Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

26 Ocak Knight Online Steam Release

Harvey

Öne çıkan mesajlar

sözlükte birisi duygularımı yazmış

said:
bir an ben de clan mlan ayağına gaza gelip indirdim oyunu. halihazırda pek boş vaktim zaten yok ama sanki private servermiş gibi düşünüp arada bir girer takılırım dedim ama bu oyunun öyle olmadığını bir an fark ettim.

daha ilk gün oyuna giremezken olayın ciddiyetinin farkına vardım. premium almak zaten baştan bağlılılığı kabul etmek. sonra oyunda kanat / moradon görevi falan görünce hepten soğudum. biz bu oyunu zaten basitliği için sevmiştik be arkadaş ne gerek var bu kadar komplike olmaya. zamanında valkyrie geldi diye bile bu ne demiştik. 1920 heal, nova falan zaten bizi yeterince etkileyen görsel efektlerdi.

sonra birden level kasmanın ne kadar zor olduğu aklıma geldi. akşam csw ve gece 4'te savaş olduğu zamanlarda kareli nazi düşmesin diye expin üzerine zorunlu olarak np kasma gerekliliğinden, yağlanmış saçımla 2 gün uyumadan geçirdiğim zombi suratlı günlerim aklıma geldi. tost kırıntılarıyla dolu klavyem gözümde belirdi. sabah 8'de okula giderken internet kafenin yanından geçerken daha derse 30 dakika var bi eslant bakayım belki sq, talos falan vardır derken okula gitmeyip akşam 6'da kafeden çıktığım günler aklıma geldi.

50 levelde anahtar görevi yapmak için her savaşın sonunu beklediğim bir türlü dayıları yakalayamadığım günler, 78 ve 79 levelde cz evil wizard'da slot toplarken buff bittiğini fark etmeyip yattığım ancak 30 taşa kalksam bile kaybı 2-3 saate anca telafi ettiğim stresli günler, 62 skili, 80 skilli açacağım diye harpy tüyüydü kristaldi, opaldi aramalar...

ömür törpüsü gibi oyundu be arkadaş. bir an sırf güzel anları aklıma geldiği için gaza gelmişim. valla siz de benim tarzımda iseniz naçizane tavsiyem oyunu derhal silmeniz. anca üniversite 1-2-3 kardeşlerime ve fazla boş zamanı olan abilerime göre bu oyun. öyle arada bir gireyim oyunu değil. öyleyse de 1-2 ortakla oynamak charın gelişmesi, ortamı ve itemleri açısından daha uygun olur.

edit: biraz düşününce aklıma geldi. oyuna ilk başladığım zamanlarda (o zamanlar oyunun en güçlü yaratığını attila sanıyordum) ash knightta kasarken (ashlerin firk firk vuruş sesi aklınıza gelmiştir.) priest de 360 heal basarken (dırrrınk sesi) slota lamentation çekenler oluyordu. aa bu ne lan şahmeran gibi derken fıst fıst hepimizi sokup öldürüyordu. neyseki bir zaman sonra lr'm var diye deruya, aposa alınmaya başladım. arada ayıp olmasın diye attack yaptığımda parti başkanı no attack diyordu sanki ne oluyorsa. ben de lr verip oturarak yüzümde salak bir ifadeyle, büyük bir mutlulukla kasılışımı izliyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

lycan yada direwolf keseriz diyerek 2 kişi dalıp ölüp 4 lvl geriye düşmenin verdiği zevk...

arkadaşımın okçu ile swift atıp önden koşması ve mage olarak ona yetişemem ama süreklü olarak yanıma çağırmanın verdiği zevk...

ilk gökten buzların düştüğü büyüyü yapıp "aman allahhaaaaıaıııım o neeeyyy laaaan" diye heyecanlanmanın verdiği zevk...

Çitin kasacaz diyerek goblinlerle verdiğimiz amansız savaşın sonunda adam gibi item düşmemesinin verdiği zevk...

Aha iskelet bulduk, döveriz çünkü artık çok güçlüyüz diyerek saldırmak ve lycan - direwolf olayını tekrar yaşamanın verdiği zevk...

