Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burger King'de Hesabı Ödediği İçin Ayrılan Kız

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Lord_Argos said:

Öncelikle ben bir bankacıyım. Bankacının maaşı bellidir ve ailemden maddi destek almıyorum. Yaşam standartlarım yüksek olsa da kimseye yük olmamak adına alacağım herşeyi kendim kazanarak alıyorum. Bunun zorluğunu bildiğimden çok fazla gelişi güzel harcama yapamam. Arkadaşlarımda bunu bilir, 2 ben ödersem 3 onlar öder, anlaşırız.

kaydi dinlemedim, 9 sayfa girmissiniz ama daha ben ilk paragrafta takildim.

yasam standartlarim yuksek, ama arkadaslarima odetirim nasil bir sey anlam veremedim.
sonra da o yuksek yasam standartlariyla kizi burger kinge goturmus.
benden buraya kadar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kız arkadaşım ile tanışalı 3 ay oldu. Hayatında hiç çalışmamış. Hayatı alışveriş merkezleri ve yurt dışı seyahatlerinden ibaret. Babası ise babadan inşaatçı, benzin istasyonları, arazileri vs var. Bir benzin istasyonunun gelirini kız arkadaşıma vermiş. Her ay düzenli olarak hesabına 14.000 TL yatıyor.

ben buraya takıldım. kıza 14k'yı kitlemişler aylık üstünü ne yapıyorlar kim bilir? hemen muhasebecisini değiştirsin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 2 dakika dinledim kapadım uraşamadımda. Şunu söliyim en basiti.

Delikanlı adam ilişkisini kendi yaşar. Karşısındakinin yaptığını gelip internet ortamında e-peen için dağıtmaz. Hesap ödemek erkekliğin şanındandır, her yediğin boku her yere yapıştırmamak aslıdır ama.

Bide zaten hazmedememişin ki sen karşındakinin varlığını. Bugün problem çıkmasa yarın çıkacakmış. Gelip o 14000 TL akzanıyo ben bankacıyım ehüüü diye mesaj atıcak seviyedeysen.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

ne özeli abi, böylesinin özeli mi var, durumun buraya geleceğini önceden biliyolarsa yani hadi ayrılık konuşmak için buluşuyoruz dediyseler eleman trollemek için bi yandan da kayıt almıştır ne var.

millet şunu falan yapıyor, siz ses kaydına özel diyosunuz lol.

https://www.youtube.com/watch?v=-KGfp2aTnHs

izlemedim ama internette insanların rızası olmadan çekilmiş bir sürü görüntü var. mesela gizli kamera ile çekilmiş sevişme görüntüleri gibi hatta kafa kesme görüntüleri gibi. bunların internet ortamında varlığı bu tip ses ve görüntüleri etik olarak doğru kılmaz.

TheRiverBelow said:

abi evet yani. muhtemelen şu kızın yaşantısı -çok büyük bir ihtimalle- facebook, instagram veya twitter'dan takip edilebilir. eli ayağı düzgün kız olmanın default bi perki bu yani. hal böyleyken de özel bilmem ne diye hassaslaşmak bana da saçma geliyo. ama yine de işte samimi olarak etik bulmayan olur. ona da bişey diyemen. diyemem.

şu bildiğin dekolte giyen kızı gözle sözle taciz edebilirsiniz anlayışına benziyor. yobazlık resmen. bir insan sosyal medya kullanıyor olması, kendi çizdiği sınırlar çerçevesinde, kendi rızasıyla özel hayatını paylaşıyor olması insanları onun rızası dışında özel hayatında hak iddia edebileceği anlamına gelmez.

bir insan odasında pijamayla yüzlerce onlarca fotoğraf çekip paylaşabilir. bu sana o insanın evine merdiven dayayıp camdan odasını izleme hakkını veya karşı evden teleskopik lens ile gizlice odasının fotoğrafını çekme hakkını vermez. bilmem anlatabildim mi.

TheRiverBelow said:

ama yine de aynı düşünüyorum. büyütülecek bişey değil. abartıldığı kadar özel hayata saldırı da yok. atlanılan nokta şu ki, ses kaydını koyan adam, yani lord argosun bu kızla bir ilişkisi var(dı). şunu kaydedip koyan yan masadan 3. bir şahıs olsa, söylediklerinin hepsinde haklısın zaten. çünkü senin/sizin savunduğun(uz) o. ama burda bu kızı eleştirirken, hakkında yorum yapıyoken kimse onu "adı neyse artık" diye algılamıyor. lord argosun sevgilisi diye algılıyor, ona göre yorum yapıyoruz. yoksa bana ne, kime ne bahsi geçen sevgiliden.

yan masadaki adam yapsa sorun olurdu demişsin de, ses kaydını yapan adamın kızı tanıyan yada tanımayan birisi olması bir şey değiştirmez. burada özel hayat kıza ait zaten.

