Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

kayserili

Öne çıkan mesajlar

pazartesi aldım daha teslim edemediler, oyle bi aptallık var. arada arayıp fırcalıyorum. smart ozelliklerini pek kullanmadıgımdan klavye ve pad ihtiyacım olacagını sanmıyorum. kumandanın da 3-4 tusunu kullanıyorum. on/off, source ve volume :)

şu postu attıktan 15dk sonra aradılar kurulum için sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Hayvan gibi indirim var Amazon'da.

Televizyon için LG'nin türkiye garantisi oluyor mu sormak lazım tabi ama kargo beleş, fiyatlar baya iyi.

https://www.amazon.de/b/ref=lp_12045172031_gbph_rlm_s-3_3817_676f843c?rh=i%3Aelectronics%2Cn%3A12045172031%2Cn%3A12045172031&ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF&node=12045172031

abi baya süper ya. Benim ihtiyacım yok. Ben bile düşünür oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet güzel getiriyor, bakmayın not shipped to Turkey dediğine.
Getirmiyormuş bunları ya ahaha.

Daha önce ben son adıma gelip almamıştım da bunlarda adresi seçtirip, öderken geri attı.

Abi arıza falan çıktığında amazon hiç uğraştırmıyor, kargosunu kendi ödeyip geri alıyor zaten ürünü. O açıdan bence hiç bir sıkıntısı yok.

Ben 35 dolarlık ürüne 30 dolar kargo ödeyip geri yollamıştım, onlar ödediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu site baya bi teknik özellik listeliyor beğendim

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/48686-51444/philips-55pus6561_philips-55pus6401/

Mesela aynı marka aynı boyda 2 tvnin ne farkı var direk görünüyor, pahalı olanda HDR plus var bide refresh rate hem native hem de effective i nerdeyse 2 katı. Satışçılar şunun yarısı bilgi veremiyor resmen
Sosyal ağlarda paylaş

55" samsung ku7000 aldım önceki hafta, bayağı memnunum. fiyatı da gayet hesaplıydı indirimde. netflix 4k gotham açınca gerçek hayata nasıl döneceğim dedim ama ertesi akk ttnet sağolsun yavaşlattı ve gerçek hayata dönmüş oldum.

philips ambilight hoş da görüntü olarak samsung hala en iyi gördüğüm kadarıyla, benim aldığımla kabaca aynı fiyat, o dediğim modele de bak derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm sam seninki de iyiymiş baya. Benim anladığım bu televizyonlarda bi HDR önemli, bi de 4K olması. Yalnız refresh ratein önemi var mı? Misal

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/50221-54970/philips-55pus6501_samsung-55ku7000/

Filipsin Refresh Rate : 1800 / Gerçek refresh : 100
Samsung refresh rate : 1300 / Gerçek refresh : 50

Bu gerçek refreshin iki kat olması gözle görülür fark yaratıyor mu? 50hz effective refresh ratein rahatsız edici bi noktası var mı?

Şurda güzel bi guide var, hdmi kabloların hepsi aynı terane diyen guide ı bağrımıza basarık her türlü

https://www.cnet.com/topics/tvs/buying-guide/

düzelttim
Sosyal ağlarda paylaş

adamına göre değişiyormuşta, normal bi gamer farkı algılar gibi gibi

https://www.reddit.com/r/askscience/comments/1vy3qe/how_many_frames_per_second_can_the_eye_see/

I have done academic courses on cognitive neuroscience at the university of Utrecht (Netherlands). It all depends on the training a person has had. Fighter pilots have been recorded spotting 1/255th of a frame. That's right: 255 frames per second And they could give a rough estimate as to what they've seen.

Edit: seanalltogether took the time to post a source (220 fps and they could identify the aircraft).
Edit2: Seeing that my post is the 2nd hit on google when looking for 'max frames per second eye can see', little add-on: This research went looking for the temporal gaps that people could perceive, I'm linking to the result diagram.. The figure about vision is a box-plot. The average population would perceive about 45 frames per second (nice going HFR movies). But on the other hand, you have 25% of the population who will percieve more than 60 frames per second, with extremes going to seeing temporal gaps of up to 2 ms. Which is insane. When I wrote my replies and the first post, I did not know about this research.

