Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tişört konusu

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

ben aldim! cok guzel basti. team motivation icin bastik, isi teslim ettik. ustunden sanirim 2 sene gecti. hala it gibi kullaniyorum solma, sarkma olmadi.

temiz satici, basarili urun, kaliteli malzeme

Eyvalla =) Azerbaycan'a gondermistik hatta ^^

Bizim beyaz tisortun ustune guzel baski yapilacak bisey yok ya, aldigim feedbackler hep bu minvalde

Bulmasi biraz acili oldu ama guzel oldu sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
2016 yılında annen isterse ülkenin yarısındaki imalathanelerin patronu olsun yine zor iş diye cevap yapıştıracaktım, sonra dedim kendi öğrensin irite etmiyim. ama sanırım öyle olmuş sdfs.

bence işlek bir yerde sandviççi açmak veya bar-kafe açmak ama dekorlar FELAN süper olcak ha, farklı konsept olcak... işlerine evrilmen lazım. daha internet fikirli proje geliştireceksin, kesin tutar mobil oyun projesi falan derken maaşlı işe fit oluyos default cycle böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

ananın babanın atölye bağlantısı olmasını geçtim, direkt kendin atölyeci olsan uğraşılmayacak işler. bu işin ekmeği yendi.

satacağın adeti karşılayacak minimumlukta kumaşı ürettiremezsin, boyanmamış ham kumaş halini söylüyorum. işin içine renk girdi mi, kapıdan döve döve çıkarırlar. bu tarz butiking işlerde, sermayen yoksa, parayı bastırıp istediğini yaptıramıyorsan ( ki ben yüç tane tiçört içtiyom dediğinde ne para verirsen ver çoğu zaten yapmayacaktır, üretim programlarının arasına sokmazlar ) bunun yordamı, üretici bir tanıdığın herhangi uygun olacak yürüyen banttaki kumaşının siparişine takılmaktır. 3 ton beyazı vardır, yanına gidersin 100 kilo da bana alalım mı dersin. yada merter de güneşli de, 3 yıkama da ağzı ensesine dönecek, 3. kalite stoklar arasında gezersin. bir diğer yol da, düz tshirt satın almak, o da üniversite bahar şenlikleri cut giyotin yaka kesim olduğu için, alan 1 alır 2 alır. sonra çöp olur.

sonra bu işin asortisi, beden dağılımı var. 1 tshirt için, en pratik ve ucuzu düşünerek S M L yapsan sadece, her model için 3 olacak minimum. tek renk beyaz olsa böyle anca. orda da en azından siyah beyaz desen min. tasarım başı 6 mal ürettirmen gerekiyor. erkeği kadını varsa, de ona 12.

paketlemesi, yıkama talimatı, gönderimi, kargo, geri iadeler diye devam eder o konu.

tüm bu dertlerden kurtaracak üretici tanıdık yada atölyeci tanıdık ile, stabil kalite tutturamazsın. senin siyahını 5 ayrı kazanda boyatır, 3 tane siyah tshirt ü yanyana koyamazsın. elinde var diye, baskı iyi tutuyor diye sana bol polyesterli kumaşı dayar, terletmeyen çelik yelek satarsın haberin olmadan.

neyse yeter bu kadar.

Arkadasimizin soyledikleri kismen dogru.
Kendi adima sunu soyeyebilirim; 50 ya da 60 adetli isler geldigi zaman yogun olmasam bile suan cok yogunuz, ilgilenemeyiz diyerek cay ikram edip gonderiyoruz musterilerimizi. Bu tur adetler gunluk programimizi etkiliyor. Ben Sublimasyon (DijitalBaski) makinelerimde belli bir program yapiyorum, araya is sokmam zaman kaybettiriyor ki Tekstil icerisinde is yapmak istiyorsan zamanla yarismak gerekiyor. DTG bolumum mevcut, o da direkt olarak kumasa basiyor ama makine kapasitesinden dolayi zaten uzun suruyor bir model cikartmam, elimde 9 tane DTG var, onda da zaman kaybi yasamak istemiyorum. Bu bolumde de dusuk adetli is KESINLIKLE yapmiyorum. Emprime bolumumze gecelim desem; kalip ucreti, film ucreti, boya yapimi, numune yapimi derken ne elemana vakit kaybi yasatamam, ne de bu kadar masrafa girip 50 ya da 150 ya da 250 adetlik bir ise el atamam eger musterim COK COK COK yogun calismiyorsa beimle. Ancak bu degerler; musterimin diger adetleri XX.000 adetlerinde ise demir bas musterim, arada bir adetler dusuk olabilir diyerek yapma ihtimaline girebilirim.
Anlayacaginiz; ister zeytinburnu, ister merter, ister yenibosna, isterseniz de gunesli piyasasini gezin, soylediklerimin aksine ancak merdiven alti sacma sapan yerlerde denk gelirsiniz.

Uretim kismina bulasmak istiyorsaniz; kesinlikle Tekstil sektoru bir tercih olmamali ticarete atilmak, is kurmak icin. Biraz once bahsettigim semtlerde o kadar cok bu isi yapan firma var ki, liste yapmaya kalksam bitmez. Hali hazirda bu isi yapan bir yigin insan var. Sizlerin bilmedigi, en ucube isler dahi yapiliyor ve bir cogu yurt disinda satiliyor zaten. Tercihiniz bu sektor olmasin, baska alanlara yonelin. Bizim yapma sebebimiz; uzun yillardir ailemizin Tekstil icerisinde olmasi, aksi halde tercih olmazdi.

Cok merak eden olursa; ozel mesaj ile adres vereyim, baski parkurumu gezdirir, direkt olarak isin icerigini anlatir, kafanizdaki tum soru isaretlerini gideririm. Hem gormus olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
feverfeverray said:

selam ben bu tişört işinde ısrarlıyım ya başım yansa da yapıcam bir arkadaşımla. ama hedef kitlemi geniş tutmaya çalışıyorum.

mesela patidekiler baskılı tişört aldığında nasıl tişörtler alıyor bana örnek verebilir misiniz biraz?
trollenmek fıtratında var ama saha araştırmama da yardımcı olun bi yandan bari :p

noldu tshirt işi : )
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...