Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Universe (spoiler alırt!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

yav hehe

said:
Vader yenebilir miydi bilinmez, yenerse ucundan yıllarca eski nesil ustalardan aldığı Jedi + Sith eğitiminin üzerine normalin çok üstü Midichlorian sayısının birleşmesi sayesinde yenebilirdi, o da çok çok çok düşük ihtimal.

star warstan anlamak ne zamandan beri lucasin micip batirdigi konseptlerden tartismak oldu acep :P

gelin EU konusalim, katarni konusalim, revani konusalim, sith lordlari konusalim veya new orderi, thrawn uclemesini veya krayt donemini filan tartisalim falan filan

benim kadar sw evreninin butununu bilip sevseniz icim yanmiycak :P yurdumun geeki bile anca lucasin oyuncak satmak icin yaptigi dandrik seyler uzerinden aliniyor kutsalima dokunuyorlar diye :D

lucasin yaptigi dangozluklarla sonuna kadar dalga gecicem tabi tipki bioware in tortanici ile dalga gectigim gibi, best game ever diye geziyordu millet 3. ayda oyuncusu kalmadi burda, o zamanda hater diye saldiriyordu millet bana bu dandrik engine ile bi cacik olmaz dedigimde :D "bioware toparlar! bu halde kalmaz oyun!" falan diyorlardi, oyunu single playera vurdular iyice, infinite empire geyiklerine veya revan gibi, exile gibi karakterlere nasil osurduklarini yazmiyorum bile :D
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

yav hehe

said:
Vader yenebilir miydi bilinmez, yenerse ucundan yıllarca eski nesil ustalardan aldığı Jedi + Sith eğitiminin üzerine normalin çok üstü Midichlorian sayısının birleşmesi sayesinde yenebilirdi, o da çok çok çok düşük ihtimal.

star warstan anlamak ne zamandan beri lucasin micip batirdigi konseptlerden tartismak oldu acep :P

gelin EU konusalim, katarni konusalim, revani konusalim, sith lordlari konusalim veya new orderi, thrawn uclemesini veya krayt donemini filan tartisalim falan filan

benim kadar sw evreninin butununu bilip sevseniz icim yanmiycak :P yurdumun geeki bile anca lucasin oyuncak satmak icin yaptigi dandrik seyler uzerinden aliniyor kutsalima dokunuyorlar diye :D

lucasin yaptigi dangozluklarla sonuna kadar dalga gecicem tabi tipki bioware in tortanici ile dalga gectigim gibi, best game ever diye geziyordu millet 3. ayda oyuncusu kalmadi burda, o zamanda hater diye saldiriyordu millet bana bu dandrik engine ile bi cacik olmaz dedigimde :D "bioware toparlar! bu halde kalmaz oyun!" falan diyorlardi, oyunu single playera vurdular iyice, infinite empire geyiklerine veya revan gibi, exile gibi karakterlere nasil osurduklarini yazmiyorum bile :D

işte şimdi terbiyesizlik yaptın
Sosyal ağlarda paylaş

Lucas sıçtı veya sıçmadı farketmez, sonuçta resmi ifade bu. Benim de hoşlandığım bir açıklama değil. Ama resmi açıklama bu. Dolayısıyla bilgi verilirken veya konu değerlendirilirken kullanılır. Çünkü resmi açıklama bu.

Hala yeterli derece vurgulanmadıysa tekrar edeyim, ne olur ne olmaz: Resmi açıklama bu.

Evren hakkındaki bir konsept tartışılırken bu konudaki resmi bilginin verilmesini eleştirmek herhangi bir mantığa sığmıyor. Burada sayfalarca EU ve resmi hikaye hakkında tartışılırken arada verimiş bir adet beğenilmeyen (ki o da resmi bir açıklama, hani hala anlaşılmamıştır belki, tabii ki söylenecek) bilgiye göre "SW bilmek bunu bilmek mi reröre" demenin de akla sığacak bir yanı yok.

Not: Resmi açıklama bu.

