Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tişört konusu

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

Abi valiz boyanmazmış yaa, yani siyah olduğu için. Ama istersen fosforlu renkler varsa büyük bir penis çizdiririm. Bu arada senin valizi bir türlü veremedim aq.

Edik: dasaa gardaşımız da gördü bütün yaptığı t-shirtleri, 2-3 sene rahat dayanıyor ama dana gibi 60 derecede yıkamayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

ananın babanın atölye bağlantısı olmasını geçtim, direkt kendin atölyeci olsan uğraşılmayacak işler. bu işin ekmeği yendi.

satacağın adeti karşılayacak minimumlukta kumaşı ürettiremezsin, boyanmamış ham kumaş halini söylüyorum. işin içine renk girdi mi, kapıdan döve döve çıkarırlar. bu tarz butiking işlerde, sermayen yoksa, parayı bastırıp istediğini yaptıramıyorsan ( ki ben yüç tane tiçört içtiyom dediğinde ne para verirsen ver çoğu zaten yapmayacaktır, üretim programlarının arasına sokmazlar ) bunun yordamı, üretici bir tanıdığın herhangi uygun olacak yürüyen banttaki kumaşının siparişine takılmaktır. 3 ton beyazı vardır, yanına gidersin 100 kilo da bana alalım mı dersin. yada merter de güneşli de, 3 yıkama da ağzı ensesine dönecek, 3. kalite stoklar arasında gezersin. bir diğer yol da, düz tshirt satın almak, o da üniversite bahar şenlikleri cut giyotin yaka kesim olduğu için, alan 1 alır 2 alır. sonra çöp olur.

sonra bu işin asortisi, beden dağılımı var. 1 tshirt için, en pratik ve ucuzu düşünerek S M L yapsan sadece, her model için 3 olacak minimum. tek renk beyaz olsa böyle anca. orda da en azından siyah beyaz desen min. tasarım başı 6 mal ürettirmen gerekiyor. erkeği kadını varsa, de ona 12.

paketlemesi, yıkama talimatı, gönderimi, kargo, geri iadeler diye devam eder o konu.

tüm bu dertlerden kurtaracak üretici tanıdık yada atölyeci tanıdık ile, stabil kalite tutturamazsın. senin siyahını 5 ayrı kazanda boyatır, 3 tane siyah tshirt ü yanyana koyamazsın. elinde var diye, baskı iyi tutuyor diye sana bol polyesterli kumaşı dayar, terletmeyen çelik yelek satarsın haberin olmadan.

neyse yeter bu kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

grego bunlarin yuzeysel olanlarini ben de biliyorum
kolay olacak denmedi. guzel balta ama okudum 2 kere hepsini.
kendi malini takip etmen gerekiyor bi kere tekstil oldugunda konu. ver diksinler, kumasi sec kalibi ver, baskiciya ver degil olay yani. cocugun gibi ilgileneceksin o yaptigin seyle.

cogu baskici ayakta silkmeye calisacak. ozelli gunesli merter taraflari oho. kaliplara dunya paralar isteyecekler.

kolay olmayacak, elbet uzulecegiz diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

örnek alabileceğin > kaft. al bu da kurucusunun maili , [email protected]
- ben şahsen, tasarımlarını pek beğenmiyorum ama, adam kanırttı, tutundu kaç senedir. anlatacak çok şeyi olabilir. işin başlangıcındaki hengamede, kadın olmanın tek faydasını göreceğin aşama da bu olur, bilgi ve tecrübeyi daha kolay çıkarırsın sahiplerinden.

bu da büyük örnek > üretici bağlantılı olunca, elinde imkan olunca yapabileceklerin.
http://lesbenjamins.com/

kimse kolay olacağını söylemiyor, herkes zor olacağını biliyor ama kimse nereden kazık yiyeceğini söylemez. ki hergün yenisi keşfedilen bir sektör, tekstilden daha hızlı gelişiyor tekstil kazık sektörü.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle abi evet. atölyecisi de öyle, kumaşçısı da öyle. nerden ne koparırım diye bakıyorlar ve kesinlikle eski kalitesi kalmadı diyor annem mesela. ben 3 yaşından beri atölyelerde sürünüyorum, ütü paketteki ablalara emanet ederdi annem beni işe götürüp mesela. baya ütü pakette tişört paketleyip kolilere koyuyordum ordakilerle beraber. müşteriye giderdik ayrı dert, hiçbir şeyden memnun kalmazlardı.

kumaşçısı ayrı bir dert.
annem bi getirirdi numuneleri, o kadar kompleks olmamasına rağmen biri diğerine benzemezdi. rezaletti çoğu kaç tane çok yüksek sayıda siparişini geri çektiler öyle.

çok zor iş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...