Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

31.12.2015 budapeşte'ye GİDEMEME hikayem

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

Valizi unut.
Bir keresinde adamın biri benim valizi alıp gitmişti. Valizimi istiyorum diye olay çıkardım. Sonra işte sakinleştirdiler valizinizi bulcaz diye, o sırada birşeyler imlatmak için önüme kağıtlar koydular. İşte imzalarken bir baktım ki kağıtlardan bir tanesinde "işte valizim bulunamazsa bir hak talep etmiycem" türünden birşey yazıyordu. İmzalamamıştım valizide götüren adam getirmişti sonrasında. Bence sana da birşeyler imzalatmışlardır fırsattan yararlanıp.
Sosyal ağlarda paylaş

benzeri benim başıma geçen hafta geldi. hatta tam tarih vereyim pazar günü. dedem bir akrabası kanser olmuş diye memlekete gidelim diye tutturdu. kendisi 76 yaşında ve parkinson hastası, ayakta zor duruyor zaten. dedi otobüsle gidelim yok dedim. sabihadan bilet alıyorlardı dedim thyden alalım atatürkten, rahat rahat gidelim. sabah 7.45'teki uçuş için evden 4.30'da çıktık. uçuş 2 saat rötar yedi. sonra bindik uçakta da yarım saat bekledik. istanbul - üsküp uçuşu bu arada. normalde uçuşun kendisi 55 dk zaten.

neyse kalktık falan, üsküp semalarına geldik, pilot sis var inemiyoruz yarım saat daha turlicaz yoksa bakıcaz dedi. 45 dk turladık. sonra bi baktım istanbul'a geri dönüyoruz.

döndük. 1 saatlik yolculuk turla beraber 1 saat 40 dakika gidiş, 1 saat 30 dakika dönüş oldu. inişte de turladık. sonra uçaktan indik, dış hatlar transfer deskte beklettiler 2 saat. hiç bir açıklama yok. görevliler gergin, insanlar kavga ediyor, dedem ayakta zor duruyor zaten, thy helpdeskine yazıyorum bakıcaz diyorlar, görevliler haber yok diyorlar. bak normal bir günde oluyor bu, o gün tek sefer iptali üsküp uçuşu, ve uçağın istanbula gelmesine 1.30 saat kala zaten belli divert olacağı, o saate kadar hiç bir hazırlık yapılmamış.

en sonunda dış hatlar transferden dış hatlar gidişe aldılar. oradaki abuk subuk bi lokantada yemek ısmarladılar. o da ayrı bi fiyasko, görevliler yok, garsonlar "biz bilmiyorz" diyorlar, hayvan gibi sıra var, yeterli yer yok falan. neyse yedik bir şeyler. bi 1.30 saat daha geçti orada.

sonra bi görevli bulduk dış hatlar transfer deske geri dönün, yeni sefer konuldu dediler. gittik, yeni boarding passleri verdiler. 17:35 uçuşu, aynı güzergah. iyi dedik tamam. o uçuş da 1.30 saat gecikmeli kalktı ve bekleme salonunda BİR görevli dahi yoktu ki inanılmaz yani.

üsküp'e vardığımda sanırım saat akşam 8 falandı ve 14-15 saattir yoldaydık. dedem de bak ben otobüsle gidelim demişti. araç kiralama rezervasyonum iptal olmuştu. ödediğim paralar kıçıma girmişti.

özet olarak olay şu: böyle olağan bir günde, yalnızca balkan ülkelerine yapılan birkaç sefer iptal olduğunda bile bu denli aciz kalan bir şirket bu. o tarz kar fırtınası, genel problemler gibi gecikme sebepleri olduğunda hiç bir şey beklemeyin. o yüzden öyle zamanlara bilet almayın abi. başka çaresi yok.

pasaport kuyruğundan ülkeye girip evimize gidelim bile diyemiyorsun çünkü biletin para iadesi yapılacağının garantisi yok. şikayet dilekçesi açtım tazminat için oradan da babayı aldım bu arada. neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Valizi unut.
Bir keresinde adamın biri benim valizi alıp gitmişti. Valizimi istiyorum diye olay çıkardım. Sonra işte sakinleştirdiler valizinizi bulcaz diye, o sırada birşeyler imlatmak için önüme kağıtlar koydular. İşte imzalarken bir baktım ki kağıtlardan bir tanesinde "işte valizim bulunamazsa bir hak talep etmiycem" türünden birşey yazıyordu. İmzalamamıştım valizide götüren adam getirmişti sonrasında. Bence sana da birşeyler imzalatmışlardır fırsattan yararlanıp.

herhalde abartmıyorumdur, binlerce insan benzer durumda şu an, sırf 31 aralık günü yaşananlardan.

