Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Bir anda değil ama düzenli düzenli giriyor benim hesaba. Her ay 3-3 girecek gibi, bu yıl totalde 30-40 arası bitcoinden girebilir, umarım öpmezler.

edit: gerçi 3-3 gelmiyo sonuçta, 200-300 civarı her giriş.

Benim boyle bir derdim yok. BTC'leri elinden cikarmak istersen durtersin, alabiliyosam alirim hepsini uygun fiyattan.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

btc turk mail atmis 16 mayista geri donuyoruz diye.

Aynısını yazmaya gelmiştim.

Hatta şöyle ekleyiverem maili.

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi
Sosyal ağlarda paylaş

Cok hardware wallet var, ben guvenmem sahsen.

Senin tum hesabini koruyan aslinda bir tane dosya, bu dosyayi bilgisayarinda tutarsan virus girdigi anda gittin. Bu dosyayi zip icinde sifreleyebilirsin sonucta ama guvenligin zip sifren kadar olur.

Yani kale anahtarini cocuk oyuncagi bir kitli kutunun icine koymak gibi.. acik birakmaktan iyidir tabii ki.

Bu dosyayi 5-6 tane usbye atabilirsin ama usbler de bozuluyor, tabii bir de yaratirken virus varsa gene gittin :)

Ilginc olan sey bu dosyayi yaratma islemi offline da yapilabiliyor. Yani format attin (internet kurmadin) bu dosyayi yarattin, 10 tane usbye attin, (paper print yontemleri falan da var) cikan (public)adresi aldin, sonra tekrar format attin.

Sonra bu adrese istedigin kadar btc eth gonderebilirsin gizli dosyayi kimse gormemis oluyor. Ancak harcamak isteyecegin zaman bisekilde o gizli dosyayla yapmak istedigin transactioni imzalayip sadece transactioni networke yayman gerekiyor. (Gene private key hic internet gormemis bir ortamda yapabilir bu islemi)

Bence normal bir enduser icin cok error prone islemler, coinbase'de tutayim desen mtgox oldu.. average bir insanin soyle kafasi rahat 50-100 bin tl koyabilecegi sistem ciksa btc milyon dolari gorur. Garanti bankasi falan issue etse mesela.

Her seyi yazmisim hw walleti yazmamisim basitce usb gibi dusunebilirsin corrupt olmayacak ve bu key yaratma + harcama (imzalama) isini kendi icindeki yazilimlarla yapacak, bu gizli dosyayi hicbi zaman disari vermeyecek.

Gizli dosya = tayyip
Tayyibi odaya kapamissin tayyibi calarlarsa her seyi imzalatirlar (oda = hw wallet)
Ama bi delik birakmissin belge sokuyorsun imzaliyor geri veriyor..
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

yok ya boyle cok para kazanilmiyor 20% artti sattim direkt.

ne yapip ne edip coinlerini locklayan smart contracte yatirmak lazim, alicaksin 1 yil mecbur unutacaksin cunku zaten satamiyor olacaksin.

onun da koduna guvenemiyor insan, 2-3 satir bile olsa.

sakin ol kızım kıs kıs kıs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...