Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy Note 7 (6)

Bone

Öne çıkan mesajlar

Note 2 ve 4 kullanmış ve bu cihazlardan oldukça memnun kalmış birisiyim. yıllardır kullanımımdaki darbelere bile dayandılar sağ salim devam ettiler. ancak son yıllarda Samsung'un takip ettiği tasarım (özellikle Galaxy serisinde) beni soğutmuştu. Note 5'i hiç beğenmedim mesela. bu yüzden Note 7 hem merak ettiğim hem de umutsuz hissettiğim bir model olmakta.

(resim Note 4 / Note 7 / iPhone 7 Pro)

http://i.imgur.com/zW9yndL.png

bazı leaked bilgiler dolaşıyor internette. 6 veya 8 GB RAM, 3500 ya da 4000 pil, 64/128/256 GB modelleri felan söyleniyor. bunlar güzel detaylar. hele S7'nin çabuk odaklanan kamera özelliklerinin taşınması da tam istediğim bişi.

ancak, sadece "Edge" modelinin çıkacak olması bende epey bir hayal kırıklığı olduğu. bu tip Samsung cihazlarını kullanmış denemiş olan var mı ne düşünüyorlar bilmiyorum, ama Note modellerinde sağlamlık ve performans benim için daha önemli unsurlar.

2 Ağustos'ta duyurulcak tamamıyla.

http://shiftdelete.net/galaxy-note-7-ozellikleri-ve-fiyati-72107
Sosyal ağlarda paylaş

haumm şimdi oldu.

şu telefonlara numara değil de direk isim verseler ya (Her telefonun kendine has ismi olacak; Galaxy Note Bone, Galaxy Note Red, Galaxy Note Genwa gibi mesela)
ya da hiç değiştirmeler ismini (macbook gibi; Galaxy Note -satarken 2016 yazarsın- )

olmaz mıydı? Daha klas olabilirdi
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

olm düzgün yazsanıza note 7 mi bu note 6 mı?
note 6 ise niye 7 yazdın, 7 ise 6 ne ara çıktı, ya da niye öyle yazdın.

yol yakınken edit çak başlığa

Düzgün yazdık yav işte. 6. Note çıkartıyorlar ama S serisi ile ortak isim gitsin diye 7 diye numaralandırmışlar
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

KillJoy said:

olm düzgün yazsanıza note 7 mi bu note 6 mı?
note 6 ise niye 7 yazdın, 7 ise 6 ne ara çıktı, ya da niye öyle yazdın.

yol yakınken edit çak başlığa

Düzgün yazdık yav işte. 6. Note çıkartıyorlar ama S serisi ile ortak isim gitsin diye 7 diye numaralandırmışlar

Aslinda beraber gidiceklerdi.

Galaxy s - galaxy note
S2 - note2 seklinde ama.

S2 acayip patlayinca s3 ve s4 note3 ve note4 e gore cok cabuk geldi. Hatta s5 cikarken note4 cikiyodu. Sonra s6 - note5 oldu. Simdide s7-note6 olmasi lazimdi ama senkron gitsin diye note6 ismini skiplediler.
Sosyal ağlarda paylaş

edge kullaniyorum.

cok memnunum.
(sadece bunu defalarca soyleyebilirim. Samsung Klavye cok boktan. Google kendi klavyesi ise sadece boktan. Sony Xperia abi... o guzel harbiden guzel)

Yan panel, gunluk plan takibi harici kullanmiyorum
3rd party app destegi gelmedigi surece gereksiz. (gelip gelmedigini de kontrol etmedim hani)
cabuk odaklanan kamera elbette gelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam Herkese,

Note 7 olmasının ve note 6'nın es geçilmesinin nedeni S serisi bir rakam önde gittiğinden daha iyi algısı yaratması, bu nedenle rakamlar eşitleniyor bu seneden itibaren.

Önemli noktalar;

* S7'den bir tık daha iyi bir kamera. HDR kayıt yapabiliyor.
* Yine su geçirmeyecek (deniz suyunun tuzlu olduğundan garantisi yok hiçbir zaman zira tuz bir süre sonra çeşitli zararlar verebilir.) istenirse su altında kalemi çıkarılıp not alınabilir, o derece su geçirmez.
* Hatları çok daha zarif eski note serilerine göre. Arkası note 5 gibi edge, ön tarafı da S7 gibi edge. İki tarafı da kısaca kıvrımlı olacak. Elde birleştirilmiş hissi vermiyor, tek bir kasaymış gibi birleştirilmiş, pürüz yok.
* Parmak izi de yerine göre taklit edilebildiğinden retina ile açılabilen bir telefon olacak. Gözünüzü öndeki retina tarayıcıya okutacaksınız açmak için kilidi. (Tabi isterseniz.)
* Onun dışında bildiğiniz performans artışları, pil ömrü, pilin daha hızlı sürede şarj olabilmesi vb.
* Kaleme de yeni özellikler getirilmiş, tuş fonksiyonları arttırılmış.
* Web'de herhangi bir yerden 15 saniyelik GIF kaydı yapıp sosyal medyada vs. paylaşabileceksiniz.
* Google ile geliştirilen ortak bir program ile herhangi bir yerdeki yabancı bir kelimeyi (web'de dolanırken vs.) 20 çeşitli dile anında çevirme özelliği vb. ilginç şeyler mevcut.

Güzel telefon olmuş kısacası, alacaklara şimdiden hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone 7 leaklerinden sonra apple dünyasına veda etmeye karar verdim. Şimdiden icloudu parça parça google drivea taşıyorum hatta.
Gözüm s7 edge'de. Ama bu note'un kalem olayı da cezbediyor.
Muhtemelen iyi de bi fiyat farkı olur arada. Ne diyonuz, note'u beklemeye değer mi?
Kalemi apple pencil gibi başarılı olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Note 7'yi beklemeni tavsiye ederim. Zira 2-3 haftaya gelmiş olacak. Kalem farkı yok, sadece mesela birşey yazdınız, eskiden silmek için yukarıdan silgiyi seçiyordunuz, şimdi yazarken yandaki tuşa basılı tutarak direkt silebiliyor olacaksınız. Bunun gibi ufak yenilikler var.

J serisinin de A serisi gibi 2016 versiyonu gelecek Eylül ayında, J serisinin de yanları metal oluyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

abi note4'e 5'teki gibi "ekran kapalıyken kalemi çıkarınca siyah ekrana not alma özelliği" geldi ya, 3 ayda bir kullandığım kalemi her gün kullanıyorum. şu kadar basit ve doğal hareketler yetiyor zaten reklamı pazarlaması iyi yapılırsa. pinch-to-zoom'undan pokemon go'ya kadar aklımı alan feature'ların hepsi böyle bende.

bi de dondurucusu altta, main'i üstte olan buzdolabı sdfsd

edit: @babacum buldum abi önüyle yazacak arkasıyla silecek!

http://cdn.dick-blick.com/items/203/05/20305-single-3ww-l.jpg

edit2: düşündükçe daha da aklıma yatıyor. ay hadi inşallah ya <3
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...