öyle bir şey yapamazlar. ayrıca valizler kayıp değil, uçağa bindirilen valizi geri indirip gönderecek.

bulunması yeter benim için, gerekirse gider alırım.

bu arada bizim uçak 23.20'de varmış budapeşte saati ile. inmeyen yolcular kıçına kına yaksın, bavullarını alırken girmişlerdir yeni yıla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen suriyeden batiya gocmus insanlara ozenecek gibi oluyorum. Biliyorum cok sacma bir dusunce ama, yepisyeni hayat uzaniyor onunde. Almanya'ya kapak attiysan hele biraz cabalayip tirmalayip nispeten huzurlu bir hayata yelken acabiliyosun. Turkiyeli olarak okuz gibi kalifiye kasican da kendini okullara isyerlerine kabul ettiricen de bunu her sene tekrarlayacan falan. Postdoc yapan bilim adami enistem var, proje fonu bittigi an ya pasa pasa donecekler ya da sanslari yaver gidecek de bir yil daha fon denk getirecek falan. 3+2+1 yil seklinde yapabildi bunu 2017 belirsiz. Robotlarla ugrasan tip bilimine hizmet eden bir biyofizikci falan bir de bu adam. Oyle alakasiz kusasim geldi neyse yani
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

23.00 gibi eve dönebildim. dönerken sinirden evin yakınlarında bahçeye dikilmiş ne olduğunu anlamadığım tahta bir şeye yumruk attım. onun da kırılacağı tuttu, elime gacırt diye kıymık girdi. fakat efsanevi nursery yeteneklerimi kullanarak, yeni yıla toplu iğnenin ucunu çakmakla yakıp sağ elimdeki kıymığı çıkararaktan girdim. umarım başka kıymıklar elime girmez.

Olm tam bir ergensin ya dsfds.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Jeeztro said:

cesaret ister ama 31.12.2015 te budapeşteye uçak bileti almak. nasıl bir risktir lan kafadan %50 gidememe ihtimalin var zaten otomatik. üzerine kar falan. kaşınmışsın.

burası ne alaka?

fasd ne bilim lan hakikaten niye yazmışım. çok fazla jaeger içtim dün hatırlamıyorum. vardır bişey. ya da yoktur. yok yok bilardo
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Bence AHL'de güvenlik de bayaa pasif. Sesi çıkanı direkt paketlemeleri gerekirken çok müsamahalı davranıyorlar, şu yukarıdaki olayda mesela herifleri anında alıp karakola çekmeleri lazım. Herkes mağdur zaten, en ufak bir olayda millet birbirine girmeye hazır.

bu tip durumlarda özellikle pasif takılıyorlar. insanlar toplu halde cinnet geçirdiği için genelde alttan alıyorlar, sonuçta aksi bir davranış daha büyük şeyleri fitilleyebilir.

normal şartlarda buradaki bazı tip adamları direkt silkelerler zaten de işte...
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

-Deno- said:

23.00 gibi eve dönebildim. dönerken sinirden evin yakınlarında bahçeye dikilmiş ne olduğunu anlamadığım tahta bir şeye yumruk attım. onun da kırılacağı tuttu, elime gacırt diye kıymık girdi. fakat efsanevi nursery yeteneklerimi kullanarak, yeni yıla toplu iğnenin ucunu çakmakla yakıp sağ elimdeki kıymığı çıkararaktan girdim. umarım başka kıymıklar elime girmez.

Olm tam bir ergensin ya dsfds.

-Deno- said:

abi az bile yaptım düşününce, fazlasıyla sabırlı davrandım.

http://static.srcdn.com/slir/w620-h320-q90-c620:320/wp-content/uploads/Star-Wars-7-Rumor-Emperor-Returning.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ben thy'nin uyguladigi sisteme asla karsi degilim.
5 senedir Rusyada yasiyorum en populer firmasinin bile dusmuslugu var. Thy en ufak harekette kalkis yapmiyor. Yerse Star Alliance durumu yani.

Rus pilotlar bu konuda gozu kara hem kalkıyor hem iniyorlar.
Misal Omsk'ta hava o kadar kotuydu ki gecen kis ayinda. Onur air ben bulasmam demis gelmemis. Onun inmedigi vakitte 3 tane aslan gibi rus pilotlari inmisti. Ama dedigim gibi ben bulasmiyorum bu rus piyasasina. Gozumde kicimda yemiyor sahsen.

Bir 31inde bi ulkeye gitmek nedir abi ?

Al 26-28ine oyle git. 31inde kar kis alamet olmasada bence bulasilmamasi gerekilen bir tarih.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Jeeztro said:

cesaret ister ama 31.12.2015 te budapeşteye uçak bileti almak. nasıl bir risktir lan kafadan %50 gidememe ihtimalin var zaten otomatik. üzerine kar falan. kaşınmışsın.

burası ne alaka?

özel gün ya işte kesin yoğunluk olur diye kafadan %50 ihtimal yazmış sdsfg

bunu görünce kesin gelir DÜN ÇOK İÇTİK KANKS SALAK DEĞİLİZ İCABINDA PARTY HARD EKİ EKİ diye çevirir

edit: arka sayfanın en altında gelmiş de yazmış bile çok içtim diye hahah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...