Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Lan amma ilgi olmuş. Öyle zenginlik değil, yanlış anlaşılmasın, 3k falan civarı ediyor sanırım, tabii bu dengesiz ekonomide her ay böyle olur mu bilemem, geçen ay 2.6k civarıydı, bu ay 3k ile 3.1k arası bişi oldu, mayıs efsane başladı ilk gün 900 geldi, şimdiden bir çeviri işi daha buldum adamın biri sitesini ingilizceye çevirmek istiyodu, dedim az biraz html anlarım, hiç word falan uğraşmadan direk kodun üzerinde değiştiririm ingilizceye sen yolla, oradan da güzel biraz gelecek, mayıs ayı hedefi 4-5k arası.

Bot dediğim Gunbot diye bişi, bitcoin ve altcoin arası coinleri otomatik al sat yapan bir bot, bende sattıkça komisyon alıyorum, yasak değil, aksine sardalyanın dediği gibi siteler api yapıyor ki bot bol bol alıp satsın, amaç ne kadar çok volume o kadar iyi exchangeler için. Yani öyle oyunlarda ki gibi botlar değil yani.

Bu piyasada kazandırmaktan ziyade zaten gündelik day trading yapan bir bot olduğu için ortalama fiyat aralıklarına Bollinger Band'e falan bakarak alıp satıyor, yani düşerken riske girmemek, çıkarken satmak konusunda ciddi inceleme yapıyor bot. Ben 3 hafta önce satın aldım, %20 kazandırdı 3 haftada, bankaların en iyisi YILDA %13 falan veriyorken 3 haftada %20 yapan bot için tabii millet NASIL ALABİLİRİM diye saldırıyor, o yüzden satmak zor olmuyor rahat rahat komisyonumu topluyorum bende. Ayağına satın almak için gelen adama satmak baya kolay oluyor. Fiyatı yükseltelim dedim hatta ben bot'un yazılımcısına, adam 500 lira civarına satıyor, yarısı benim komisyon, 1000 liraya satalım diyorum ben, ikimizinde kazancı ikiye katlanır böylece, he istemiyosa direk 750 bana verebilir :D daha kabul etmedi ama ederse baya artar benim gelirde.

İşte sırada gambling için bot var, onun bedavası falanda var ama, nasıl yapıcaz napıcaz bende bilmiyorum, bişiler üzerine uğraşıyolar işte. Bi de faucetlerden beleş coin toplayan bot fikri var ki, en çok onu beğendim, sadece bu catpcha çözen şeylere harcadığın parayı çıkartıp çıkartmaması biraz soru oluşturuyor kafada.

Bilmiyorum yeterli oldu mu, az mı söyledim varsa daha sorunuz sorun seve seve cevaplarım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdilik tabii.

Yarın bot'un sahibi, sen kim köpeksin çekerse açım yine :D Gerçi yazı işleri falan var ama öyle aman aman bişi kazanamam o zaman. Ayda 1k max olur öyle bir durumda. Biraz tüm sepetleri tek yumurtaya koymak oldu benim iş. Daha farklı farklı işler bulmalıyım ki, birinde sıkıntı olursa bu kadar etkilemesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka maka, bir duygulandım bugün. Kredi kartı borcu vardı bayadır, onu kapattım, bi de bazı kişisel sıkıntılar vardı, onları ödedim. Bunları çalışırken yapmıştım, işe güce giderken 9-6 çalışırken borçlu ve sıkıntılı günler ile geçiyordu hayatım, torpille girdiğim işte bile beğenmeyip gönderdiler, bir çok zorluk atlattım. Şimdi bir nevi "kendi işim" diyebileceğim bişi yapıyorum, tabii şirket açmadım ama freelance biraz kendi işi oluyor insanın. Buradan kazandığım parayla borçlarımı kapattım bir vefa borcu ödedim, resmen kendi kendime "ulan adam oluyorsun galiba" diyorum artık. Bunu bu sefer geyik olsun falan diye yazmadım. Gerçekten duygulandım ve sevinç göz yaşı döktüm hayatımda çok uzun süre sonra, hayatımda belki ilk defa kendimle gurur duydum 27 yaşında, ilk defa kedi olalı bir fare tuttum, bir yere yazmak rahatlamak istedim, aklıma bir tek burası geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

