Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

Taharet dediniz de iki gündür taharetin açma kapama vanasıyla uğraşıyorum. Sürekli su akıtıyor. Yeni takım aldım taktım bir gün akıtmadı ertesi gün akıtmaya başladı yine. Kodumun nalburunda da başka yok.
Yok yere su parası vericez bi ton.

daireye giren vanayı sonuna kadar açma az kıs, basınç düşünce daha uzun süre sağlam kalıyo dandik musluklar

belki de kalmıyodur ama sdf
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Taharet dediniz de iki gündür taharetin açma kapama vanasıyla uğraşıyorum. Sürekli su akıtıyor. Yeni takım aldım taktım bir gün akıtmadı ertesi gün akıtmaya başladı yine. Kodumun nalburunda da başka yok.
Yok yere su parası vericez bi ton.

Kurtuldum şu tamir olmayan vanalardan. Yenisiyle değiştireceğim derken ana gövdeyi falan kırma da milyarlık (eski para ile) hasar çıkmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

şehir o zamanda götüm gibiymiş ya. en ufak estetik mimari şehir planlaması falan yok.

-da ayri.. estetik mimari yok diyorsun da..allah tependen baksin diyorlar..sehir planlamasi yok merak etme o o yillarda kimsede yok..ne zaman savas cikiyor kentler yaniyor ediyor sonra eli yuzu duzgun yapiyorlar..istanbulun derdi ciddi bombalama yangin vs gecirmemis olmasi..tabi bir de isin basinda isi duzgun yapmak isteyen birilerinin hic olmamis ve olmayacak olmasi da ayri guzellik..
Sosyal ağlarda paylaş

bingıldak planlama ve estetik derken maslaktaki plazalarla mı kıyasladı acaba.

o yıllarda planlama var dana, 1860larda paris, barselona vs. ama deidğin gibi resetlenmesi lazım şehrin.bizde 1950de falan bir ara yapar gibi olmuşuz da kolay para tatlı gelmiş yine.

kısmetse büyük istanbul depreminden sonra tamamı çirkin pembe gri toki binası ile değiştireceğiz şehri...
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bingildak said:

şehir o zamanda götüm gibiymiş ya. en ufak estetik mimari şehir planlaması falan yok.

-da ayri.. estetik mimari yok diyorsun da..allah tependen baksin diyorlar..sehir planlamasi yok merak etme o o yillarda kimsede yok..ne zaman savas cikiyor kentler yaniyor ediyor sonra eli yuzu duzgun yapiyorlar..istanbulun derdi ciddi bombalama yangin vs gecirmemis olmasi..tabi bir de isin basinda isi duzgun yapmak isteyen birilerinin hic olmamis ve olmayacak olmasi da ayri guzellik..

O yıllarda şehir planlaması bal gibi avrupanın çoğunda var yangın deprem alakası yok.Türkiye de böyle olmama sebebi osmanlıda bir yere önce külliye gider bu külliyenin içinde cami okul hastane aşevi vb vb şeyler olurdu.İnsanlarda bunun yanına yuvarlak şeklinde evlerini yapıyolardı o yüzden İstanbulun bir çok eski semtinde çıkmaz sokaklar çok olur çünkü plan program diye bişey yok adam nerde külliyeye yakın yer bulduysa oraya dikmiş evi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...