Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Televizyon tavsiyesi

kayserili

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

yeni konu acmaya usendim. paneli catlayan tv çöptür di mi? peki koca tv'yi ne yapıcam, sokaga atılmaz, geri alıyolar mı. recycle'a bi faydası olsun.

bazı belediyelerin recycle hizmeti oluyor, arıyorsun eve gelip alıyorlar. değilse de çöpe bırakabilirsin zaten onu recycle'a iletecek birileri alır.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

toggie said:

yeni konu acmaya usendim. paneli catlayan tv çöptür di mi? peki koca tv'yi ne yapıcam, sokaga atılmaz, geri alıyolar mı. recycle'a bi faydası olsun.

bazı belediyelerin recycle hizmeti oluyor, arıyorsun eve gelip alıyorlar. değilse de çöpe bırakabilirsin zaten onu recycle'a iletecek birileri alır.

Televizyoncuya ver, entegresini yedek parca yapar.

Ya da televizyoncuya sor paneli var mi diye.

Tamir ettir kullan abi para agactan toplanmiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Ben iki tv tamir ettirdim paneli catlayan , entegresi yanan. Cok ekstrem fiyatlara cikmiyo. Sen yine yeni tv al da , eskisini cope atmaktansa calistir mutfaga falan koy

Aynen boyle oldu valla, annem istedi mutfaga. Sabahlari muge anli'nin sesini duysa yetiyo zaten. Tv de cok kotu durumda degil aslinda. Yani goruntunun gittigi yer ekranin tam ortasi olmadigi icin seyrediliyo. Ama keyifsiz tabi ki. Tam mutfak tv'si oldu su an.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat performans olarak ne önerirsiniz? Fazla bütçem yok, koltukla tv arası yaklaşık 3m mesafe olacak 55" yeter diye düşünüyorum. Bi çılgınlık yapıp daha büyük de alabilirim, kullanım işte herkesinki gibi 1080p dizi mizi, 6m lik bi kabloyla da bilgisayara bağlayacağım / o olmadı steamlinkle big picture oyunları.

Ultrahd4000k 10milyor hertz eminim ilerde 4k yayınlar standart olduğunda en süper seçim olacak ve pahalı televizyonlar alanlar da en doğrusunu yapıyor, ama bütçem sınırlı 2,5k tile falan. O yüzden bu fiyat aralığında en iyi ne alınır? 3m için 55" iyi midir yoksa şartlarını genişlet bütçeni mutlaka ama mutlaka arttır der misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Başka odaya koyacak televizyonum var 32" , amaç yeni bi tane almak.

Benim önümüzdeki 7 yıl boyunca TV değiştirmemek için SüperUltraHD100bin e ihtiyacım yok, aradığım tek özellik yaklaşık 3m mesafede küçük kalmayacak ve dandik olmayacak, aka vestel olmasın. Hani nelere dikkat etmem gerekir onları yazsanız da yeter tek tek tararım ben. TV hakkında hiç bişey bilmiyorum ama.

Mesela 55" kullanan varsa hangi mesafeden kullanıyor, çok mu büyük kalır istediklerim için (steam vs ve 1080p dizi), atıyorum daha küçük al çözünürlük şöyle böyle olur boyutu gereksiz büyük diyebileceğiniz bi durum var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

3 metreye 55 çok büyük değil mi ya :/

Agalit bunu ben de merak ediyorum ya, guidelara falan bakıyorsun nerdeyse izleme mesafesinin yarısını al koy diyor falan. IMMERSHUNZ diye bi takıntım yok ki.

Neyse ya en iyisi dükkanlara gidip elinde metreyle karşısına gidip oturmak sanırım asd
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 55" ile izleme mesafem 3-3,5 metre arası, boyutu ideal.

Hatta oyun oynarken 1.5-2 metreye koltuk çekip öyle oynuyorum, canavar oluyor.

Diğer teknik özellik olarak da refresh rate yüksek olsun, en az 400 diyorum ama bütçene uygun çıkar mı o aralıktan bilemedim.

Netflix falan kullanıyorsanız 4K yayınları gayet güzel, internetten indirip izliyorsanız full hd yeterli olur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

ginaly said:

3 metreye 55 çok büyük değil mi ya :/

Agalit bunu ben de merak ediyorum ya, guidelara falan bakıyorsun nerdeyse izleme mesafesinin yarısını al koy diyor falan. IMMERSHUNZ diye bi takıntım yok ki.

Neyse ya en iyisi dükkanlara gidip elinde metreyle karşısına gidip oturmak sanırım asd

hakkaten metreyle ölçtüm biçtim, tv'nin girdiği aralıkta ambilight'ı da maksimize etmeyi göz önüne alarak 43 inçlik aldım. TV bende iki sütun arasına giriyor, 49'luğu sokunca kenarlarda 3'er santim kalıyor sadece. bi de 43'lüğün kampanyasıyla fiyat farkı 500 lira falan olunca ufağı olsun dedim. Zaten şu an 32 inçlik kullandığım için bana devrim gibi gelecek, 2-3 yıla mızıklamaya başlarım yea bu çok küçük diye (:
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvan gibi indirim var Amazon'da.

Televizyon için LG'nin türkiye garantisi oluyor mu sormak lazım tabi ama kargo beleş, fiyatlar baya iyi.

https://www.amazon.de/b/ref=lp_12045172031_gbph_rlm_s-3_3817_676f843c?rh=i%3Aelectronics%2Cn%3A12045172031%2Cn%3A12045172031&ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF&node=12045172031
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...