mezun olduktan sonra ben de freelance işlere özenip sarmıştım. yabancı bir şirket buldum resmi altyazı çevirisi yaptıran. bir dizi & filmin dakikası başına 1.75 dolar veriyorlardı. kabul edildim, testi geçtim ama adamların eline Türkçe çeviri işi az geliyor diye aylardır bekliyorum öyle. kaliteli freelance işler çok heveslendirici ve kazandırıcı oluyor ama bir yerinden tutunabilmek zor. sen başarmışsın cidden helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

mezun olduktan sonra ben de freelance işlere özenip sarmıştım. yabancı bir şirket buldum resmi altyazı çevirisi yaptıran. bir dizi & filmin dakikası başına 1.75 dolar veriyorlardı. kabul edildim, testi geçtim ama adamların eline Türkçe çeviri işi az geliyor diye aylardır bekliyorum öyle. kaliteli freelance işler çok heveslendirici ve kazandırıcı oluyor ama bir yerinden tutunabilmek zor. sen başarmışsın cidden helal olsun.

deluxe'ı diyorsan daha baya beklersin, kendini kabul ettirmek minimum bir iki yıl sürüyor, o da şanslıysan ve iyiysen (göreceli bir şey tabii). yoksa iş az falan değil, piyasadaki işlerin yarısından fazlası bu adamlarda (theatrical, tv, on-demand, alayı). sana vermiyorlar sadece sjdkfhsdf. defalarca değerlendirme falan yaptırıyorlar başkalarına. ücret de düşük bu arada. onun sebebi de iş hacminin çok yüksek olması, skinde değil adamların. fiyata bakınca aklıma bir iki firma daha geldi ama değildir herhalde. freelance yaşamak güzel ama (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

deluxe'ı diyorsan daha baya beklersin, kendini kabul ettirmek minimum bir iki yıl sürüyor, o da şanslıysan ve iyiysen (göreceli bir şey tabii). yoksa iş az falan değil, piyasadaki işlerin yarısından fazlası bu adamlarda (theatrical, tv, on-demand, alayı). sana vermiyorlar sadece sjdkfhsdf. defalarca değerlendirme falan yaptırıyorlar başkalarına. ücret de düşük bu arada. onun sebebi de iş hacminin çok yüksek olması, skinde değil adamların. fiyata bakınca aklıma bir iki firma daha geldi ama değildir herhalde. freelance yaşamak güzel ama (tu)

aynen oydu :D

ya ilk girdiğimde bir iş verdiler, olumlu dönüş aldım oradan ama sonra ses çıkmadı. biraz üsteledim bekle bekle dediler sonra da umudu kestim. üyeliğim falan aktif olarak duruyor hala ama pratikte öyle değilim. saldım sonra da valla

eski çalıştığım yerden bir arkadaşım önermişti. sdi'a da başvurdum, kabul edildim ama kadro şu an dolu diye ertelediler. bu adamlar insanları toplayıp toplayıp elde tutuyor galiba
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

işe yarıyorsa neden botu satmak yerine botu kullanmıyor?

Çönkü para yokh. Harcıyorum deli gibi elime geçen bütün parayı.

Arap yağı bol bulunca konsoluna sürermiş hesabı, bugün hanım "ya bizde eskiden wii vardı bozulmadan önce çok güzeldi yine mi wii alsak" dedi, "wii'den sonra yeni versiyonu çıktı onun ya" dedim, "wii u alalım mı ki bütçeyi zorlamasın" dedi, "wii u sana kurban olsun nintendo switch alıyoruz lan!" dedim ve gittim nintendo switch aldım harbiden.

Bazen b-kunu çıkarıyorum gibi geliyor, lan ben aslında harbiden işsizim farkında mısın diyemiyorum da çok seviniyor kereta.
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

