Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Universe (spoiler alırt!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bazi sahnelerde kitap tamamen degistiriyor durumu.

Poe ile ergen karsilastiginda Poe "Might wanna rethink your technique" diyordu, filmde buradan anlasilan Poe'nin ne yaparsan yap konusturamazsin dedigi, iskencenin bir ise yaramayacigini ima ettigiydi. Kitapta ama konusmaya devam ediyor: "Hard to get cooperation from a dead man." Anlam tamamen degisiyor.

Bu arada BB-8 ve Rey karsilastiginda Rey'in de sakladigi bir sir oldugu vurgulaniyor, o classified diyalogunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Kitabı bitirdim.

Film topicinde Vader'ın yanmış helmetı karşısında başladığın işi bitireceğim büyükbaba diyen Kylo için hepimiz 'Alooo Anakin doğru yolu bulup Emperor'u gömdü ve kehaneti gerçekleştirdi ehueuh' demiştik, kitapta açıklanmış bu.

Snoke ile Ren bu konuyu tartışırken Snoke, İmparatorluğun yükselişini de çöküşünü de izlediğini ve İmparatorluğun nasıl çöktüğünü Ren'in de pekala bildiğini söylüyor. Kylo ise 'Acıma hissi' diye yanıtlıyor. Snoke ise Vader'ın bu hatasının koca bir İmparatorluğun çöküşünü getirdiğini, eğer orada o hatayı yapmasaydı bugün Skywalker tehditi ile uğraşmayacaklarını ve Galactic Empire'ın halen hüküm süreceğini belirtiyor Kylo'ya. Ardından Kylo kendisinin böyle bir zaafı olmadığını belirtiyor ve peşi sıra Han Solo ile malum sahnesi geliyor ve Luke'un yapmadığını yaparak kendini Snoke'a kanıtlıyor.

Kylo da zaten bu yüzden 'Başlattığın' işi ben bitireceğim diyor. :p

Kitapta sadece Vader'ın karanlık taraftan dönüşü belirtiliyor. Kylo şu an için Padme ile olan aşkını, Obi Wan'ı vs. bilmiyor görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

SW evrenine çok yabancıyım. Son filme gitmeden 456123 izledim. Anakin'in düşmesi vs beni çok etkilediydi açıkcası (456 da vaderin açıkcası hiçbir haltı yoktu, o odunlukla obiwan kendini heba etti :( ).

Ren bi halt bilmeyip salt gazla nereye kadar gidecek merak ediyorum. Dövüş yetenekleri çok terelelliydi zaten 5 dakkalık jediye madara oldu.

Gergenin ilk postunda dizi yazıyordu sanırım, onlar nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Kylo Ren'e falan karaktere çok kızdık da aslında e6'da koskoca imparatoru adam odun gibi kaldırıp aşağı attı. Adam böyle elektriği açık kalarak aşağı gitti. LAN AMPUL Mü bu? Force bu force ve adam en kuvvetli sith lordu. Noluyo lan diyip bir force push yapamadı mı Vader'a? Hissedemedi mi Vader'in içindeki gel giti?

Sw evreninde tutarsızlık hep var aslında çok kızmamak lazım son filme.
Sosyal ağlarda paylaş

Vader'a son anda gayet iyi çakmış olmalı ki adam öldü neticede.

Bu arada Kylo'nun dövüş performansını beğenmeyenler adamın yarasını çok hafife alıyorlar. Bowcaster ile gövdesinden yaralanan birinin iki kişi ile üst üste dövüşünce yenilmesi değil ayakta durması daha zor.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman bir noob sorusu sorayım mı ?

qui-gon öldükten sonra yoda obi-wan a eski ustan ölümden dönmenin bir yolunu buldu diyordu, force ghost olması gerek dimi öyle tahmin ediyorum.

obi-wan da eğer force ghost olarak yaşıyorsa neden anakin ile sonuna kadar savaşmadı da direk öyle bir hareketle force ghost oldu ? savaşıp ölse olamazmıydı ?

ya da luke'un gelişimi için öldürmemek mi istedi ?
Sosyal ağlarda paylaş

hayir alec guiness oldurmessen yokum demis lucasa :P ustat bu rol ustume yapisip kalirsa diye korkmus o zaman ahah lucasin ilk draftta obi-wan olmuyormus zaten, alec guiness baya kasmis senaryo ve diyaloglar konusunda lucasi yola getirmek icin

said:
I have been offered a movie (20th Cent. Fox) which I may accept, if they come up with proper money. London and N. Africa, starting in mid-March. Science fiction – which gives me pause – but is to be directed by Paul [sic] Lucas who did "American Graffiti, which makes me feel I should. Big part. Fairy-tale rubbish but could be interesting perhaps.

said:
Can’t say I’m enjoying the film. … new rubbish dialogue reaches me every other day on wadges of pink paper—and none of it makes my character clear or even bearable. I just think, thankfully, of the lovely bread, which will help me keep going until next April even if Yahoo collapses in a week. … I must off to studio and work with a dwarf (very sweet—and he has to wash in a bidet) and your fellow countrymen Mark Hamill and Tennyson (that can’t be right) Ford. Ellison (?—No!)—well, a rangy, languid young man who is probably intelligent and amusing. But Oh, God, God, they make me feel ninety—and treat me as if I was 106.—Oh, Harrison Ford—ever heard of him?