New conclusion: By far most of the human population (test in USA) will see more than 24 fps, only the extremes will see just the 24 fps or less (we're going towards visualle impaired elderly). More than 50% of the population will benefit greatly from FPS of 45+. Trained fighter pilots can see even more, so training of the brain might just be possible in perceiving a lower threshold of temporal gap.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Filipsin Refresh Rate : 1800 / Gerçek refresh : 100
Samsung refresh rate : 1300 / Gerçek refresh : 50

ben seneler once samsun tv aldigimda samsun 800u 100 veya 200'e denk geliyordu. demek ki o zaman yemisler beni bu tarz siteler. acaba hala mi keklemeye devam ediyorlar asli nedir merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim tvnin input lag düşük game modeda, 4k tvlerde input lag çok yüksek genelde gördüğüm upscale işlemi zaman alıyor diye herhalde. Oyun oynayacaksan o değere dikkat et axe çünkü 120ms gecikmeyle turnbased bile zulüm. Game mode açmadan ritim oyunu denedim yeni tvde, hiçbirşey tutturamadım ama açınca 25mse düştü, o zaman tutturabildim. Samsunglarda iyi değerler vardı game modeda, sitesini bulup vereceğim. 100hz iyi de input lag yüksekse zaten oyun oynatmaz.

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-usage/video-gaming/best

philips tv'leri vermemiş listede ama senin modeli buldum, seninki de iyi ama game mode'da 10ms daha yavaş gördüğüm. 35ms vs 24ms.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Teknosada bonus kartlara 1000 liraya 100 lira indirim var 3 kartı birleştirip alacağım galiba lel

Alamadım, bonus Kredi kartı olması gerekiyormuş fak. Ama aklınızda olsun birden fazla kartla alınıyor teknosadan

bonus olması gerekmiyor ben bankamatik kartı ile aldım 100 tl indirim.
akbank kartı varsa ona da ayrıca 100 dusuyodu ama ugrasmadım onu bulmak icin.

garanti de maas hesabım var ama para tutmuyorum hic, bir tek burada ise yaradı. sifrem bile yokmus, magazada sifre almak icin bankayı aradım yine 10dk kredi kartı verelim diye kitlediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya satıcılar bi öyle dedi bi böyle o yüzden nevrim döndü ama gerçek bilgi kredi kartı gerekmediği, her 1000 TL için 100 lira bonus yükleniyor, böylelikle misal 3 ayrı kişiden 3 ayrı kart varsa (banka ya da kredi kartı fark etmiyor, kesin bilgi yayabiliriz) 3.300 TLlik televizyonu 3.000e alabiliyorsun.

http://www.epey.com/televizyon/philips-55pus6561.html

Şu 3.300e geldi misal, gerçek 100hz + HDR olanlar arasında en ucuzuydu. Okuduğum guidelara göre HDR gimmick olmayan tek etken, ha input lage bakmak aklıma gelmemişti ama 70 falan olan modelleri de var 35 yine iyiymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yeni konu açmayayım,

şimdi annemlere şu televizyondan almıştım geçen sene, görüntüsünden falan baya memnunuz, tabi üretimden kalkmış satılmıyor hiçbir yerde.

ben de lg'nin görüntüsünü falan baya seviyorum genelde, o yüzden bugün baktım şu televizyonu beğendim. 1 usb'si var, 2 hdmi'ı var. hani tek usb olması ne gibi bir sıkıntı çıkartabilir onu öngöremiyorum tv kullanmadığım için uzun zamandır. televizyon izleyeceğim bir de ps oynayacağım, henüz onu da almadım :P yenileme hızı 50 hz deniyor tv'de tv dışında 60 hz deniyor.

görüşünüzü alayım, çok para bayılmak istemiyorum televizyona, o fiyatlara da anca grundig falan var 43 inch vs. smart tv zaten kötü oluyor genelde özellikle yeni teknoloji olmayan tv'lerde android stick var onu kullanırım diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...