Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

antidepresan kullanayım mı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Breakfast said:

beni öldürmeyen şey daha güçlü yapar düşüncesi okadar saçma ve toplumda yerleşmiş birşeyki depresyonda olmanın suç olduğunu düşünüyoruz.adam depresyonun dibinde utana sıkıla ilaç alsam birşey olur mu dağ yürüyüşü yapsam geçer mi diye düşünüyor.

sorunum var dendiğinde seninkide sorun mu!? sana rahat batmış!millet açlıktan ölüyor!işin var evin var senin depresyonda olmaya hakkın yok en çok duyulan cevaplar. forum troll e müsait bir ortam ama en yakınınızdaki insanlar bile yapıyor bunu.

bu işin eğitimini alan insanlar var.sorununuzu kendiniz çözemediğinizde profesyonel yardım almaktan korkmayın.

blablablabla..

psikoloji bolumu birinci sinif ogrencisi gelmis.

omurgali olun.
Sosyal ağlarda paylaş

ilişki ve iş hakkında benimde içimi dökmem lazım ama Arda bey olayından korkuyorum

Ayrıca monotonluk bunların asıl sebebi.

*Her sabah alarm sesi ile ezan okunurken uyanıp, 140 saniye daha fazla uyumak için elinin telefona uzanması
*Her gün servis beklerken aynı durakta gördüğün o sigara içen adam
*Servise bindiğinde aynı kişile günaydın dedikten sonra uykulu gözlerle zorunluluktan verilen cevabı duyman "günaydın"
*Her gün aynı kavşakta gördüğün o banka servisinin içerisinde uyuyan insanlar
*İş yerinde sıradan samimiyetsiz selamlaşmalar, çay alman, simit yemen. *Her gün öğle arasında "bugün ne yesek" düşüncesine kapılman
*İş çıkışı servis - metrobüse koşarak eve erken gitme challange ını yaşaman.
*Eve gittiğinde muhtemelen saat 19:00 suları. Üstünü değiştirir, yemeğini hazırlar tv karşısında son 20 dakikası kalan ana haber bültenini apar topar izlersin. 1 saat pc tv karşısında vakit geçirdikten sonra saat 21:00 civarı olmuştur. Sakal traşını olur, duşunu alır, yarın ne giyineceğini hazırlar, varsa ütünü yaparsın.
Saat 22:00 civarı olmuştur, zaten maximum 1 saat sonra gözler yanmaya, kapaklar ağırlaşmaya başlayacaktır. Evde toplam 4 saat geçirdikten sonra yatağına girer sabah ezanı ile uyanarak aynı döngüyü başlatırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da maaşlı çalışan insanlara üzülüyorum ben. Keşke sektörleri diğer illere yayabilseler de insanlar mutluluğu tatsa az da olsa.

Sorunca İSTANBUL'DA YAŞIYORUZ, ama hayatlar metro/metrobüs hattında ve saçma sapan kira verilen muhtemelen adam gibi güneş bile görmeyen duvarı dökük evlerde geçiyor. Çok normal depresyonda ya da en iyi ihtimalle mutsuz olmanız.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

2 hafta cipralex kullan
recetesiz zaten
Bende gecenlerde krizler falan baslamisti. O kadar cok kotu sey ustuste gelmisti ki.
Arada atak seklinde bunalti krizleri oluyordu.
2 haftada cozdu.

Ama onceden mutlaka doktora gozuk genede

Sen kendi kendine çözmüşsün cipralex çözdü sanmışsın. 2 haftada etki etmez cipralex, 2. haftadan sonra yavaş yavaş başlar etki etmeye.

Ayrıca anti depresan öyle 2 hafta kullanılıp çat diye bırakılmaz, eskisinden beter takla attırır adama.

O yüzden böyle tavsiyeleri forumdan almayın nolur artık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Şımarıklık 3 4k maaş alıp begenmiyorsan

Doktora gitmeden ilaç alayim mi diye sormak ayrı şımarıklık

30 yaşında 3-4k maaşı beğenmemenin nesi şımarıklık abi?
Kira veriyorsan üstüne mayonezi bol tavuk döner yer anca geçinirsin İstanbul'da.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

uzun süredir üstümde olan anxiety yüzünden bi arkadaşım ciplarex önerdi bugün. bu 2 haftalık alışma süreci neden anlamadım ama, 10mg başlamayı düşünüyordum.

Abi aspirin değil çünkü, karaciğerinde çözününce direk tesir etmeye başlamıyor. Hormonal dengeni düzeltmeye başlıyor yavaş yavaş, onu da düzenli kullanımla yapmaya başlıyor ve düzelmesinin etkilerini görmen en az 2 hafta alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...