İtem satacam diye pazar açmak ve fiyat belirlemek. yemek yemeğe gidip geldiğinde pazarlık için açılan chatleri görüp üzülmenin verdiği zevk...

bildiğin sabır törpüsüydü oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zamanında güzeldi. Ama artık değil. Bunu söyleyince neden problem oldu anlamadım ki. Bu oyuna internet cafe kültürünü tanıyıpta bir şekilde bulaşmamış insan zor bulunur. Bu bir gerçek. Bundan neden utansın insanlar. Utanılacak şey yıl 2016'da, 160 tl'ye aylık premium satılması.
Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:

Alpha dönemiydi, okuldan kaçar oynardık. O zamanlar 3 tane taht vardı, charlar orda otururdu. Seçince ekrana yürürlerdi. Çitin kasmak zordu. Devamsızlık dibine dayandığı için sınıf defteri ve yoklama kaıdı ile kaçmaya başladık. Sırf kınayt oynayalım diye. Bir gün o tahtlar boştu. Cahildik. Alfa, vayp ne bilmiyorduk. O gün bu gündür elimi sürmedim nalet oyuna.... NALET!!!!!

kardeşim oynuyor çok para var diyor

tahtlar cok iyiydiserver dolu olunca hareketlenip gene de kalkmiyordu, lan bu niye kalkmiyor sen beceremiyorsun seklinde kavga ediyorduk ajsvakshd
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun güzel olduğu zaman hilenin olmadığı, herkesin manual level kastığı, sonrasında pure pvp döndüğü zamanlardı.

zaten oyunun pvp'si bu kadar başarılı olmasa %10 u kadar oyuncu bile oynamazdı.

oyunda tek amaç uygun lvl ve itemleri denkleştrip pvp yapmaktı, yoksa o farming olayı çekilir çile değildi.

asla geri gelmeyecek o zamanlar, ben oynarken tek tük türk vardı, amerikan kaynıyordu server, gündüz boş oluyordu genelde.

chatte türkçe görmek imkansız gibi bişeydi.
zaten türk communitysi ele geçirince kafa aşağıya gitmeye başladı oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

forumda steam topiğini arattım. bütün sayfalar KINAYK ONNAYN diye dolmuş. o yüzden steamli soruma cevap verin ey patiler.

http://www.aralgame.com/pc-football-manager-2016

bunu alsam steam üzerinden aktif edip workshop, updateler falan yararlanabiliyo muyum? yoksa bi oyunu steam üzerinden almadıkça steamin nimetlerinden faidelenemiyom mu?
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha evet bir ara fake nova hileleri vardı.

benden 5-6 yaş büyük emre abi ayarları yapmıştı, client kodlarını değiştirmişti. level 15 iken static,frost ve supernovalarla goblin kesiyorduk en az 1k para çıkıyordu mis gibi.

"static tek atmaz bunlara, tekte ölmezlerse sıçarız" demişti. ben de "yok yok ben denedim daha önce static tek atıyor kaboldlara" dedim. iyi bari diyip yüksek bir tepeye çıkarak staticnova atmıştı. çünkü static nova en afilli görünen skilldi.

harbiden lan neden hiç lightning mage oynamadım ben ya pöff.

varyor açmıştım bir tane oyunu ilk öğrendiğim dönemlerde. human warriorlar iki tipti. biri izbandut gibi görenin kaçacağı bir görseldi, diğeri normal rogue falan olabilenlerdendi. ali abi gelmişti onun da 40 level varyoru var ama karus oynuyordu. benim warrioru görünce nasıl warrior bu böyle warrior olmaz demişti. abi bak warrior işte diye skilleri falan göstermiştim. "küçük warriormuş o zaman bu küçük warrior" demişti
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bence en güzel zamanı çılgın gibi dupe yaptığımız zamanlardı
bi ara bug vardı mage'lerde lvl1 ken max lvl spell'leri atabiliyorduk
mehehe
eğlenceli zamanlardı

online oyunda edit, dupe, koxp vs olmadan zevki çıkmıyor.

Dupe olayi gatelerden gecerken dc ettirip oluyodu. Once bi arka trade ediyodun itemleri, sonra gateden bi mape spam yapiyodun, oyun seni dc ediyodu. Tekrar girdiginde trade yaptigin itemler inventorye geliyodu. Bizde 10 karakter bankalar full gold bar, mirage, shard, goblin chitinler falan dolduydu.

