Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy Note 7 (6)

Bone

Öne çıkan mesajlar

Apple'ın her update'le kasıtlı olarak gözden çıkardığı 2-3 senelik eski telefonları ve tabletleri yavaşlattığını, teknik olarak aslında gözleri kapalı yeni update'i kaldırabilecek seviyede olsalar dahi bu kasıtlı "oynama"yla kasmaya başladıklarını hesaba katarsak "5 sene update ediliyor reröre" argümanı çok verimsiz kalıyor.

Öte yandan zaten yeni telefon almayı tetikleyici (tasarım değişikliği falan gibi ikincil sebepler dışında ve ego ve sonradan görmelikle en yeniyi alma ihtiyacı dışında) ciddi bir gelişim yok zaten telefon piyasasında. 3-4 sene önceki telefonla bugünkü aynı sınıf telefon arasında standart kullanıcıyı etkileyecek düzeyde teknik olarak pek fark yok. Adamlar da bunu işte düzenli update ettirmeyerek veya Apple gibi cinlik yaparak çözmeye çalışıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış yerden tutuyorsunuz konuyu. iki platformda da iki yıl sonra telefon güncellemeli veya güncellemesiz planlı olarak patatese dönüyor. m8 kullanıyorum, dengi 5s olması gerek. evde 5s var, m8 var. ikisi de patates kullanım açısından. güncelleme geliyor da ne oluyor? telefon yavaşlayıp ebesinin şeyini gördükten sonra up to date versiyonunu kullanıyor olmanın artısı ne tam olarak? android içinde aynısı geçerli. son versiyonu gelse ne olacak ki. telefon kasmaya başladığında anlamı yok versiyonun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Rewendor said:

Apple'ın her update'le kasıtlı olarak gözden çıkardığı 2-3 senelik eski telefonları ve tabletleri yavaşlattığını, teknik olarak aslında gözleri kapalı yeni update'i kaldırabilecek seviyede olsalar dahi bu kasıtlı "oynama"yla kasmaya başladıklarını hesaba katarsak "5 sene update ediliyor reröre" argümanı çok verimsiz kalıyor.

Telefon kismini bilmiyorum ama tablet tarafinda oyle degil iPad 2 hala yeterince iyi calisiyor. Takilan program o kadar cok degil. Air 2'ye gecince en cok kullandigim applarda oyle cok buyuk bir fark olmadi. Klasik ofis programlari, cizgiroman programlari, stream applari filan iste. Oyun acisindan beni iOS oyuncusu yapacak kadar fark oldu ama o da normal zaten. Multitasking gibi seylerde super gelisme var tabii, app degistirince sorun oluyordu iPad 2'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Sözümü geri alıp telefon diye azaltayım o zaman. Tabletle çok işi olan biri değilim yanlış konuşmuşum. Telefonda ailenin yarısı iPhone'cu yarısı farklı brandlarda Android'çi olduğu ve bir telefon probleminde ilk aranan kişi olduğum için ikisini de net gözlemleyebiliyorum. Kendi namıma Xperia'mla devam kararını aldım ben. Birkaç ay önce kendi eşşekliğimle düşürüp kamerasını ve arka yüzeyini kırmasam ve daha önce laçkalıktan kapakları gitmese (artık kapaksız yapıyolar neyse ki) yenisini almadan aynı telefonla daha 2 sene de onunla devam ederdim update etmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten de son yıllarda akıllı telefonlarda devrimsel bir yenilik olmadı. Ancak ekran boyutu, donanımdan yürüyorlar. Hatta bazı durumlarda kaliteyi azaltıyorlar bile. 2010'da çıkan Galaxy S'te deli gibi süper amoled ekran var ve inanmayacaksınız ama ekran kırılmıyor. Bin kere düşürdüm, sinirlenip masaya vurdum bana mısın demedi telefon. 2010'da bu özelliği koyan Samsung deli karlara rağmen 2016'da çıkan telefonunun ekranına garanti veremiyor. Gidin Esenler apaçisi gibi jelatin yapıştırın diyorlar. 3k'lık telefona ben o amele işi şeyi yapıştırmam dersen de çatlak camla dolaşıyorsun bu sefer. Bir ara Sony dayanıklı akıllı telefon işine girer gibiydi ve bir iki model tanıttı ama sonra birden çekti kendini. Galiba yedek parça telefonun birim maliyetinden daha fazla kazandırıyor gibi bu heriflere.
Sosyal ağlarda paylaş

