Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

kayserili

Öne çıkan mesajlar

DareJedi said:

Hdr desteği olmayan televizyonu artık almayın.

Ne baltayım ben de yaw. Hard Disc Recorder olarak kalmış HDR bende, (dijitürk kutum hdr mesela) neden bambaşka deneyim ki dedim aradım sen başka bişey diyormuşsun benim daha önce hiç duymadığım :P görüntü renk v.b. ile ilgili bişeymiş diğer cahillere duyurulur.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunun bende 49luğu var gayet memnunum ama 2015 model

http://www.hepsiburada.com/lg-55uf7787-55-140-ekran-4k-1400-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-2-0-led-tv-p-EVLG55UF7787

Şu da daha iyisi 2016 model

http://www.hepsiburada.com/lg-55uh770v-55-140-ekran-4k-super-uhd-uydu-alici-smart-webos-3-0-led-tv-p-EVTVLG55UH770V

850vsi var bir de ama bana gereksiz geliyor o.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de tv alıcam 2-3 hafta içinde. 40-55 arası bişi alırım heralde. tavsiye verin de bakalım alalım madem. 4k'nın bir anlamı var mı onu söyleyin asıl yaw?

şimdi şöle bi baktım öylesine fiyatlara, eskiden büyük iyi tv'ler en az 5000'den falan başlıyordu şimdi daha uygun olmuş fiyatları. iyi bari.

tek tv alış amacım da, hd film dizi ve twitch izlemek için falan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

4k yayın kaç tane var ki digiturk'te ya? bende mesela digiturk yok. uydunet'in yanında 5 lira falan olduğu için kablotv var falan anca.

eh internetteki diziler falan 1080p'ten ötesi zaten yok. filmler de 1080p falan max genelde, oturup bluray'ini falan çekmezsen. ki yani kaç tane 4k çekmeye uğraştığına değecek film var falan.

ha teknosa'ya falan gittiğinde oradaki 4k'lık demo'lar evet muhteşem duruyor, ona katılıyorum ama senin kendin kullanacağın content?
Sosyal ağlarda paylaş

Yok çöp gibi olmuyor.

Netflix'ten izliyorum ben 4k yayını, gayet canavar gibi görüntü.

Ben şahsen alırken daha 10 sene televizyon almam kafasıyla aldığım için, 4k'nın da 2-3 sene sonra şimdiki zamanın 1080p'si gibi olacağını düşündüğümden böyle aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

youtube, amazon, netflix hepsinin 4k yayinlari var belli basli kategorilerde

ayriyeten 1080p'yi gectim 720p'nin upscale'i bile gayet basarili ama tv'den tv'ye degisiyor review'larda dikkat edin

hdr konusu onemli fakat su an icin cok bir kullanim alani yok gibi bir sey xbone yoksa. hdr cikan bluray sayisi bir elin parmaklarini yeni gecti oyunlar da yeni basladi buna. teoride filmi indirip usb'den hdr ozellikli izleyebiliyorsunuz ama bir film 50gb civari ve yine hdr ozelligi olan cok yok. pc'yi baglayacaksaniz hdr ozelligini kullanamiyorsunuz yine. ama o kadar para vermisken hdr ozellikli olanini alin tabii dursun, seneye falan yayginlasmaya baslar.

plex media server app'i google'layin, harika bir program. destekleyen tv alirsaniz cok dua edersiniz. oyle usb hdd chromecast cart curt ugrasmadan native app'i ile 4k stream edebilirsiniz serverinizdan.

**hdr konusunda cok fazla pazarlama yalani dolaniyor ortalikta. hdr var denen cogu tv hardware olarak hdr ozelligine sahip degil; software sayesinde virtual olarak hdr'a yakin (!) bir deneyim sunuyor. buna dikkat edin eger sizin icin onemliyse. gercek hdr olan tvler hdr10 (10bit) olarak geciyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Walla kafam daha da bi karıştı burda yazılanları okudukça. Asdf.
Hdr da arar oldum şu anda mesela.

DoruK said:

Samsung 55" KS8000 aldim daha gecen hafta. Simdiye kadar yaptigim en iyi alisveristi sanirim. Tavsiye ederim.