4 ile 5. filmlerde lucas baya kontrol ediliyordu, istedigini yapmasina izin vermiyorlardi. 6. da bunu kirmayi basardi iste bol bol peynir ve ewoklar geldi :D 1-2-3 de ise lucasin etrafi dalkavuklarla doluydu

http://www.youtube.com/watch?v=R66FvPTj2Yw
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

o zaman bir noob sorusu sorayım mı ?

qui-gon öldükten sonra yoda obi-wan a eski ustan ölümden dönmenin bir yolunu buldu diyordu, force ghost olması gerek dimi öyle tahmin ediyorum.

obi-wan da eğer force ghost olarak yaşıyorsa neden anakin ile sonuna kadar savaşmadı da direk öyle bir hareketle force ghost oldu ? savaşıp ölse olamazmıydı ?

ya da luke'un gelişimi için öldürmemek mi istedi ?

hayır force ghost olarak yaşamak diye bir şey yok. ölmeden önce ya da ölürken kullanılan bir teknik o.

obi wan'ın orada yaptığı yalnızca luke ve diğerlerinin kaçması için yapılmış bir hareket değil aslında. obi wan zaten order 66'dan beri yoda ile birlikte en çok aranan jedi'lar arasında. yeniden ortaya çıkmışken, kaçsa bile diğerlerini tehlikeye atma ihtimali çok fazla. üstüne üstlük zaten vaktini doldurmuş olarak görüyor, bundan sonrasında güç ile bir olduğunda daha rahat bir şekilde luke'un eğitimine devam edebileceğini düşünüyor. zaten yoda'ya devrediyor görevi.

luke'un gelişimi için öldürmemek derken, vader'ı kastediyorsan vader'ın öyle bir amacı pek olamaz. vader'ın derdi luke'u kendi tarafına çekip, eğitimini kendi tamamlamak. jedi yolları ile eğitilmesini neden istesin ki, palpatine ile amaçları başından beri karanlık tarafa çekmek zaten luke'u.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni filmdeki kötü jedi var ya
o neden ellerinden elektrik çıkaramıyor
zenci klonu elektrikle öldürse ya, ışın kılıcı sallıyor
bir de elin stroomtroper'i nasıl koca jedi'a karşı durabiliyor?
cerezlik olması gereken adam neden o kadar güçlü?
bi de leila mı ne han solo'nun karısı var ya, jedi değil mi o? gidip savaşşa ya ellerinden yıldırım atıp fln hep base'de duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi de leila mı ne han solo'nun karısı var ya, jedi değil mi o? gidip savaşşa ya ellerinden yıldırım atıp fln hep base'de duruyor.

??????????????????????????????
Sosyal ağlarda paylaş

- Yeni filmdeki kötü adam olan Kylo Ren eğitimi çok zayıf, daha güce hakim değil. çok ezik durumda. Evet hala blasterı havada tutabilecek kadar force yüksek adamda, ama eğitimi yok. Sonuçta eğitmeni Luke, ve onun da böyle bir şey yapmayacağını varsayarsak kendisine Foce Lightning kullanımını öğretebilecek kimse yok piyasada (Snoke'un uzakta olduğunu varsayarsak)

Karşsıındaki stormtrooper özel olarak jedi avlamak üzere melee çalıştırılmış yeni nesil stormtrooperlardan (nitekim onun karşısında da lightsabera karşı durabilen power weaponlu stormtrooper vardı kafasını kıran hatırlarsanız). Lightsaber'a blaster çok etkili olmadığı için öküz gibi melee çalıştırıyorlar.

Kız da tahmini Skywalker. Skywalker ailesinde force sensitivity gani gani fışkırıyor (Anakin'in hali ortada zaten, Luke 2 günlük eğitimle neler yaptı, bu eleman düzgün eğitim almadan havada blaster tutuyor, kızsa "aa force" diyip eğitimsiz bi anda refleksleri coşturdu), onların sorunu force'u ortaya çıkarmak değil zpatederek eğitimlerine göre kullanabilmek. Ama yeni nesilde düzgün eğitim yok. O yüzden 1-2-3'teki gibi atlamalı zıplamalı müthiş kılıç dövüşleri yok, çünkü onun eğitimini verecek adam kalmadı galakside. Hamleler de çok daha "öküzleme" ve estetik olarak da zayıf olmasının yanına teknik veya atik değil, direkt olarak adama zarar vermeye yönelik. Dövüş sahnesini tekrar izlerseniz, sonra da ilk filmlerdeki Darth Maul dövüşüne bakarsanız aradaki farkı görebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

arkadas icin bölüm bani teklif ediyorum. acimasizca banlansin.

han solo spoilerini yedim burda öyle gittim filme. spoiler verenin kulaklarini cinlattim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...