Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 7

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

ben iphone 7 de home tuşunun fiziksel değil 3d touch özellikli geleceğini düşünüyorum.

bu aradaki ekran içindeki sanal buttonlar çok kullanışsız bence,
samsung s serisi tarzı dokunmatik+fiziksel ama ekran dışında olan kullanım çok daha iyi mesela.

screen body ratio hesaplarken de tamamen yazılımsal olan butonları ekrandan sayıp hesaplama işi de bana saçma geliyor. Sadece video ve oyun kullanımındaki ekran avantajı bana göre pek bişey ifade etmediğinden dolayı o değerleri karşılaştırmak çok meh.

dolayısıyla s serisi body-screen açısından çok iyi. apple 6 serisi ise sanılanın aksine çok çok kötü değil. kenarları çok kalın onun dışında aşağıdaki home button, genel kullanımı çok kolaylaştırıyor.

KillJoy said:

http://cdn03.androidauthority.net/wp-content/uploads/2014/03/htc-one-m8-vs-htc-one-m7-quick-look-aa-9-of-191.jpg

önceden belirtmiştim başka topakta, mesela m7-m8 örneğine bakalım.

m7 nin tuşları htc yazısının sağında ve solunda
m8 de ekran içinde, birininin ekranı 4.7", diğerinin 5"
ama aslında ikisinin de genel kullanım açısından ekran büyüklükleri aynı olmasına rağmen m8 devasal büyükken m7 gayet compact bi model idi
m7 direk tasarım olarak m8'in çok daha üstünde, sırf bu küçük detay sayesinde
Sosyal ağlarda paylaş

telefon kullanımımın %80inde belki, 90nında o yazılımsal tuşlar orada duruyor diyorum. Onları yap samsung gibi ya da apple gibi olsun bitsin diyorum sadece.

Zaten yine apple'ın öncü olduğu (sanırım apple ilk çıkardı) parmak izi okuma olayında diğer bazı telefonlar baya saçmaladı, sırf parmak izi okuyucusu olsun diye ekstra fiziksel tuş ekleyen, ya da buton eklemeye yer bulamayan gidip telefonun arkasına parmak izi okuyucusu eklenilen modeller çıktı. Tam android fiziksel tuştan kurtuluyordu ki, apple yüzünden yine vazgeçemediler bu tuşlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

telefon kullanımımın %80inde belki, 90nında o yazılımsal tuşlar orada duruyor diyorum. Onları yap samsung gibi ya da apple gibi olsun bitsin diyorum sadece.

Zaten yine apple'ın öncü olduğu (sanırım apple ilk çıkardı) parmak izi okuma olayında diğer bazı telefonlar baya saçmaladı, sırf parmak izi okuyucusu olsun diye ekstra fiziksel tuş ekleyen, ya da buton eklemeye yer bulamayan gidip telefonun arkasına parmak izi okuyucusu eklenilen modeller çıktı. Tam android fiziksel tuştan kurtuluyordu ki, apple yüzünden yine vazgeçemediler bu tuşlardan.

durmuyor gayet, lg'de istediğin app'e kendine göre de enforce edebiliyorsun hatta. samsung'da da var ayrıca aynı tuşlar, ne demek istediğini anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

Bende bu var, http://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2014/10/Radius-V2-iPhone-6-Case-5.jpeg 80$civarinda biseye almistim sanırım.

Su an kullanmiyorum gerci

Not:Kilifsiz sevenler de sevecektir.
Bide biraz zevk sahibi olun. Erkek adamsiniz, Renkli kiliflar kullanmayin

abi daha kötüsü olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

Bende bu var, http://cdn.hiconsumption.com/wp-content/uploads/2014/10/Radius-V2-iPhone-6-Case-5.jpeg 80$civarinda biseye almistim sanırım.