Edit: resmi açıklamayı sevip sevmemek ayrı konu, ama onun dışında konuşulan sayfalarca mesajı da bir kenara bıraksak dahi "o resmi açıklamayı kabul ediyorsunuz bi de biliyorum diyosunuz" diye konuşmak gerçekten saçmalık. "SW evrenini benim kadar bilip sevseniz" cümlesine verilecek tek cevap:

http://www.quickmeme.com/img/51/51ff116da1fe4e3c1589c5165548ec395e8c3de4f3188503e01c4b78e9568d60.jpg

Edit 2: Resmi açıklama o.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Lucas sıçtı veya sıçmadı farketmez, sonuçta resmi ifade bu. Benim de hoşlandığım bir açıklama değil. Ama resmi açıklama bu. Dolayısıyla bilgi verilirken veya konu değerlendirilirken kullanılır. Çünkü resmi açıklama bu.

Hala yeterli derece vurgulanmadıysa tekrar edeyim, ne olur ne olmaz: Resmi açıklama bu.

Evren hakkındaki bir konsept tartışılırken bu konudaki resmi bilginin verilmesini eleştirmek herhangi bir mantığa sığmıyor. Burada sayfalarca EU ve resmi hikaye hakkında tartışılırken arada verimiş bir adet beğenilmeyen (ki o da resmi bir açıklama, hani hala anlaşılmamıştır belki, tabii ki söylenecek) bilgiye göre "SW bilmek bunu bilmek mi reröre" demenin de akla sığacak bir yanı yok.

Not: Resmi açıklama bu.

Edit: resmi açıklamayı sevip sevmemek ayrı konu, ama onun dışında konuşulan sayfalarca mesajı da bir kenara bıraksak dahi "o resmi açıklamayı kabul ediyorsunuz bi de biliyorum diyosunuz" diye konuşmak gerçekten saçmalık. "SW evrenini benim kadar bilip sevseniz" cümlesine verilecek tek cevap:

http://www.quickmeme.com/img/51/51ff116da1fe4e3c1589c5165548ec395e8c3de4f3188503e01c4b78e9568d60.jpg

Edit 2: Resmi açıklama o.

rewendor said:

Laurelin'e takılmayın ya, anladığı yok Star Wars'tan

sunaydi itirazim benim, bi bok bilmiyor diye gelene tepem atiyor iste yapicak bisi yok. yoksa denoya filan yazmadim, milelt bilmeden salliyorum saniyor heh
Sosyal ağlarda paylaş

son kez sw temali yazicam, oturun midchlorian count tartisin umrumda degil yeminlen sevdigim seyden soguttunuz fanboylugunuzla :D

lucas super diyorsaniz bu filmi begenmemeniz lazim cunki lucasta begenmedi :P

midichlorian approach hosunuza gidiyorsa, greedo shot first filan kafasindaysaniz abramsi carmiha gerin, lucasin CGI dan yapilma oyuncak dunyalari hosunuza gittiyse bundan sonra bombalayin vs :P

star wars ile az hasir nesir olan herkes lucasin ne mal oldugunu bilir, oyuncularda anlatir. harrison ford diyordu iste oturup yaziyor sadece, bin ekre soyledim su diyaloglari yazarken bi kendin okumaya calis sonra onumuze getir dedim diyor.

SW sirf lucasin mali ve yarattigi birsey degildi, calisan kac tane senarist var, yoentmen var, bunun yaninda zimbilyon tane EU yazari ve hepsini gectim lucastan daha cok seri ile kafayi bozmus fani var star warsun. lucasin dangozluklarini yazsak kitap olur ama film ve oyun izlemekten oteye gidemeyen, prequellari gercekten seven "fanlar" icin ne yazsak bos iste. lucasa tanri muamelesi yapiyorlar. your god is false u duyunca cildiriyor millet iste :D

http://www.youtube.com/watch?v=vKeAAdjZYAs

ooole YA BEN TROLLUYORDUM KIZDIRMAK ICIN :D :D :D ile olmiyor bu isler :P

neyse SW temali son postumdu, reddit modunda COK MUHTESEM, CAGIMIZIN EN BUYUK SANAT ESERI WOW olarak gezsenzi bile yorum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Obi Wan'ın tekniği yok lafım yanlış anlaşılmış. Elbette stili var. Ama tekniği esbere yspılan hamle-karşı hamleye değil içgüdüye dayanıyor. Mace Windu'ya 50 defa aynı hamleyi yap 50'sinde de aynı şekilde bloklar. Keza aynı açığı verirsen hep aynı hamleyle saldırır. Obi ise her seferinde o ana göre hissettiği şekilde blokluyor. Ezbere değil yaratıcılığa dayalı eğitim sistemi :P Grevious'un databankında bilinen neredeyse tüm stiller var. Rakip jedi hsngi stile geçerse ona üstün gelen stili yükleyip öyle karşısına geçiyor, haliyle hep üstün geliyor. Ama Obi Wan'ın ne yapacağını önceden kestiremediği için ona göre güçlüvgelecek stil bulamıyor, karşısında doğaçlama takılması lszım, onda ds bu yok. Haliyle yeniliyor :)

