Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

antidepresan kullanayım mı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

İstanbul'da milyonlarca insan belki depresyonda olduğunu bile henüz bilmiyor. Ulaşım problemi olmasa maaş, o olmasa diğeri, kız arkadaş olsa maddi sorunlar, her şey güzel olduğunda aşırı iş yükü depresyon vs. bunların hepsi büyük bir puzzle'ın trade-off parçaları.

İşe, çalıştığın yere bir katkın oluyorsa, aldığın paranın hakkını verdiğini düşünüyorsan, senin sorunun işle ilgili değil. Senden yüksek maaşlı insanları da kendinle kıyasladığında hiçbir şey yapmadığını anladığın an zaten kendi eforunun bir değeri olmadığını görüyorsun, (skeyim böyle işi moduna girmen de muhtemel) bu da mutsuzluğu tetikleyen diğer etmenlerin temelinde yatıyor, günün büyük bölümünü harcadığın ve karşılığını alamamanı düşündürten bu suda kanat çırpma hissi. Toplumun her alanında, işte, okulda vs. bu dikey bozuntulara rastlamamak için sanırım kör olmak gerek, bunun bir çözümü ne yazık ki insan yaratıldığından beri yok, eğer çok ağır bir fark varsa kendine layık gördüğün bir iş bul ama sırf bu seni mutlu etmeyebilir.

Diğer sorunlarla ilgili ilaç kullanmaya başlarsan en azından birkaçını zamanla unutursun (dert olarak nitelendirdiğin şeyler değişir), seni çaktırmadan uzaklaştırır fakat psikolojini ve belki sağlığını etkileyerek geri döner.

Bunların hiçbiri olmasa da işsizlik, askerlik durumları var, o da zaten artık tünelin sonu oluyor. 24 yaşında ailemle yaşıyorum, sevgilim yok, bir süre çalıştım ama şu an iş de yok (benim de hayatım metrobüste geçiyordu), pederin borçları var ve uzun süre çalışsam kapanmayacak durumda, her yerden çivilenmiş hissediyorum ama bu sorunlar ilaçla çözülemeyeceği için başlamadım. Kendi başına çözemeyeceğin bir sorunla karşı karşıyaysan profesyonel yardım al, yoksa diğer türlü ne yaparsan yap olmayacak, kendini zorlamanın anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Antidepresan kullanmış bırakmış biri olarak derim ki; ciddi sıkıntınız yoksa başlamayın. Muhtemelen tartışılmıştır da, düzenli kullanımdan sonra 2 gün içmeyince dexter a dönüşüyordum ben. Bırakması da zor oldu epey. Effexor du yamulmuyorsam. Bir doktor yazmıştı, sonra diğer bir doktora gittim bırakmak için, be derdin vardı amk niye bunu yazdılar sana dedi. Doktorlar bile basıyor geçiyor abi, yani bence farklı şeyler ile rahatlamaya çalışmak lazım. O... için amk. Eminim ki vücut için en iyi antidepresan. O beyninizle oynayan kimyasallardan çok daha iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Boşver antidepresanları ,ilaçları.. Bunlar sadece çarpık yollarda, patlak lastiklerle devam etmeye çalışanların kendilerini silikleştirerek bireyselli hiçe sayan bir yamalama sistemi.

Ne ironik değil mi ? Kapitelizim çalıştırırken hasta ediyor, hasta ettiklerini de körleştirmek ve kar sağlamak için ilaçlarını da yazıyor.

Fakat bizler gibi insanların iyileşebilmesi için öncelikle sistemin iyileştirilmesi gerek.

Bunun dışında hayatım çok klişe diyorsan gel bir ara sahilde klişe bir yürüyüşe çıkalım.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

2 gün içmeyince dexter a dönüşüyordum ben. Bırakması da zor oldu epey. Effexor du yamulmuyorsam.

kaçlık kullanıyordun ki, ben de kullanıyorum effexor, hastayken başka ilaç kullanırken almadığım oluyor 2-3 gün bir sorun yaşamadım daha
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

ilişki ve iş hakkında benimde içimi dökmem lazım ama Arda bey olayından korkuyorum

Ayrıca monotonluk bunların asıl sebebi.

*Her sabah alarm sesi ile ezan okunurken uyanıp, 140 saniye daha fazla uyumak için elinin telefona uzanması
*Her gün servis beklerken aynı durakta gördüğün o sigara içen adam
*Servise bindiğinde aynı kişile günaydın dedikten sonra uykulu gözlerle zorunluluktan verilen cevabı duyman "günaydın"
*Her gün aynı kavşakta gördüğün o banka servisinin içerisinde uyuyan insanlar
*İş yerinde sıradan samimiyetsiz selamlaşmalar, çay alman, simit yemen. *Her gün öğle arasında "bugün ne yesek" düşüncesine kapılman
*İş çıkışı servis - metrobüse koşarak eve erken gitme challange ını yaşaman.
*Eve gittiğinde muhtemelen saat 19:00 suları. Üstünü değiştirir, yemeğini hazırlar tv karşısında son 20 dakikası kalan ana haber bültenini apar topar izlersin. 1 saat pc tv karşısında vakit geçirdikten sonra saat 21:00 civarı olmuştur. Sakal traşını olur, duşunu alır, yarın ne giyineceğini hazırlar, varsa ütünü yaparsın.
Saat 22:00 civarı olmuştur, zaten maximum 1 saat sonra gözler yanmaya, kapaklar ağırlaşmaya başlayacaktır. Evde toplam 4 saat geçirdikten sonra yatağına girer sabah ezanı ile uyanarak aynı döngüyü başlatırsın.

çare part-time
Sosyal ağlarda paylaş

oğlum 30 yaşında kız arkadaşla yaşamak aslında adamın tek sorunu,

evli değilsin, işinde gücünde insansın, evli hayatı yaşıyorsun, aynı zamanda arada öğrenci kafası yaşatıyor sana kız arkadaşın.

bunca sene okumayı içgüveysi gibi yaşamak için mi yaptım diyorsun.
parayla evlenemicem diyorsun ama evli hayatı yaşıyorsun senin için pek bişeyi değiştirmicek.

kız arkadaşından memnun musun bilmiyorum ama, senin oflayıp puflamandan sıkılan bir kız arkadaşınla evliliği düşünmemelisin bence.

max 3 seneye ayrılırsın çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sipeyskeyk said:

2 gün içmeyince dexter a dönüşüyordum ben. Bırakması da zor oldu epey. Effexor du yamulmuyorsam.

kaçlık kullanıyordun ki, ben de kullanıyorum effexor, hastayken başka ilaç kullanırken almadığım oluyor 2-3 gün bir sorun yaşamadım daha
hatırlayamadım ama düşükten başlayıp yavaş yavaş yükseltmiştik. Sanırım 37,5 başlayıp 75'e çıkarmıştı günlük.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...