Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taş Düşürme

Mal

Öne çıkan mesajlar

1 seneden beri sol böbrekte hafif bi burkulma vardı gece yaterken felan ama 1-2 günde geçiyordu.

şimdi fazlalaştı. belirtilere bakınca taş düşürme olduğu kesin. hafif baş dönmesi, miğde bulantısı, aniden sıkışarak idrara çıkma. böbrekten idrar yollarına doğru gitmeye çalışan bişey hissi. bir tek dayanılmaz ağrı yok belirtilerde. burkuluyor idrar yollarına doğru bişeyin gitmeye çalıştığını hissediyorum o kadar.

şimdi bu taş küçük mü demek yoksa dayanılmaz ağrı daha ilerki aşamalarda mı olacak?

doktora haftaya gidebiliyorum önceden deneyimi olan varsa ağrı ne zaman başlamıştı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla taşı direkt dökerken dayanılmaz ağrı yapıyor. Böyle bir sancı anında sıcak-ılık su dolu küvete uzanman faydalı olacaktır.

Bir an önce doktora gitmekte fayda var tabi.
Yanılmıyorsam bir takım ilaçlarla parçalayabiliyolar (en azından küçültebiliyorlar) onu içerde?
Sosyal ağlarda paylaş

interntte baktımda 4mm ve daha küçükse kendi düşer işte 5 mm felansa mesane yollarını genişleten ilaç verilir dahada büyükse ameliyatla alınır diyoda.

ağrımama sebebi küçük olması mı yoksa olay daha yeni mi başlıyor acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

1 seneden beri sol böbrekte hafif bi burkulma vardı gece yaterken felan ama 1-2 günde geçiyordu.

şimdi fazlalaştı. belirtilere bakınca taş düşürme olduğu kesin. hafif baş dönmesi, miğde bulantısı, aniden sıkışarak idrara çıkma. böbrekten idrar yollarına doğru gitmeye çalışan bişey hissi. bir tek dayanılmaz ağrı yok belirtilerde. burkuluyor idrar yollarına doğru bişeyin gitmeye çalıştığını hissediyorum o kadar.

şimdi bu taş küçük mü demek yoksa dayanılmaz ağrı daha ilerki aşamalarda mı olacak?

doktora haftaya gidebiliyorum önceden deneyimi olan varsa ağrı ne zaman başlamıştı?
abijim eşkina baligini alıyorsun ama en az 1 kg bulmam lazım kucuklerindeki taşlar ise yaramayabiliyor.taşını çıkariyorsun bi güzel. Sonra esiyor sun. Sıcak suyun içine atıp az da limon sıkıp iciyorsun 10 güne bişeyin kalmaz geçmiş olsun.e benim yorlamam bukadar.
Sosyal ağlarda paylaş

rahatsız edecek seviyeye gelirse bu tip şeyler kullanırım. soda içiyorum iyi geliyor mineralli olduğu için. mineral parçalıyomuş.

esas soruya geliyorum.

bu eğer taşsa penisten mi düşüyor götten mi? idrar yollarına doğru hareket eder diyor da penisten düşmez herlde?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...