Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaming keyboard/mouse

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Masaüstünde bile her şeyin pilli olmasından sıkıldım, herşeyde kablo ve dock kullanmaya başladım.

Gerçek kablolu faredeymiş, Basilisk v3 çok rahat. Akıcılığı daha iyi, arada koptuğu olmuyor, pili bilmiyor, özellikleri de çok iyi, fiyatı da ucuz: https://www.hepsiburada.com/razer-basilisk-v3-ozellestirilebilir-ergonomik-gaming-mouse-rz01-04000100-r3m1-pm-HBC000017SVYT

Masaya da bir cardioid condenser koydum XLR'dan bağlayıp, kulaklıkta da temelli HE400se'ye geçerek oyuncu kulaklığı ucubesinden kurtuldum, kapalı kulaklık gerektiğinde HS70 Pro var ama ona da uzun bir kablo aldım, kablolu gibi kullanabiliyorum. Gamepad bile dock ile artık.

Masaüstünde kablosuz kullanmak ne kadar saçma bir şeymiş yahu?

Codenser cidden fark etti ama, insanlar sesin daha bir net ve düzgün geliyor diyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

güle güle kullan, ben de bir gün pili dayanmaz hala gelen g901'den g903'e geçtim, pilin ömrü sanki kullandıkça artıyor lol. 10 gün 2 hafta arası dayanıyor sanırım, meğer mesele düşük tüketim yapan sensör geliştirmekteymiş. simetrik fare arayanlara tavsiye ederim, çok memnun kaldım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Pil bitmesi değil asıl dert, önceden kullandığım Basilisk X Hyperspeed en uzun pil ömrü olan oyun faresiydi. Dert farenin uyuması, arada anlık kopması (haftada bir de olsa oluyor), gamepad bırakıp, ya da filmden gözlerimi çekinde hemen kımıldamaması (uyuyor meret).

Kablosuz konforlu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ender de olsa öyle, evet.

Tüm kablosuzlarda böyle oluyormuş ama, yeni kablosuz fare alacak olsam yine aynısını alacağımı rahatlıkla söyleyebilirim ama. Epey memnundum, ama anlık bir rage oldu pillere ve şarj bitmesine karşı 😃

Basilisk V3 Pro aslında ideal kablosuz fare benim için ama kablosuzu onla aynı. Razer 4000hz'lik yeni hyperpolling sistemi geliştirdi Basilisk V3 Pro ile çalışan ama uyanma sorunu için engel değil bu.

Kablosuzu kablolu konforuyla kullanmanın yolunu da buldum ama. Şu ikisi alıp farenin uyuma vb. tüm özelliklerini kapatacaksın, sürekli açık olacak:

Razer Basilisk V3 Pro

Razer Mouse Dock Pro

Razer'ın kendi ölçümlerine ve internette gördüklerime göre ancak 4000hz olunca kablo rahatlığından ayırt edilemiyormuş. Diğeri de 4000hz için gerekli ve QI sarj dock. Tüm uyuma vb. kapatır, kullanmıyorken docklarım, sorunsuz olur. Ama 5000TL'ye çıktığından girip denemek istemedim kablolu aynı performansı verirken.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Pil bitmesi değil asıl derdim ben, uyuması. Yoksa Basilisk X'in pili ayda bir bile bitmiyordu, Bluetooth ile 450 saat, 2.4 Ghz ile 285 saat çalışırım diye ve çalışıyor da.

Ofise götürüp orada kullanabilirim belki bunu, orada kablo rahatsız edici oluyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal, 13.01.2023 22:07 tarihinde dedi ki:

prfspacer.png

Resimde farkı göstermeye çalıştım ama, logitech tuşları parmaklarımı tam kavrıyor, corsair de ise yanlardan hafif açıklık kaliyor, çok büyük sorun değil tabi, ama tuş farkı bariz 

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BK838M53?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1  bu keycapler 1.5mm double shot, fiyatina gore iyi, profili senin istedigin gibi genis olanlar xda profil ve turevleri, ureticilerin kendinisine gore isimleri var, akkonun asa profillerinin de yuzeyi genis, cherry ve oeme gore ama ikili basma sorunu olabiliyor, oyun icin cherry ve oem tavsiye ediliyor.  1u mxlerin tabani standart ama hepsinde.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 23.02.2023 09:37 tarihinde dedi ki:

Ender de olsa öyle, evet.

Tüm kablosuzlarda böyle oluyormuş ama, yeni kablosuz fare alacak olsam yine aynısını alacağımı rahatlıkla söyleyebilirim ama. Epey memnundum, ama anlık bir rage oldu pillere ve şarj bitmesine karşı 😃

bir kere bile yaşamadım G703 ve g pro wireless ile. çıktığından beri g703 hero kullanıyorum (şu anki ikinci, ilki kırıldı). hatta mx anywhere 3 ile bile yaşamadım bluetooth olmasına rağmen. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT, 23.02.2023 12:34 tarihinde dedi ki:

bir kere bile yaşamadım G703 ve g pro wireless ile. çıktığından beri g703 hero kullanıyorum (şu anki ikinci, ilki kırıldı). hatta mx anywhere 3 ile bile yaşamadım bluetooth olmasına rağmen. 

ben de aynı şekilde. @GERGEyanlış seçim kurbanı olmuş, teknolojiyi kötülüyor. g 305 kullandım. şuan g pro wireless var. kulaklık ta sennheiser gsp 370.

Sosyal ağlarda paylaş

tüm kablosuzlarda yok, logitechlerde hiç yok en lowend wireless gaming mouse g305de bile yok gerge. o olay razerın  dandikliği, basilisk xte bi saçmalık var  ama çok nadir olduğu için rahatsız etmiyor beni.

sensorden büyük ihtimal https://sensor.fyi/mice/ iyi sensorler arasında ama listede başka farede yok PMW 3369

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bundan önce kullandığım kablosuz fareler daha kötüydü. Apple'ın fare de yapıyordu aynı şeyi, dandik Bluetooth iş fareleri de.

Ben iyisinden almamışım o zaman. Zaten form olarak Basilisk V3 Pro ve Logitech G502 Plus alabilirim, bu tipte olmayan fare rahatsız edici geliyor. Basilisk V3'den çok memnunum ama şimdilik, değiştirmeye gerek yok. Daha yeni aldım zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

Selam 500TL'lik kablolu mouse önerisi istiyorum. Şu an A4Tech X7 kullanıyorum ve Logitech istemiyorum, çok çektim Switch'lerin bozulmasından, uzun ömürlü olsun yani. Tutuş tipim; Finger tip grip, kablolu olacak ve el ölçüm 18boy -en 10 cm. Sol yan tarafta mutlaka ileri-geri tuşları olmalı, zira Football Manager oynuyorum buradan. RGB süs falan önemli değil... FPS pek oynamam daha çok TPS, RPG, Turnbased ve strateji, FM vs teşekkürler...

Sosyal ağlarda paylaş

şunu önermişlerdi paticik'te. 140 liraya almıştık sanırım. şimdiye kadar kullandığım en hafif ve en iyi fare bence. https://www.amazon.com.tr/HK-Gaming-Sirius-kullanabilen-Kablolu/dp/B08P5WC8BB/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=346SSWH15BFAN&keywords=hk+gaming&qid=1677494021&sprefix=hk+gaming%2Caps%2C466&sr=8-1 

fiyatı coşmuş ama tabi şimdi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...