Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

antidepresan kullanayım mı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

- aldığın maaş yetersiz geliyor (check)
- iş olarak kendini yetersiz buluyorsun (check)
- istanbulda yaşamak istemiyorsun (check)
- evlilik kararsızlığı (check)

tüm beyaz yakalıların common problemlerine hoşgeldin.

maaşımı ben de yetersiz buluyorum
iş konusunda öğrenmem gereken tonlarca şey var hala
istanbulda zorunluluktan yaşıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

İş hayatımda şunu gördüm, sürekli herşeyden şikayeçi, mutsuz, depresif, geç algılayan, çözüm yerine sorun üreten kişiler başarısız olmaya mahkum, yöneticileri ve arkadaşları tarafından da itilip kakıldıkları cabası.

Çocukluğuna inmek gerek, muhtemelen bir anlayışsız kıl ve sert baba/anne mevzusu çıkabilir. Varsa böyle bir durum samimi olarak kendinle yüzleş ve barış.

İstanbul için 4k çok iyi bir para olmamakla beraber eğer lüksde gözün yok ise seni mutlu edebilecek bir para. İstanbulda en mutlu olduğum dönem en çok parayı kazanıp çok şeye sahip olduğum dönemlerim değil, az kazanıp güzel arkadaş çevremin, zengin sosyal hayatımın ve evimde yalnız olduğum dönemdir.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

- aldığın maaş yetersiz geliyor (check)
- iş olarak kendini yetersiz buluyorsun (check)
- istanbulda yaşamak istemiyorsun (check)
- evlilik kararsızlığı (check)

tüm beyaz yakalıların common problemlerine hoşgeldin.

maaşımı ben de yetersiz buluyorum
iş konusunda öğrenmem gereken tonlarca şey var hala
istanbulda zorunluluktan yaşıyorum

en azından evlilik dilemması yaşayabileceğin bir dişi yok öyle düşün

OH WAIT ;(

şaka bir yana, common problemler. 20-35 aralığında iş yerinden memnun olan, maaşım iyi, hak ettiğimi alıyorum, istediğim donanıma sahibim diyen insan görmedim daha. istanbuldan herkes şikayetçi. evlilik zaten ömür törpüsü. falan falan.

ilaçlamayın kendinizi gereksiz yere.

deal
with
it

klinik durumda olanları kenara koyuyorum tabii
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aslında böyle tropik, ormanı, denizi olan. Çeşit çeşit hayvanı olan sakin bir yerde yaşamak istiyorum.

AMA;

1- Hızlı interneti olacak. Teknolojiye ulaşabileceğim.
2- Sıkıldım mı biraz araba yolculuğuyla(zenginsem uçak da olur) gidip eğlenilecek mesafede olacak.

Ne güzel olurdu :(
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulun elle tutulur bir yanı yok ama başka alternatifi yok işte. ben evi, işi, aileyi ve kız arkadaşı bir araya topladım. en uzak mesafe 10 dk yürümede. ne stresim kaldı, ne derdim. yaşadığım bölgede bir nebze yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir alan, ondan ayılıkla baş başa gelmiyorum ama bedeli çok ağır. kiralar 2 katı falan filan. herkesin yapabileceği bir şey değil.

arkadaşım yeni bankaya girdi, her gün 4.5 saat yol gidiyor. toplu taşımada her gün pvp. istanbul budur.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

bu arada istanbula çok gömmeyin ya, türkiyede istanbul dışında yaşanabilecek bir şehir yok gibi.

istanbulda ulaşımı hallettin mi gerisi ok. ulaşımında tek çözümü evi işe yakın tutmak.

işe yakın ev tutmak sadece problemlerin birini azaltıyor.

abi istanbul öyle bir şehir ki, bir sürü şeyi düşünmek zorundasın, işte kadıköyde oturuyorsan lan bugün fenerin maçı var mıydı ona göre çıkayım diyorsun, arabayla bi yere gittin mi yandexi açıp trafiğe bakıyorsun, gittiğinde park yeri nerde bulurum diye düşünüyorsun, yoksa lan hangi isparka bırakayım diye düşünüyorsun
peak time'daysan, yağmur altındaysan lan taksi bulur muyum diye düşünüyorsun
akşam dışarı çıksan lan şurda yer var mıdır, x rezervasyonsuz almıyor diye düşünüyorsun

düşünüyorsun da düşünüyorsun, bunlar çok minor şeyler ama devamlı karşına çıkınca yoruyor insanı.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

elesso said:

bu arada istanbula çok gömmeyin ya, türkiyede istanbul dışında yaşanabilecek bir şehir yok gibi.

istanbulda ulaşımı hallettin mi gerisi ok. ulaşımında tek çözümü evi işe yakın tutmak.

işe yakın ev tutmak sadece problemlerin birini azaltıyor.

abi istanbul öyle bir şehir ki, bir sürü şeyi düşünmek zorundasın, işte kadıköyde oturuyorsan lan bugün fenerin maçı var mıydı ona göre çıkayım diyorsun, arabayla bi yere gittin mi yandexi açıp trafiğe bakıyorsun, gittiğinde park yeri nerde bulurum diye düşünüyorsun, yoksa lan hangi isparka bırakayım diye düşünüyorsun
peak time'daysan, yağmur altındaysan lan taksi bulur muyum diye düşünüyorsun
akşam dışarı çıksan lan şurda yer var mıdır, x rezervasyonsuz almıyor diye düşünüyorsun

düşünüyorsun da düşünüyorsun, bunlar çok minor şeyler ama devamlı karşına çıkınca yoruyor insanı.

çok doğru şu. Minik şeyler üst üste gele gele uzun süre sonra yormaya başlıyor. Bunlar rutinin olduğundan "sorun ne" diye düşündüğünde de aklına gelmiyor.

Baya boktan birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...