Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Tecil 2017

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

ZaugnaKhaldun said:

Yönetmeliği var bunun bir yerde, eskiden public bir dökümandı

1.73 boyum vardı benim; 31 kilo artı (yani 73 + 31 = 104) varsa erteleme hakkını kullanıyorlar, 41 kilo artı varsa (73+41 = 114) doğrudan çürük verebiliyorlardı

İlk sene 105 gittim, erteleme verdiler. İkinci sene 122 gittim direkt çürük verdiler.

Sağlıksal olarak da, hali hazırda bahsi geçen limitlere yakın değilseniz uğraşmayın sağlığınıza yazık. Ben ilk gidişimde zaten 105 kiloydum, üzerine 17 kilo almak koymadı (sonra verdim geri aldım falan falan).

aynı şekilde ben de 1.73 boy 105 kilo ilk kontrole gittim, sevk verdiler 1 sene. bilerek 6 kilo aldım bu arada 99 civarıydım.

2. sene bilerek 10 kilo daha aldım direkt yırtayım diye. nah sana dediler vermediler çürük 115 kilo ile :'( şimdi biraz yediklerime dikkat ediyorum hafif spor yapıyorum 105 civarına ineyim rahatsız etti iyice kilolar. bu sefer de korku var içimde ulan zayıflıyorsun sen dur biz 1 sene daha erteleyelim seni deyip vermezlerse 3. de çürük gider atarım kendimi herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

öyle tabi de belki askere gidip gelsen askerlik derdinin de olmayacağı çok daha iyi bir yerden iş teklifi alabilecektin :D

böyle bakarsak işin sonu gelmiyor da ne bileyim abi kilo çok rahatsiz edici bir şey ya.

işe başladıktan sonra bir ara 94 gördüm napıyorsun lan mk dedim kendime, resmen rahatsiz ediyor yürürken, giyinirken falan. direkt spora başladım 87 falanım ama hedefim 75-76 kendimi 110 falan hayal ederken nefesim kesiliyor.

en temiz çürük sebebi göz sanırım ya,tak lensi geç lul
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten biraz irican olup 5-10 kilo fazladan almak belki olabilir de, sağlıklı fit bir insanken sırf askere gitmemek için senelerce obez ötesi kalmaya kasmak baya büyük aptallık/prenseslik kombosu valla. O kadar sene o kiloda kaldıktan sonra vermek de hem metabolik, hem psikolojik olarak kolay değil. Yazık etmeyin vücudunuza.
Sosyal ağlarda paylaş

hatta okuldan atılma durumu olursa direkt askeriyeye bildiriyorlar, okulla ilişiği kesildi gelin alın bunu gibisinden. dsf o kadar değil tabii de daha kötü bir durum olduğunu biliyorum. ama kayıt sildirdin ve tekrar kayıt oldun, aa bak akıllı çocuk kaydını sildirmiş kendi isteğiyle ve yeni bir akademik hayata yelken açmış diyorlar, hooop yeni tecil.
Sosyal ağlarda paylaş

O doğru bu arada. Her okul o kadar titiz mi bilmiyorum ama öyle bir yükümlülükleri var, belli okullarda direkt askeriyeye bildiriyorlar, "biz saldık bu adamı ha haberiniz olsun" diye. Hatta bazı okullar kafadan x sene de tecil etmiyor, her sene tecil yeniliyorlar, en azından benim mastır yaptığım atılmanın olmadığı dönem öyleydi. Olur da bırakırsan ilişiğin kesilirse bir şey yapmasına gerek yok, ertesi dönem tecil uzatmıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...