Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akilli saat olayi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Ok, ilk gün izlenimi; Şarjı 100'dü dün akşam, akşam yattım artı bütün gün kolumdaydı (ama az kullandım), eve geldiğimde saat 19:00'da 65% idi. Yani bence baya iyi, bokunu çıkarmadan 2 gün gider. Şimdi şarjda, takıp yatacağım, yarın işten dönünceki şarjını da yazarım. Bu arada bt bağlantısı hiç kopmadı.

samsung'u bilmiyorum. kullanmadim.

ama bunlarin pilleri zaten kucuk. hemen ekranin arkasinda
bence, eger omrunu uzatmak istiyorsaniz bence sarja takip yatmayin.
ha sarjdan alip kola takip yatacak olabilirsin. bak o olur. :P

ekran-pil yakin yakina olmasi her turlu isinma durumunda problem yaratmaya meyilli.
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonu birden fazla bt cihazla eşleştirebiliyorsun. Saatin o konuda tek gıcık yanı app.ının sürekli açık kalmasının gerekmesi.

Bluetooth benim de hiç kopmadı bugün, sanırım dün telefonun şarjı az olduğu için bt kopuyordu Esh'in dediği gibi.

Dün akşam 10 gibi şarjdan almıştım bugün de 11'de şarja taktım. Takmadan önce %59 civarındaydı. Bolca bildirim aldım, dün bir de hands free'sini denemek için babamı aradıydım, zaten en çok o ara şarjı gitti. En basic özellikleri kullanılır ve power saving mode açık tutulursa 4 gün'e dayanır sanırım ama günlük standart kullanımla 2.5 gün max.

Bir kez saat takıldı bu arada, onu da ekliyim. 10 dk boyunca aynı saati gösterdi, farklı bir app.a gir çık yapınca o da düzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

İşin komiği sınav yapıyordum. 25. dk'de saate baktım, 15dk'niz var dedim. Aradan vakit geçti saate tekrar baktım, bi gariplik var dedim, sonra telefona baktım meğer sınavın son 5 dk'sine girmişiz. Benim kolumdaki saate kalsak sabaha kadar makro iktisat sınavı yapıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akıllı saat olayına başlarda soğuk bakıyordum, şarjları kötüydü, oyuncak gibi duruyolardı. Frontier modelini aldım, kolumda saat var hissini veriyor. Ancak, silikon kayışını tez zamanda değiştirmek lazım. Şarjı koldan çıkarmadan temiz 3 gün gider. Yaklaşık 15 gündür ios ile sızıntı beta programıyla kullanıyordum. Resmi programı yükleyince o sürekli BT kopma sorununu yaşadım. Programı tekrar kurup saati de resetleyince şu an o problem ortadan kalktı. Androidden benim gördüğüm eksikleri, ios'ta gelen mesajlara saatten cevap yazılamıyor ve galaxy apps marketindeki paralı uygulamalar yok. Hayırlı forumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Gear s3'e spotify bulup da kurabilen oldu mu? App store'da yok ama butun turk teknoloji sitelerinde haberi var.

Telefonla gelen muzik uygulamasiyla anca ileri geri yapiliyor spotifyda.

App. Miktari ve stabilitesi bakimindan hayal kirikligi oldu gear benim icin. Bir de iphone'dan kullaninca notificationlara herhangi bir sey yapilamiyor. Arada maili okundu sayayim, whatsappa kisa bi sey yazayim, gelen mesaji sileyim istiyorum ama ne mumkun.

Komik bir sekilde en cok telefonla konusuyorum. Ses kalitesi iyi bayagi, mikrofonu da uzaktan da olsa ses aliyor cok rahat bir sekilde. Iyi bir hands free alternatifi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

gear s3 frontier almıştım ilk çıktığında gayet memnunum. telefon s7 edge. hiç bi sorun yok haliyle samsung cihazla uyumluluk konusunda. hatta şöyle bir komboyla dolaşıyorum.

gear s3 + samsung level U pro anc BT kulaklık + telefon. hepsi bluetooth birbirine bağlı. ne sinyal karışıyor, ne ses sorunu oluyor.