4 senelik Xperia Z2 ile Xperia XZ arasında çok fazla fark yok mesela donanım olarak. Boyutlar da hemen hemen aynı. Ön kamerayı geliştirdiler, arka kamerada da ufak artış oldu.

Öncesinde Samsung Galaxy S2 vardı bende de, ekranı ne badireler geçirdi, gerçekten kırılmıyordu hiç. Sonunda çalındı da mecbur yeni telefon aldım anca. Ek olarak dokunmatiği şimdiki telefonlardan bin kat daha iyiydi, yağmur yağarken kullanabiliyodun mesela, yağmur damlasını algılamıyor parmağını algılıyordu, şimdikiler gibi tırt değildi.

Camını geçtim telefonun kendisini arka yüzeyini bile çatır çatır çiziyosun cebinde kılıfsız taşırsan. Apple'ı da aynı Samsung'u da. E ben telefonda zaten şekle görüntüye önem veriyorum, o dandik plastiği takacaksam ya da dedeler gibi kartvizit kılıfına sokacaksam telefonu ne anladım senin tasarımından?

Xperia Z'nin pil ömrü Xperia Z5'in pil ömrünün iki katı yine aynı şekilde. Kademeli olarak düşürdüler pil ömürlerini vb.

Eskiden flagship telefonlarda radyo mutlaka olurdu, ki kullanırdım da ben toplu taşımada vb. Yeni telefonlarda teker teker söktüler radyo özelliğini.

Çıkartılabilir/değiştirilebilir pil rahatlığını hiç saymıyorum bile.

Kısaca ne varsa eskilerde var.
Sosyal ağlarda paylaş

offfffffffffffff korkunç

Samsung is setting up Note 7 exchange booths at airports around the world
http://www.theverge.com/2016/10/18/13314864/samsung-note-7-flying-safe-airport-exchanges

tarihin en büyük teknolojik sıçışlarından biri oldu herhalde. direk note 7'lerin satılamaması ve para iadesinden edilen zararın miktarı bile müthiş büyüktür eminim. Üstüne note7'leri geri toplamak için harcanan zaman ve emek ve para, ve daha da önemlisi marka değerinin patlaması.

çok sarıcı oldu bu note7 patlaması.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Yeni telefonlarda pilin çıkarılamaması zaten başlı başına bir faşizm. Powerbank denen naneyi büyük icatmış gibi savunuyorlar da millet ilk androidlerde yedek pille dolaşıp işini görüyordu mis gibi. Batarya powerbankten daha hafif ve ufak değil mi zaten. Sok cebine gitsin.

Telefonu kapatip/acmak -hele ki android cihazda- baya bi zaman kaybi. Bi de efektif degil, power banki aliyosun takiyosun bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

yanlış yerden tutuyorsunuz konuyu. iki platformda da iki yıl sonra telefon güncellemeli veya güncellemesiz planlı olarak patatese dönüyor. m8 kullanıyorum, dengi 5s olması gerek. evde 5s var, m8 var. ikisi de patates kullanım açısından. güncelleme geliyor da ne oluyor? telefon yavaşlayıp ebesinin şeyini gördükten sonra up to date versiyonunu kullanıyor olmanın artısı ne tam olarak? android içinde aynısı geçerli. son versiyonu gelse ne olacak ki. telefon kasmaya başladığında anlamı yok versiyonun.

M8e ne oldu bilmiyorum, donmalar başladı son 2 hafta içinde. Sabah telefonu ilk uyandirimca kendine gelmedi 10 sn alıyor mesela, chrome garip garip donuyor flan...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...