Şunu araştırdım biraz. Ateş eden bişeye benziyo.
Ama evde benim zaten iyi bi Samsung tv var sadece 4k değil. Ben 2. tv olarak almayı düşünüyorum o yüzden biraz daha ucuz bişey arıyorum. Belli bi bütçem yok ama buna da 10k usd falan yazıyo.

Galiba Vestel alıcam ya hdr - 4k 55inç varsa.

4k yı da, maç yayınları 4k ya dönecekmiş yavaş yavaş o yüzden istiyorum. Tek eğlencem hsonu maç keyfi zira.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu ağustos ayında vestel aldım 1750 liraya. zaten tv olarak kullanmıyorum. üçüncü monitörüm gibi kullanılıyor.

zengin değilsen uçup kaçmaya gerek yok. 3d ve 4k gerçekten nadiren kullanılan özellikler. acayip paralar vermenin bir manası olduğunu düşünmüyorum. 3d performansı iyi. 4k da iyi sayılabilir.

işini çok rahat görür kısacası.

oha 3.000 lira olmuş ne alaka.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
tv bakınıyorum bu aralar bana bi tavsiye verseniz,

scope'um samsung, philips ve lg ile sınırlı.

Samsung deme sebebim evde telefonlar samsung, ses sistemi kablosuz samsung, uyumlu çalışsın hesabı

Philips deme sebebim, hue var, ambilighttan alır yürürüm diye. bi de philipslerin içerisinde android varmış, sorunsuz çalışıyor mu acep.

LG deme sebebim de iyi fiyatlar var nette.

smart TVnin işletim sisteminin önemi büyük mü? hepsinde androidden screen mirror cart curt rahat yapılır mı?
samsung environment olsun diye kasmak mantıklı mı?
ambilight ve android için philips seçilir mi?
4K allahın emri midir? (PS4 yok evde)
curved nası bişey lan iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi Samsunglar biraz fiyat olarak diğer ikisinden pahalı kalıyor. Philips ile LG neredeyse fiyat olarak aynılar.
Philips'in yakın zamanda 55pus5601 kullandım. Zamanında Philips vardı ve Smart özellikleri inanılmaz kötüydü. Artık Android kullanmaya başlamışlar ve gayet akıcı. Onun dışında Ambilight var ama iki taraflı. Eğer Ambilight önemliyse 3 kenarı ambilight olanlara bak istersen.
LG bana hiç bir zaman güven vermedi ya. Hani üst sınıfları çok iyi OLEDler vb ama onlara da güç yetmez.
Biraz bütçene ve isteklerine göre karar ver istersen. 4k belki gereklilik değil ama şu an böyle bir yatırım yapıyorsan bana kalırsa 4k özelliği olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ev hediyesi olarak gelen Samsung soundbar'a lanet etmeye başladım tek sony olmayan alet olduğu için.

Senkronizasyona çok kafayı takıyorsun bir süre sonra, o yüzden Samsung al rahat et derim.

4K da bence gerekli olmaya başladı. HDR ve 4K izleyince keyif iki katına çıkıyor resmen. 1-2 seneye daha da yaygınlaşır 4K yayınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

genel yargı üst segment alabiliyorsan LG iyidir ama orta ve ekonomik düzeyde LG çok sorunlu.

Android ve ambilight özellikleri ve kumandada netflix butonu ve doğrudan netflix optimizasyonlu yazılımı ile bu ara Philips önde duruyor bence.

Ben de şimdilik philips'ten yanayım. Evde hue var, o açıdan ambilight bayaa iş görür diye düşünüyorum. Hem de bizim hatun netflix'i yoğun kullanıyor, hızlı bir netflix ve kumanda üzerinde direk giriş butonu olması bir artı.
Tek korkum bu android TV nanesi. Bunu uzun süre deneyimleyen var mı aranızda, aynı cep telefonu kafası gibi bir süre sonra yavaşlayıp donmalar başlar mı?

Bir de bilenlere ambilight sorusu, tv kapalıyken ambilight açık kalabiliyordu. bu ışıkları hue üzerinden ampul gibi yönetebiliyor muyum?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...