Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

antidepresan kullanayım mı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlarsın. Alanında isim yapmamış öyle gelişi güzel bir doktora bile güvenme derim ilaç konusunda. Yazıp geçiyolar, ilaçlarla zombi gibi yaşıyorsun bu sefer. Ayrılık acısı dediğin 3 ay 4 ay sürsün max, ilaçlarla 1 sene atlatılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gece yazmışım :) nasıl içtiysem hatırlamıyorum.

Ya geçen hafta konuştuk biraz evlilik mevzuları, aileler işin içine girince stres yaptım dedi.

iyi dedim biraz takılsın rahat bırakayım.

1 hafta aramasam aramıyordu. Zaten annesi var diye ben kuzende kalıyordum. dün gece geldi konuştuk

mutsuz bir evlilik olacaktı falan filan dedi kafamdaki soruların aynıları onun kafasında da var. zaman istedi ben de inanmıyorum öyle zaman saçmalığına ya varsın ya yoksun. gitti..

hayatta daha beter şeyler gördüm çok depresyona giremicem iyi yanlarına bakıyorum.

sadece 2.5 yıllık bir alışkanlık mı ne olduğuna karar veremediğim bir şey.
çok tatlı bir scottish'imiz vardı o da onda kaldı onu çok özlüyorum :(
çok huzurluydum sadece şimdi bok gibi bir hayatım olacağının kanısındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

Son zamanlarda hayatı zehir ettim kendime.

öncelikle
+30 yaşındayım, 3.5k-4k arası bir maaş geçiyor elime. Tecrübem 3 yılı doldurmak üzereyim. Ancak işimi beğenmiyor, kendimi çok başarısız buluyorum.

+ kız arkadaşım var evlenmek üzereyiz ama bir türlü kararı alamıyorum.

+ kız arkadaşımla birlikte yaşıyoruz annesi gelince apar topar kuzenin evine bu yüzden bir düzen kuramadım kendime 2 senedir.

+ istanbul'da yaşamaktan nefret ediyorum ancak bunu değiştirmek için herhangi bir karar almıyorum.

neyse özet geçeyim istedim. Maaş bilgisini de evet bu ülkede bu kadar insan asgari ücret ile aile geçindirirken şımarıklık için değil, gerçekten son zamanlarda para=başarı denklemi kurduğum için yazdım.

birinin benden daha fazla maaş alması benden daha zeki daha başarılı olduğu anlamına geliyor.

zihniyet olarak paraya zerre inanmayan, kariyer tutkusu, hırsı olmayan bir insanım.
Niye böyle içinden çıkamıyorum.

kuzenim freelance işten 20k para aldı (front-end dev) onun adına sevindim ama ulan ben de kazanırım diye kod öğrenmeye çalışıyorum. çok saçma?

metrobüslerde sürünmekten bıktım kendime motor bile alamıyorum cesaret edemiyorum keza arabada borc altına girmek korkutuyor.

sürekli memnuniyetsizim, bitiğim, yorgunum, şikayetçiyim.
hiçbir olumlu yönüne bakmıyorum hayatın.
Mesela cumartesi yarım gün çalışıyorum diye sürekli şikayetçiyim.

Üstelik bu noktalara hayatın en dibinden geldim. Bu forumun çok eski üyesiyim en sancılı dönemlerimde burada çok ağlamışımdır :)
Buna rağmen şükredemiyorum, o günleri unutmama rağmen daha da depresif olmaya çalışıyorum.

cipram ya da lustral gibi ilaçlar önerildi. Önce doktor diyorum da, cidden doktorluk muyum? Şımarıklık mı? yoksa çağımızın sorunu mu :)

3500-4500 arası maaş dediğin iyi bir para.
3 yıl tecrübeliyim diyorsun.

evlenmeden kız arkadaşınla aynı evde yaşıyorsun.
ne güzel birbirinize uyan,uymayan yönlerinizi görme şansın var. ne var bunda karar veremeyecek? karar veremiyorsan hala,demek ki istediğin kız o değil diyeceğim de ne bileyim,onun kararını sen vereceksin.

istanbul'da yaşamak istemiyorsan bul işini git başka şehre.
yoksa da hedef koy kendine. birkaç sene sonra çık git il dışına.

geri kalan şeyler de fasa füso.
olm bizimle dalga mı geçiyorsun? ne antidepresanı?
enerji içeceği iç,enerji içeceği.
Sosyal ağlarda paylaş

Sina,

İlk yazdığın postu okudum. Bunlar hep süreç, inmeli çıkmalı her şey. Mesela şu dönemin böyle, hep böyle olacak sanıyorsun. Sonra işler değişiyor bu sefer de öyle olacak sanıyorsun. Bence bu süreçte biraz ne istediğine, neyin seni mutlu edeceğine karar vermeye çalış. Spor yap ne bileyim dizi izle. Bazen böyle dönemler gerekiyor gerçekten.

Anti-depresan kullanmanı önermem ben, bu dönem geçici bir dönem. Hep böyle olmayacak.

Kız arkadaş mevzusuna da üzüldüm. Biraz zaman ver kendine, anlayacaksın o insan senin hayatında olmalı mı, olmamalı mı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

abi kız terketmiş bunu son tahlilde ilk mesajı okudun sanırım sadece.

bLackcha0s said:

kız benden ayrıldı.

çok canım acıdı be aq

geçer biliyorum, daha kötü şeyler yaşadım geçirdim, bitirdim.
ama şimdi çok acıyor ya

kız yeni ayrılmış.
bu adam12sinde yazdığı mesajda fıstık gibi bir hayat sürerken antidepresan kullanayım mı tribine girmiş.
allah'ın takdiri olarak da adlandırabileceğimiz KARMA adamın suratına lömbördönk diye geçirmiş, kız arkadaşı ayrılmış.

şimdi şu ilk gönderdiği mesaj biraz anlam kazandı.
yine de antidepresan alma çünkü kız benden bıktı falan yazmışsın zaten 1 hafta önce. biliyormuşsun başına geleceği.

bak, antidepresan için allah korusun birisinin aile fertlerini aniden kaybetmesi, 2 senedir iş bulamaması, 3 gündür karnının gurultusunu duymaktan uyuyamaması, bir cinayete karışmış olması lazım gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrılığı beklemiyordum valla ne yalan söyleyeyim :)

Beni evliliğe hazırladı

cidden karma etkisi oldu. Çok kahrolmadım sadece acıdı lan çok. Ya barışır mıyız bilmiyorum da çok zor artık mutsuz etmişiz.

neyse anti-depresanı tabiki doktor kontrolünde alacağım sadece bi tartmak istedim aslında o kadar mı kötü diye. burada yorumlarınızı görmek istedim. çevreden böyle bir tavsiye olunca :)
aslında hayatımda hiç içmedim böyle şeyler alkol sadece. sigara bile içmem

neyse ya önümüze bakalım biraz yurtdışı planları yapayım gezip göreyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...