Level 1 de nova olayida regedit den kod degistirip yapiyoduk.

Ares/diez/xigenon hepsinde yapiyoduk.

Oyuna ilk basladigim gun bile auto loot/auto sell programi kurmustum. Swift falan atiyodum kendime mage halimle.

Ama iste internet cafe ortami oynatiyodu hep. 8 10 kisi topluca oyunlara daliyosun falan.

Rakion / dota / warcraft custom mapler / cs

Ne gunlerdi bee
Sosyal ağlarda paylaş

kaan abi vardı sonra sağlam bağlanmıştı oyuna. ben arkadaşımla okul dönüşü dışarıda otururken gelmişti yanıma ve demişti, "bilgisayarında nayt yüklüydü değil mi?"
-evet
-internetin de var tabii
-evet
-bir süre kısıtlaman falan var mı ailenin koyduğu?
-yok

bu cevapları aldıktan sonra "ee olm o zaman niye burada oturuyorsun ben olsam koşa koşa giderim eve oynamak için" demişti

gud ol dayz
Sosyal ağlarda paylaş

Gizli said:

ahaha evet bir ara fake nova hileleri vardı.

benden 5-6 yaş büyük emre abi ayarları yapmıştı, client kodlarını değiştirmişti. level 15 iken static,frost ve supernovalarla goblin kesiyorduk en az 1k para çıkıyordu mis gibi.

"static tek atmaz bunlara, tekte ölmezlerse sıçarız" demişti. ben de "yok yok ben denedim daha önce static tek atıyor kaboldlara" dedim. iyi bari diyip yüksek bir tepeye çıkarak staticnova atmıştı. çünkü static nova en afilli görünen skilldi.

harbiden lan neden hiç lightning mage oynamadım ben ya pöff.

varyor açmıştım bir tane oyunu ilk öğrendiğim dönemlerde. human warriorlar iki tipti. biri izbandut gibi görenin kaçacağı bir görseldi, diğeri normal rogue falan olabilenlerdendi. ali abi gelmişti onun da 40 level varyoru var ama karus oynuyordu. benim warrioru görünce nasıl warrior bu böyle warrior olmaz demişti. abi bak warrior işte diye skilleri falan göstermiştim. "küçük warriormuş o zaman bu küçük warrior" demişti

bebe halimle hex editör kullanmayı öğrenmiştim bunun için ben de dsdfg
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=7f3KWrEdU6I

bu zamanları güzeldi.hack ile sağlam item dizmiştim, f9devil'in priestini bile hacklemiştik fake site ile.55 level archer'a chitin set +7, ib +7 çekmiştim.boss kovalamaktan, exp kasamıyordum.itemleri gören çok yüksek level olduğumu düşünüyordu cz'de filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozamanları edit karakterle epey oynamıştım.
Hatta levelım çok yüksek çıkınca pm yağmaya başlamıştı. Saatlerce öle öle normal seviyeye çekmiştim (normal derken yine ilk 20 lerdeydim sanırım.. Tabi ben hiç xp kasmayınca millet yükseldi unutulduk)

Karakteri veren çouk ankarada eşya satma işine girmişti. DB lere girince, milletin eşyalarını çalıyorlardı.. Bana teklif etmiştide mal gibi "oyundan para kazanıp ne yapacağız" demiş ve başka bi arkadaşa yönlendirmiştim. Salaklığa gel. Herifler araba çekmeye çalışırken ben oynuyordum :P,

Beramus diye bir serverdı sanırım. YoCindyYo mudur nedir öyle bir shadow priest di.
Hatta fazla olan bir eşyayı bir telefona satmıştım. Telefonda bozukmuş :P. Çocukta eve gelmişti. Ne kadar safsam, hattımı takıp bir denemedim.
(priestin çift el swordu idi. +10 mu neydi.. +12 sondu, oda zaten kimsede yoktu ozamanlar. +6 ya tavdı oyuncular.. kısaca iyiydi baya).
Ne güzel kazık yemişim.

fazladan bir edit daha.. gereksiz kullandığım smile temizliği için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...