Yoda vs Sidious berabere sayılabilir, ama Yoda'nın tükenerek kaçtığj da ortada. Ayrıca 900 senelik Yoda yenemiyorken 2 günlük Luke'ın yenmesi saçma olurdu :) Luke asla düzgün Jedi eğitimi alamamış oluyor 6'da. Bebeklikten başlaması gereken eğitim ergrnliğin son demlerinde başlıyor. Yoda eüitimi de çok sürmüyor. Snca sonrasında Jedi Temple kaynaklarından bulursa bulacak işte Disney devamında.

mace windu samuel jackson degil miydi?

motherfucka diye diye keser bence.

obiwan'a gore daha stilli keser.
Sosyal ağlarda paylaş

lucas a new hope ile gayet güzel başladı aslında. mantık hatası vs. ararsak illaki buluruz o ayrı, ama çok gözüme batan birşey olmadı benim açıkçası.

daha sonra şanslıyız ki empire strikes back in arkasında irwin kershner vardı. o zaten epic bir episode oldu malumunuz, çoğu devam filmi genelde eskisinin gölgesinde kalırken episode 5 çıtayı çok çok yukarı taşıdı.

return of the jedi ile lucas kendince haklı olarak artık bu işin yağını suyunu nasıl çıkarırım diye çalışmalara başladı.

wookielerin gezegeninde geçmesi planlanan olay ewoklara çevrildi. dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ancak wookilerin ağaç evleri ile ewokların ağaç evleri birbirine ne kadar benziyor. belki de set inşa edildikten sonra ewoklara dönme kararı alındı , orasını detaylı bilmiyorum.

sonra tam techizatlı stormtrooperların da ewoklar karşısında sefil olduklarını gördük. üstelik at-at ları neredeyse hiç kullanmadılar sadece landing pad in yanında devriye gezen 1-2 tane gördük. elin haribo ayılarını havadan da bombalamayı akıl edemiyorlar sanki o da ayrı.. tie bomberların manası mı bitmiş? neyse..

han solo nun ortadan kalkması planlanıyordu, harrison ford zaten oynamak istemediğini belirtti, fakat lucas bu işin filmin gişesi ve merchandise olarak iyi olmayacağını düşünerek zoraki bir şekilde oynattı adamı.

boba fett de ölecekse en azından kazara değil de daha çetin bir mücadele sonucu ölebilirdi.

ilk tasarlanan luke un vaderla karşılkaşmasında, vaderı öldürmesi ve now i am vader tarzı bir çıkış yaparak gücün karanlık tarafına tamamen geçiyor olmasıydı. lucas riske girmedi mutlu ve süprizsiz bir sonla üçlemeyi tamamladı.

sonradan tekrar beyazperdeye çıkan sürümlerde bazı görüntü iyileştirmeleri yaparken kafasına göre ekleyip çıkardığı karakterler de hiç gerekli değildi. jabbanın sarayında eklenen yeni şarkıcı ve dansçılar, boba fett in bu dansçılarla fingirdeşmesi, anakinin hayaletini hayden christensen e çevirmek gibi vs.

sonuçta kabul lucas ortaya güzel bir eser çıkardı fakat irwin kershner in hüneriyle daha da yükselen çıtayı daha yukarı taşımak yerine malesef yere düşürdü.

episode 1 de gunganları, jar jarı falan vs. geçtim, belki 40 dakika pod race izledik sadece, ne gerek vardı? sonra yine vasat bir episode 2 ardından da 3 ü arasından kötünün iyisi olan bir episode 3 izledik.

lucas ın bilmem kaç milyara tüm telif haklarını sattıktan sonra da halen car car etmesi çok mantıklı değil, kedinin boynuna astın ciğeri sonra kedi ciğeri yedi diye azarlamaya benzer bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...