Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, GERGE dedi ki:

Valla mekanik iyi, güzel ama gerçekten en sonunda membrane kullanarak huzuru buldum. Oyun oynarken, çalışırken sürekli kulaklık takılı, kulaklıklar da açık planar. Tüm tuş sesleri duyularak rahatsız ediyor.

Denemelerim sonucu (farklı markaların membrane klavyelerini kullandım) açık ara en iyi membrane bu, kendi membrane switchlerini yapmışlar: https://www.hepsiburada.com/steelseries-apex-3-tkl-gaming-klavye-8-bolge-rgb-aydinlatma-ip32-suya-ve-toza-dayaniklilik-turkce-qwerty-pm-HBC00001OXMDF

bunun hissiyatı nasıl red swiçe göre biraz tarif edebilir misin 

Sosyal ağlarda paylaş

temelde 2 layout var, ansi ve iso. 

iso avrupa standardi olan, nami diger BUYUK ENTER. uk klavyelerde genelde bu sekilde buyuk enterli cikiyor.

Diger karakteristik iso ozelligi de KUCUK sol shift. kisacasi enter buyuyunce sol shift kuculuyor, kuculunce buyuyor. 

dil degil temelde ansi mi iso mu layout nedir ona bakin yani. keycaplere cok takarsaniz onlar degisir. layout degismez. 

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, Aluriel dedi ki:

ISO layout + kendi linear switchleriyle alabilirsin. Bulk uretim gateron red switchlerden daha bile iyidir hatta. Ses testi icin direkt aratabilitsin youtubeda. Basim kuvvetinve mesafesi olarak vok yakin zaten red switchlere.

Yarin eklerim video link

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Aluriel dedi ki:

kanser space bar hayirli olsun simdiden

hadi ya, ne tür kanser mesela, basmama mı, basılı kalma mı, geç tepki gösterme mi, nedir tam problem. İzlediğim videolar ve incelemelerde ve e-ticaret sitelerindeki yorumlarda hiç görmedim böyle bi problem, yeni aldığım için iptal edip farklı bi klavyeye yönelebilirim

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Pordakal dedi ki:

hadi ya, ne tür kanser mesela, basmama mı, basılı kalma mı, geç tepki gösterme mi, nedir tam problem. İzlediğim videolar ve incelemelerde ve e-ticaret sitelerindeki yorumlarda hiç görmedim böyle bi problem, yeni aldığım için iptal edip farklı bi klavyeye yönelebilirim

space, enter, shift gibi tuslar altinda stabilizerler var ve prebuilt klavyelerde baya kotu bunlarin sesi. cannot be unseen denir ya o misal su videoyu izle anlayacaksin ne demek istedigimi

Sosyal ağlarda paylaş

logitech-ergo-k860-curve.jpg?p=1

şu açıya ihtiyacım var abi bu önerdikleriniz dümdüz klavye, on parmak yazarken bilekler bükülmesin diye tasarlamışlar. ben çok fazla yazı yazmıyorum, klavyeyi istediğim kadar sola kaydırıyorum kullanırken. bütün gün iş yerinde ctrl c v d z y yapıp akşam uzun oyun oynarsam ağrıyor WASD.

abartılısı şu:

454634_15643_XL.jpg

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
1 saat önce, Aluriel dedi ki:

space, enter, shift gibi tuslar altinda stabilizerler var ve prebuilt klavyelerde baya kotu bunlarin sesi. cannot be unseen denir ya o misal su videoyu izle anlayacaksin ne demek istedigimi

Klavye taş gibi ama ses konusunda katılıyorum. O-ring aldıktan sonra sesi hoş oldu ama tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk izlenimlerimi bildiriyorum corsair k70 mk2 kullanıcısı olarak.

akıyo maşallah akıyo

tek alışmam gereken nokta tuşlar logitech g103'e göre daha dar, onun için yeni bi el alışkanlığı kazanmam gerekiyor. ama hassasiyet ve ses aşırı memnun etti.

Pordakal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 11.01.2023 at 22:54, tiLi dedi ki:

logitech-ergo-k860-curve.jpg?p=1

şu açıya ihtiyacım var abi bu önerdikleriniz dümdüz klavye, on parmak yazarken bilekler bükülmesin diye tasarlamışlar. ben çok fazla yazı yazmıyorum, klavyeyi istediğim kadar sola kaydırıyorum kullanırken. bütün gün iş yerinde ctrl c v d z y yapıp akşam uzun oyun oynarsam ağrıyor WASD.

abartılısı şu:

454634_15643_XL.jpg

su denk geldi dun redditte

https://github.com/macroxue/keyboard-diy

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...