Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

antidepresan kullanayım mı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

abi işte genel olarak sorun ulaşımla ilgili.

ulaşımı halletiniz mi geriye kalan şeyler türkiyenin bütün şehirlerinde ortak problemler.

hayvan falan almayın sakın. bu yaşa kadar almadıysanız, kendi problemlerinizle boğuşurken birde hayvanın problemleriyle boğuşmak zor gelir.

----
bu arada cumartesi çalışmak bunalım sebebi... ben 4 sene falan çalıştım cumartesi yarım gün.

hafta sonunda bir şey anlamıyorsun resmen, kafa hiç bir zaman dinlenmiyor tam olarak.

cumartesi çalışmayan bi yere girdim huzura erdim.
Sosyal ağlarda paylaş

özgüven probleminden çok karşı tarafın ailesinin tutumu ile ilgli oluyor o.
türk toplumunda evli olmadan birlikte yaşamak hala bir tabu olduğundan her aile özellikle kız ailesi sıcak bakmıyor, rahatsız oluyor bu durumdan. Anası prof. sosyolog olupta ben gelince sevgilin gitsin diyeni de gördüm. eğitimle de alakalı değil. yıllardır gelen kültürün bir ürünü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam toplum bozuk zaten de, sen de boyun egiyosun. Evleneyim o zaman bu ne lan boyle diyip bu sefer tekrar boyun egiyosun evlenip rahatlayarak ozguvenine kavusmam icinse yeni kriterler cikiyo iste bir degil iki ailen var kendini daha fazla insana ispatlaman yani daha cok kazanman lazim falan...... Dusunmezsin ama isler bunlar hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Doktora danismadan ilaca baslama, doktora gitsem mi acaba diye dusunmen doktora gitmen icin yeterli illa ciddi bir ruhsal bunalimin olmasi gerekmez konusup rahatlamak icin bile gidebilirsin doktor gerekirse ilac verir, oyle bir durumda kullanmaktan cekinme
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an bende tam senin başlangıcındayım. İki üç seneye tam senin gibi olurum muhtemelen. Hele işle ilgili kurduğun düz mantığı bende kıramıyorum. Adam kendi dükkanını açmış aylık 5 6 bin kazanıyor, ben 3 bine razı olamam diye düşünüyorum o yüzden saçma sapan bişey ama sürekli kafamda. İş evlilik tüm konularda resmen içimde başlayan hisleri yazmışsın.

Kız arkadaş özgüvensizliği falan değil bu ya. Kişisel bişey. Kendimi sıkışmış hissediyorum bide. Her şeye sikerler çekesim var.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

olacağı o zaten.

kız çok bıktı benden her şeyden şikayetçi olmamdan memnuniyetsiz olmaktan.
Milletin yaşam enerjisini alıyorum resmen.

gezmeyi seviyorum, karar verip plan yapıp gezemiyorum.
Sürekli kararsızlık durumum mevcut.

maaşı beğenmemek değil yanlış anlaşılmasın lütfen.
kötüyü görüp şükretmek yerine
sürekli neden yaa neden daha iyi değilim diye kendime gereksizce ve saçma şekilde yükleniyorum

zihnen farkındayım ama anlatamıyorum kendime işte.

kesinlikle başlamalısın, ama psikiyatriye başvurarak. Biz ailecek kullanıyoruz ve problemlerimizi çözdük kısa sürede. Psikologlar para tuzağı gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Çekesin var ama çekemiyosun, özgüven problemi değil :)

laf sokmaya çalışmıyorum ya bu arada, gayet doğal durumlar. psikolog'a gidilebilir, antidepresan'a ilaç gözüyle bakmak yol değil.

Yok özgüven değil. En azından benim ki değil. Çekemiyorum çünkü sorumluluklarım var. Yapmam gerekenler var. Özgüvenle ne alakası var abi. Olsa olsa çağımızın problemi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Antidepresan'a cozum gozuyle bakmak dogru degil diyecektim. Yoksa tabi ki bir ilac ve gerekliligi elzemse kullanilmali. Sorunlari asmak icin ilk bikac yoldan biri degil kesinlikle.

Ozguven konusunda da, toplum duzeni bireyleri ozguvensiz kilmaya ayarli geyigi yapmak istemiyorum ama var bisiler :D
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

türk toplumunda evli olmadan birlikte yaşamak hala bir tabu olduğundan her aile özellikle kız ailesi sıcak bakmıyor, rahatsız oluyor bu durumdan. Anası prof. sosyolog olupta ben gelince sevgilin gitsin diyeni de gördüm. eğitimle de alakalı değil. yıllardır gelen kültürün bir ürünü.

çapkııınn seni...

heartbreaker, lovetaker, dreamcrusher...
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

evlencen o zaman gardaş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...