Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taş Düşürme

Mal

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

Hazir bobrek tasi dusurenler varken sorayim , dis agrisi mi bobrek agrisi mi ?

Diger egzanterik sorum ise kuslar tek yoldan guzel guzel bosaltim yaparken , memelilerin ayri ayri yapmasi ne avantaj sagladi bize

ikisinide fazlasıyla yaşadım hatta 1 ay sonra fln kanal tedavisi yaptırıcam sürekli ağrıyan bi dişim var. kesinlikle böbrek ağrısı > diş ağrısı.

bundan 6 7 sene önce böbrek ağrısı sancım başladığında morfin veriyolardı rahatlayayım diye. ağrıdan kusup bayıldığımı fln hatırlıyorum. daha sonra düzenli olarak kontrol ettirmeye fln başladım. ırsi olduğundan bende düzenli olarak 6 ayda bi taş yapıyor bünye. her seferinde 3 4 seans ses dalgasıyla taş kırdırıyorum radyasyonunda dibine vuruyorum tabi

fenn said:

Esimde var tas 3 tane tas ve 8 aylik hamileyiz. Of ki ne of !!!! Doktor bebekten dolayi yasakladi bazi ilaclari. Sinif sinif ayirdi ilaclari vs vs mecbur cekeceksin agriyi dedi

aynı durum benim yengemde de oldu. heralde en boktanı bu olsa gerek. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Diger egzanterik sorum ise kuslar tek yoldan guzel guzel bosaltim yaparken , memelilerin ayri ayri yapmasi ne avantaj sagladi bize

devekusu haric kuslarda idrar kesesi yokmus..dolayisi ile zaten olmayan bir yapi icin ayri bir yol olmasi gerekli degil..yada evrim surecinde bir yere kaynayip gitmistir coktan..embriolojik olarak da genitouriner trakt tan farklilasiyor biraz bozarsan zaten insanda da bunun olusumunu bozabilir engelleyebilirsin..
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Gilaburugu denen ( onceki sayfalarda fotosu olan ) bitkinin veya meyvesinin suyunu icsek bebege bi zarari olur mu ?

az mantikli dusunun..

dr herhangi bir problem yaratabilir diye butun ilaclari kestirmis ..

ne oldugu hakkinda kimsenin bir fikri olmayan bir bitkiyi kaynatip icirmekten bahsediyorsunuz..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

fenn said:

Gilaburugu denen ( onceki sayfalarda fotosu olan ) bitkinin veya meyvesinin suyunu icsek bebege bi zarari olur mu ?

az mantikli dusunun..

dr herhangi bir problem yaratabilir diye butun ilaclari kestirmis ..

ne oldugu hakkinda kimsenin bir fikri olmayan bir bitkiyi kaynatip icirmekten bahsediyorsunuz..

Teşekkürler abi uyandırdığın için

Xeph said:

geçmiş olsun

Teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
iki kez taş düşürmüş biri olarak birkaç tavsiyem olacak ama önce hikaye

ilk taşım sabah uyandığımda belim ağrıyor sanmamla ortaya çıktı ve ağrıdan tekmelemediğim yer kalmadı. şanslıydım ki hastanede serum takıldı ve 4 saat sonra düştü. yeniden doğmuştum.

asıl sıkıntı ikinci taş. tam 1.5 sene aynı taşın çilesini çektim her gün. her sabah ne kadar uykum olursa olsun ağrıyla uyanıyordum ve uyumak mümkün değidi. üstümü giyinip koşmaya çıkıyordum. kız arkadaşımla bir yere gittigimizde bir ağrı gelirdi ve ilk taksiyle eve ya da hastaneye giderdik çünkü başka bir şeye odaklanmam mümkün değildi. kasıkta sürekli bir ağrı ve peniste yanma hissi. evet bu tam 1.5 sene her gün sürdü ve tesadüfen bir gün küçük tuvalet yaparken tık diye bir ses gelmesiyle tamamen bittiğini saniyeler içinde anladım ve yeniden doğmuştum.

bu arada neden 1.5 sene çektigime gelecek olursak 5mm'den küçüktü ve görünmüyordu haliyle operasyonla alınamıyordu ya da kırılamıyordu. ilaçlar verildi fakat fayda etmedi.

gelelim neler yapılır neler yapılmaza

1- sıcak suda oturmak geçici olarak ağrıyı alır fakat tedavi için inanılmaz derecede zararlıdır.
2-bira içmek çok sık idrara götürür fakat içindeki tortular taşın büyümesine ya da yeni taşlara sebep olur.
3-ağrı dayanılmaz ise yere sert vurarak merdiven çıkmak ya da koşmak en iyi yol.
4-sadece ve sadece su için. eğer psikolojik olarak daha iyi olacagını hissettirecekse şu mavi şişelerdeki zengin mineral suları da iyi gelecektir.
5-ağrı dayanılmaz ya da işe güce engel oluyor ise şiddet arttığında buscopan iğne yaptırın çok net kesiyor ağrıyı bir gün kadar.

benim bu 1.5 sene çok ekstrem bir örnek korkmayın kimsede o kadar sürmüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Allah belasını versin o acının

10 tane taş düşürdüm, ömrümden 10 sene gitmiş olabilir.

O dönemde suyunu içmediğim şey kalmadı, gilaburu, maydanoz, şeftal, suyu, ginsengli yeşil çay...o kadar fazla şey içtim ki hangisi düşürmeme yardımcı oldu ben de bilmiyorum.

Ama bildiğim birşey varsa, sıcak su torbası en yakın arkadaşınız o esnada. O ve ağrı kesici iğne olmadan uyuyamıyordum.

Birim zamanda en çok içilebilen, haliyle böbreği en fazla çalıştıran şey su. O yüzden bence diğerleri fasa fiso, suya abanın.

öyle lanet bir acısı vardır ki, çekmeyen cidden bilemez hatta hayal bile edemez. Böbrek taşı ağrısı başlayınca o ana kadar çekilen maddi manevi her ağrının aslında bir meltem hissinde olduğunu anlıyor insan. Bir arkadaşın eşi 8 aylık hamileymiş ve taş düşürüyormuş galiba. Cidden cennetlik bir insan o acıya katlandığı için.

En son 10 ay önce falan 9 mmlik bir taşı kırdırmaya gittim. Öncekileri hep kendim düşürmüştüm bu sefer ağrı başlamadan kırdıralım dedim. Allahın belası şey de bayağı ağrı yapıyormuş. 30 dk falan sürdü ama bir ara sonsuza kadar sürecek sandım.

O ağrıyı çekmeye başlayınca suya abanın, bol bol hoplayıp zıpalyın ve sıcak su torbasını belinizden eksik etmeyim. Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...