Sarj olayına gelince. zaten kablosuz wireless sarj var. yatarken çıkar koy başucuna sabah tak. ben zaten yatarken saat olayını sevmiyorum zira akşam deli gibi yattığım için saat kolumda sağa sola karyolanın orasına burasına çarpıyor illa. zaten kangren oluyor kol yastık altında.saat biraz daha akıllı olsa ambulans çağırır nabız alamadığından.

androidde sporify var official olarak. ios u bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Apple Watch Nike+ Edition'dan memnunum ben şimdilik.

Pili her koşulda 50 saat falan gidiyor. Gece koluma takıyorum, AutoSleep diye bir app var, saating kendi verilerini kullanarak track ediyor uykuyu, %5 pil gidiyor gece max. Sabah kalkınca şarja takıyorum tekrar. Evdeyken kullanmıyorum fazla. Dışarıdayken maps'i kullanıyorum yürürken. Notification'lar kaçmıyor hiçbirşekilde doğal olarak. Spor/Sağlık bildirimleri de cesaretlendiriyor spor için falan.

Aliexpress'ten de deri kayış aldım 6 dolara, mis.

http://i.picpar.com/aTkc.jpg

http://i.picpar.com/bTkc.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ooo iyimis bu mi band 2

Artilari :
- hafif, kordonu vs apple watch kalitesinde(apple watchta kullandim bi zamanlar)
- pili bitmeyecek gibi zaten yazilan su 20 gun kesin goruyor diye.
- google fit mi fit ne istersen kullan ayarla ve senk. gayet hizli.
- bluetoothla kullanirsan bildirimleri cevrimici aliosn ama hangi veriyi kaydet dersen kaydediyor bluetoothu acinca app'ye veriyor tum bilgileri.
- alarm muhabbeti super sevdim sak diye rahatsiz ediyo uyandircak illa. Apple watch a gore daha guclu.

Eksileri :
- goruntusu dikey keske kare falan olsaymis iyi olurmus.
- sarj etme muhabbeti dandik ama 120 liraya bu kadar.
- kolunu kaldirdiginda isigi acmasi boktan, zamanlama iyi degil sevmedim. Tam algilayamiyo.

Neyse alinir mi?

Adim sayma, bi kac app nin bildirimini versin, sabahlari beni davul zurna gibi uyandirsin kolumda renkli renkli bileklik gibi dursun dersen evet.

2-3 gun kullanimlligi olan apple watch vs alinmaz. Bu arada mi'yi boyle tanimakta iyi oldu. Telefonuna bile simdi talibim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

uyku takibi için samsung apple değil bunu sormuştum zaten. Uykuyu ölçmesi gerektiğini nasıl anlıyor? ben yatıyorum şimdi diye aktive etmek mi gerekiyor özelliği

soyle ekran goruntusuyle vereyim..

tabii dun ki uyku zamanima bakarsan komedi bi olay cikiyor.
http://i.hizliresim.com/X9zov3.png

uyku saatini demek ki ben artik daldigimda algilamis belli ki 04.18 olarak gosteriyor. gayet kolay ve basite indirgenmis secenekler penceresi.
http://i.hizliresim.com/bko25Z.png
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

heart rate'ten anlamıyor mu?

HR den anlamıyor çünkü HR 24 saat çalışmıyor. Keendin aktive edersen ancak ilave uygulama ile o da. yatakta kıpırdasan da hanım da sarılsa uyuduğunu varsaydıktan sonra oturur pozisyona gelecek şekilde kolun hareket etmediği sürece uyuyorsun diye varsayıyor. deep sleep i bilemiyorum. bende 1 i var sarj 1 ay gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...