Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tavsiye : Boku no Hero Academia

Regalya

Öne çıkan mesajlar

bolumun sonundaki cizimler materpiece'ti ya.

spoiler

herkesin altina sictigi sahne asiri iyiydi ahahfasdlkjglkdsajgasd. yalniz endeavor harbiden feyk mi, yoksa iyi hero ama ogluna mi kotu, yoksa oglu sayesinde biraz degisti mi onu anlayamadim hala. azicik daha anlatsaydi eskiden keske.

dayak da guzeldi. citir cerez animesi diye izliyordum eskiden ama guzel bitecek gibi en nihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Darklight1903 said:

spoiler

yalniz endeavor harbiden feyk mi, yoksa iyi hero ama ogluna mi kotu, yoksa oglu sayesinde biraz degisti mi onu anlayamadim hala.

Fake değil de işte gerçek hero da değil, işi gücü bu olduğu için heroluk yapıyor. İşini iyi yapıyor, işi de heroluk olduğu için iyi hero denilebilir, ama idealizm filan yok.
Kafayı Number 1 olmakla bozmuş, bu uğurda heroluğu 2. plana atabilecek bir tip çok bariz.

Parayı kariyeri hasta sağlığından meslek etiğinden önce tutan kasap cerrah stereotipi gibi işte. Adam doktor mu, doktor, işini yapıyor mu, yapıyor, ama gerçek doktorluk bu mu desen, değil.
Pek ifade edemedim ama öyle birşey işte.
Sosyal ağlarda paylaş

belli olmaz stain bunu arkadasıdır ikilidirler endavaur kacmıstır bunu ölüme bırkamıstır. staın ın olduğunu sanıyodur bu sucluluk duyghussuna dayanamayıp anca kendını en ıyı hero olarak kanıtlamakla temızlıyceğını dusunuyodur vs vs vs vs

yazarız senaryo

Sosyal ağlarda paylaş

oh geçen hafta istediğim ölüm tekmesi geldi, iyi de oldu.

endevur iyi dövdü, aksiyonunu görmek iyi oldu. kompleksi olmasa bayağı iyi olacakmış. ben de şıtayn eski hero filan denecek sandım da önümüzdeki bölüme kaldı herhalde. o da üzüme bakacağına bağına odaklanıyor, milleti kurtarıyorsa işte yeter yani. gelsin anpan man tek serious yumruk atsın da aklı başına gelsin.

Sosyal ağlarda paylaş

@samaella

Ne alaka abi tezgahı kimin kurduğunu görmedik mi adım adım :D /Facepalm adam yapmadı mı alayını?

Bir de Endeavor'un ofisten çıkışını,haber alışını, Shouto'nun flashback'de gördük staj başladığında.

17.bölüm

Bölüm yine güzeldi ya. Iida biraz affettirdi kendini, eh işte.
Endeavor aksiyonu güzeldi, söylenmiş zaten bence de öyle kötü bir olayı yok karakterin, sadece kahramanlık vasfına çok uygun değil tam anlamıyla. Stain ile ortak bir geçmişi çıkacak herhalde ama bir anda Endeavor'u evil konumuna sokacak türde bir şey olmasa gerek.

Stain en sevilen karakter olma yolunda emin adımlarla...
Ama ideolojisi biraz çarpık, umarım güzel bir backstory ile mantıklı hale getirirler (getirmişlerdir). Yoksa Todorokinin dediği gibi, "bir katilin mantığını anlayamazsın" boyutunda kalacak.

Sosyal ağlarda paylaş

stain

E ideolojisi de belli işte, çakma heroların villainlardan pek farkının olmadığını düşünüyor belli ki. Para için şöhret için hero olup ortamı sulandırıyorlar. Zararları faydalarından fazla.

İstatistiklerden de bahsettiler, Stain in ezdiği şehirlerde herolar kendilerine çeki düzen vermiş, suç oranları düşmüş hep. Haklı da yani davasında.

Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

stain

E ideolojisi de belli işte, çakma heroların villainlardan pek farkının olmadığını düşünüyor belli ki. Para için şöhret için hero olup ortamı sulandırıyorlar. Zararları faydalarından fazla.

İstatistiklerden de bahsettiler, Stain in ezdiği şehirlerde herolar kendilerine çeki düzen vermiş, suç oranları düşmüş hep. Haklı da yani davasında.

Belirsiz demedim çarpık dedim.

All might'dan başka düzgün hero görmüyor bu bakışla. Para şöhret için de olsa insan kurtarıyorlar işte. Iida'nın abisi mesela, gayet mütevazi takılan insanlık iyiliği için kasan saf bir tipti, sırf über güçlü değil diye kesti.
Kendisi onu bunu doğruyor ya sürekli bu nasıl heroism? Çarpıklıktan kastım bu tarz çelişkiler. Ama bir mantığa bağlanır diye düşünüyorum illa ki bir hikayesi vardır kendi çapında.

Sosyal ağlarda paylaş

saçma salak bi şey çıkacak çıkacak bence. işte burada yazıldığı gibi büyük ihtimal zora düşüyor, hiç hero yardım etmiyor buna. villainlar ailesini falan katlediyor olabilir. son anda all might geliyor bunu kurtarıyor ama geç kalıyor falan işte ne biliyim.
https://www.youtube.com/watch?v=X3RbYyHABzo

Sosyal ağlarda paylaş

şıtayn

bir mantığı var ama haksız. istatistik de haklı çıkarmıyor gene, "bırakayım bu mesleği öldürmek isteyen cani geziyor etrafta" deyip en güçlüler hariç millet bırakabilir de. böyle kalabalık ekip gerekince ne olacak o zaman?

bu hikayenin garou'su benzeri birşey işlev olarak, ONE PUNCH ile yoketsin midoriya.

Sosyal ağlarda paylaş

e o da kökünü kurutmuyor zaten, gittiği her yerde birkaç tanesini öldürüp/hırpalayıp onlar kendilerine çeki düzen vermeye başlayınca sonraki mahalleye geçmiş belli ki.

vaperon said:

Ahaha öyle bir söylediniz ki...

istisnasız bir şekilde anti-villain karakterler herolardan daha kaliteli yazılıyorsa ben napıyim :p
Sosyal ağlarda paylaş

Acaip bölümdü, ilerisi hakkında kuşkuya düştüm. Daha farklı bağlanır diyordum.

Bi köpek adam da buradan çıktı iyi mi asdf O kuçunun yaptığı muhabbetten cacık anlamadım. Veledleri geçtim, bizim dedeyle koskoca Endeavor neyine ceza alıyor villain dövdü diye? Neyin saçmalamasaydı o, anlamadım.

Stain tahminlerimizden öte bir karakter olamayacak belli ki, epey standartmış olayı. Hikayede önemli olacak orası kesin.
Stain ile "kötü adamlar derneğinin" bağlantısı bile ortaya koyulmamışken ideolojilerinin eşleştirilmesi halk tarafından, yeni villainların derneğe katılmaya gitmesi falan baya havada kaldı geçiş olarak bence.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...