Su an kullanmiyorum gerci

Not:Kilifsiz sevenler de sevecektir.
Bide biraz zevk sahibi olun. Erkek adamsiniz, Renkli kiliflar kullanmayin

oha zevk sahibi olun diyip şunu koymak bdsm falan mı takılıyon napıyon AGDFDSKBGKSDFJNGFSDGDS
Sosyal ağlarda paylaş

kilif ne abi, ekran koruyucuyu bıle cıkardım attım. para veriyorsun bir bok olmasın diye korka korka kullanıyorsun. sonra telefonun tasarımı zartı zurtu. ne tasarımı lan işte zırhla kapladın kocaman. yine de ana ekran çizilirse gıcık olurum,belki takarım bir koruyucu yine
Sosyal ağlarda paylaş

ilk iphone ile başladı her şey; büyük ekranlı, capacitive dokunmatik ekranlı telefon yaparak. Telefona ilk defa o mu koydu parmak izi sensörünü bilmem ama, genelde sürekli yeni teknolojilere önayak oluyor.

Mesela 3d touch en yenisi, androidlerde ne zaman göreceğiz bilmiorm ama illa ki gelecektir. 2.5d bitişli ekran camını da iphone6'da gördük sanırım ilk defa, hatta samsung bence 2.5d yi gördü ve arttırdı 3d cam teknolojisine geçti. Yalnız Bu curve camın başka firmalar tarafından kullanılacağını düşünmüorm. Samsung tek başına kullanacak bu güzelliği.

Her firmanın önde olduğu nokta var tabisi yalnız trendsetter hep apple oldu, samsung ise ilk defa bunu wireless charging olayında gösterdi, aynı dönemde çıkan microsoft telefonda da vardı wireless charging ama reklam tabi bu işler.
sony su geçirmezlik, lg knock on screen konusunda ön ayak oldu. HTC de ise hepsinden biraz biraz vardı. Aslında çoğu özellik kağıt üzerinde bu telefon piyasasında: lg g2 ve htc m7 uzun süre birlikte kullandım. Kağıt üzerinde g2 her şeyde iyi gözükmesine rağmen, şarj ve ekran parlaklığı (kalitesi değil) dışında htc fazlasıyla iyi, kamera olsun ui olsun, ses kalitesi olsun(kulaklık ses kalitesi dahil) dokunmatiği olsun.. her konuda ya! Bu ikisi yaklaşık aynı fiyatta, aynı dönemde çıkan iki cep telefonu. Nasıl bu kadar fark olabilir. Tabi bütün bunlar kişisel değerlendirmeler, fazlası değil. O sebeple kağıt üzerindeki spec'ler ne kadar önemliyse de, bi o kadar da önemsiz? (ne dedim ben). Apple'da zaten öyle bişi yok, model yok, sadece flagship, android cephesinde yalnız öyle değil. Hala 1-1.5gb ramli telefon satıyorlar piyasada.

tl,dr:
apple niye trendsetter, çünkü bildiğim kadarıyla;
-multitouch
-3d touch
-camera / şu an en iyi diyemesekte, çoğu zaman hep en iyi idi
-çift renkli flash
-64bit işlemci
-touch id - parnak izi
-2.5d ekran
-siri/cortana/google now

gibi özellikleri ilk kullanan iphone idi.
Sosyal ağlarda paylaş

trendsetterlık ile ilk kez yapmış olmak biraz farklı şeyler. pazarlama ve marketing becerileriyle ilkmiş gibi sunmayı iyi başarıyorlar ve insanlar bunu yiyor (bazen çok, bazen az). sundukları şeyler çoğu zaman önceden denenmiş, uygulanmış şeyler. örn parmak izini ilk motorola sunmuş akıllı telefonda (daha önceden de örnekleri var ama saymıyorum onları). adamların telefon ile ödeme işini ilk sunuşlarını hatırlıyorum, koca firmanın öyle bir çıkış ve duyuru yapmasını şaşkınlıkla izlemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...