TheRiverBelow said:

edit:

abi tamam da ben zaten demiyorum herşey müthiş. lord argos 10 numara hareket çekmiş. siyasetçilerin ses kayıtları falan çıkınca önce yolsuzluğuna sövmüyo muyuz yani. yolsuzluğu görmezden gelip BİRADER SES KAYDI NASIL DİNLENİR ÖZEL YAŞAMIN İHLALİ falan mı diyosunuz yani. tamam diyin ama konuşulanları da, ortadaki idiotluğu da görmezden gelmeyin.

siyasetçilerin kayıtları seni beni ilgilendiren şeyler. yolsuzlukla giden senin benim param. iki sevgilinin kendi aralarında ayrılık konuşmasıyla bir nasıl tuttun asdkfjhfkg

kaldıki yine zaten bunlar ayıplanan şeyler. bakınız meral akşener. öyle bir görüntünün varlığı ima edildiği anda bile onu diyenler linç edildi. deniz baykal olayında bile ciddi bir kesim bunun yanlışlığını, özel hayat olduğunu söyledi. sen bakma ahlaksız dincilerin buradan ekmek yediğine. ayrıca hukuktada kanuna uygun ve izin alınmadan yapılan izleme ve kayıtlar delil olarak kabul edilmez. aksine seni suçlu duruma düşürür.

TheRiverBelow said:

adam gelip "işte buda birlikte fotoğrafımız" diyerek bi fotoğraf koysa belki bu kadar tepki almazdı. düşündüğün zaman o daha bir özele saldırı. çünkü bir insanı fotoğrafından tespit etmek sesinden tespit etmekten daha kolay. mesela pati albümlerde paylaşılan fotoğraflarda kimse arka plandaki garsonun barmenin, veya random şahsın özelini sallamıyo. ses kaydına bu kadar tepki gösterilmesinin sebebi şey olabilir mi peki, elimizde kalan "tek özel" dalga olması. ne bileyim. fotoğraflar filan heryerde çünkü, kimse yadırgamıyo. ama ses olunca birazcık, meh. sıradışı. bilmem anlatabiliyom mu.

ki şu olayın söylendiği gibi özele saldırı olabilmesi için -BENCE- kızın kim olduğunun falan bilinmesi gerekiyo. ama ortada sadece ses var. kızın kendisi çıkıp BU SES BANA AİT demediği sürece de anonim gayet. bahsi geçen kişi "lord argosun kız arkadaşı ve onun sesi"nden öte bir kimliğe sahip değil yani şu topikte.

şu kafaya göre seviştiğim kızla yüzünü göstermeden gizlice görüntüleri çekebilirim, çünkü kimse tanımıyor.

sen ben tanımayız kızı tespit edemeyiz, videoyu izleyen yüzlerce kişi de öyle ama bu neyi değiştirecek? zaten biz tespit etsek kızı kızın umrumda mı olacak? hayır. ama ailesi ve arkadaşları bu konuşmadan kızı rahatlıkla tespit edebilir. bu noktada zaten kıza zarar verme ihtimali olan kendi çevresi, biz değiliz. şu kaydın lord barzosu tanıyan birinin kızla ilişkisini kurup, kızın okul arkadaşlarına, iş arkadaşlarına falan yollamayacağının garantisi var mı?

kızın sosyal çevresinde şu kaydın hızlıca yayılma ihtimali o kadar yüksek ki. sonrasında ise kızın düşebileceği zor bir durum varken, sırf lord barzos forumda derdini rahat anlatsın, fake denmesin, "haklısın pampa" dedirtsin diye aldığı kaydı haklı görmek neyin kafası arkadaşım ya.

fotoğraf olayına gelince. fotoğraf dediğin şey bir nevi haber verilerek yapılan kayıt. fotoğraf makinası görünce anlıyorsun ki o an kayda giriyor. gerek duyarsan kendini düzeltirsin veya o çekilen foto senin o anki durumun için uygun değilse sil dersin yada fotoğraf çekilmemesini istersin. gizlice ses kaydı almanın karşılığı gizlice bir insanın fotoğrafını çekmektir. birinin de gizlice ve rızası olmadan fotoğrafını çekip yayınlamanın da doğru olmadığını artık izah etmeyim, yoruldum mk
Sosyal ağlarda paylaş

yıllarca bunun gibi bir çok bankacıyı frauddan kovaladım. Çoğu, kızın pahalı isteklerini yerine getirmek için yapılmış çıkıyordu. Aferin bu cimri barzoya, götürmüş burger'a, kitlemiş hesabı da. üstüne bi de ecirik ecirik sesiyle yutuba kayıt eklemiş.
sana puanım 9 qanqa
Sosyal ağlarda paylaş

yalan mı aga.. bu kızlara kim alıştırdı bunları anlamıyorum.
hayat bedava lan bu karılara. ben ne kadar ısmarlıyorsam karşımdaki de ısmarlamak zorunda. ben kasadan kaçan kız oldu mu gidip hadi diyorum git 2 birani öde.. çok yapıyorum bunu valla ortam içinde de laf soktuğum oluyor oldukça
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

bu yüzden sevgili yapmıyorum işte
masraf direk iki katına çıkıyor.. gol at geç

Optimal stopping point,
optimizasyonda önemli bir kavramdır.
öyle bir t anı vardır ki zorlamaya devam edip etmemek için en doğru noktadır. o ana kadar harcama yapılır ama. sıfır masrafla gol atmak allaha mahsustur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...