PrudenT said:

aynen oydu :D

ya ilk girdiğimde bir iş verdiler, olumlu dönüş aldım oradan ama sonra ses çıkmadı. biraz üsteledim bekle bekle dediler sonra da umudu kestim. üyeliğim falan aktif olarak duruyor hala ama pratikte öyle değilim. saldım sonra da valla

eski çalıştığım yerden bir arkadaşım önermişti. sdi'a da başvurdum, kabul edildim ama kadro şu an dolu diye ertelediler. bu adamlar insanları toplayıp toplayıp elde tutuyor galiba

sınavdan ben geçirmişimdir muhtemelen :D o aslında iş değil, gizli evaluation (nurse jackie veya teen wolf'tur büyük ihtimalle) :P gerisi şans biraz da işte. şimdi netflix yeni test eklediği için onun sonucunu almadan o ekibe de almazlar seni (yapıp geçmediysen tabii). warner ve sony ekipleri epey iyi, onlardan ufak da olsa (red-check vs.) iş gelirse sakın kaçırma. coordinator seni tuttu mu devamı geliyor. illuminati gibi basamak basamak her şey. ufak işler, ufak tv işleri, ufak netflix işleri, ufak film işleri, film işleri, AAA filmler... falan diye gidiyor. benim 6-7 netflix dizim var, bir de amazon adına client review yapıyorum deluxe'tan çıkan dosyalara (bunun parası ımmhh). gani gani (hatta 4x gani) yetiyor zaten diğer işlerim de olunca. biraz iş yaptıktan sonra direkt zam iste acıma. vermeseler de küsmezler kovmazlar :P zaten zam istediğin adamın sana iş veren adamla alakası olmuyor, tanımıyorlar bile birbirlerini.

sdi'a gelince, adamların eline zaten pek iş gelmiyor, o yüzden eleman almıyorlardır. sistem olarak da en boktanları o, doğru düzgün para da vermiyorlar. bir yılı geçmiştir hiç iş kabul etmedim (zaten toplasan 10 bölümlük bir hacimde iş gelmiştir :D).

abi toplam 50-75 kişi falanız aslında ama herkes her şirkette çalışıyor, bırakmıyor sjdfhsdjf. deluxe'ta 15 senedir çalışan insanlar falan var profesördür doçenttir vb. en çok derdi de onlar çıkarıyor ya neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

ahah valla güzelmiş ya. ben oradan haber alacağımı sanmıyorum ama aylardır ses seda yok. en son attığım maile bekleyin size uygun iş geldiğinde koordinatörlerimiz iletişime geçecek tarzı cevap almıştım. skype'dan birisi eklemişti onla biraz konuştum ama yine bir şey çıkmadı. üstelemeli miyim ki? dediğim gibi 2-3 aydır mail bile atmıyorum artık
Sosyal ağlarda paylaş

üstele, acıma. seninle iletişime geçen her yeni insana yavşayabilirsin. ben haftada bir mail falan atıyordum bişi var mı diye başlarda :D yok diyorlar ama olunca da akıllarına gelmeni sağlıyor (diye düşünüyorum). benim şansım netflix tr furyası başlamadan 1,5 sene önce falan girmiş, birkaç evaluation'dan geçmiş olmamdı zaten. çünkü nfx tr ilk geldiğinde o kadar yüklü iş vardı ki o sırada ellerinde kim varsa dağıttılar. sonra birkaç tane de high-profile kaptım (unfortunate events, orange is the new black'in kontrolleri vs), huzura erdim :D birkaç basamağı o şekilde hızlıca atlamış oldum. şimdi AAA filmler vs arada geliyor ama netflix qc ile uğraştığım için pek pas vermiyorum. o dönem abartmıyorum günde 10 tane başvuru sınavı kontrol ediyordum zaten, hatta iki ay boyunca ana geçim kaynağım onlar olmuştu tanesi 20 dolardan :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi valla bu işlerden küçük küçük birikip güzel para çıkıyor ay sonuna arkadaşımdan bildiğim kadarıyla. deluxe'i o söylemişti zaten, iş aramama gerek kalmıyor diyordu. benim şansım iyi gitmedi ama malesef. bir mail daha attım bakalım inşallah çıkar bir şey :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Geçen sene ki rezalet yıl dönümü unutma hıyarlığımdan sonra bu sene düzgün bişi yapiim dedim.

Şık bir otelde 2 gecelik yer ayırttım, bungalow ormanlık alan havuz mavuz tarzı kafada bi yer, hatunun dibi düştü tabii.

Yalnız oteller neden hala pahalı onu hiç anlamadım, lan boş geçiriyosunuz seneyi, ayın 7si haftaiçi çarşamba günü ramazanda oda tutmak istiyosun, bi donunu istemedikleri kalıyor, lan hani turizm kötü durumdaydı? Madem turist gelmiyor, durumlar kötü, düşür fiyatları doldur oteli bari?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...