Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ali Baba ve 7 cüceler

Red

Öne çıkan mesajlar

Cem Yılmaz IQ üst sınırını 30'a çekmiş..
Böle bazı tipler ağzını aça aça gülüyodu falan en son.. IQlar direk belli oldu salonda yani.. filme gelince 1-2 yerde tebessüm ettim o kadar.
Rezaletti. Pepsiyi götümüze soksaydın abi ekrandan çıkıp. Barzolukta çığır açmaya başladı artık cem yılmaz..
Pek yakında nerdeeee şu film nerde..
Sosyal ağlarda paylaş

Hep öyle değil miydi o adam. 90larda beyaz'a zaga'ya katıldığı programları izledim. Cidden kötü. Bir adam 7'sinde ne ise 70'inde de aynı olur bence. Çok değişmez. Ama adamın iyi yaptığı şey, bu ülkedeki kasaba kültürünü çok iyi yansıtıyor ekranlara. Küfürle güldürüyor. Hepimiz de gülüyoruz. Çünkü kasaba kültürünün ürünleriyiz. Burjuvazi taklidi yapanlar dahi.

Edit:

Ama hakkını yemeyelim, kimsenin daha önce yapmadığı filmleri yapıyor efektler vs. Bir de çalışkan adam. Böyle klavyeden 2 satırda karalamak kolay tabi ama ne zorluklarla çekiliyor o filmler kimbilir. Tabi çıtanın yükselmesini temenni ediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir çok yerde kalite düştüğü gibi burda da düşmüş.

Diğer taraftan bu kalitesizliği beğenenler ve bu modelin hitap ettiği kesim de azımsanacak gibi değil.

Aslında bu sadece vizyonda olan bir durum değil, alışık olduğumuz oyun piyasasına bakınca da görülüyor mesela. Zamanında süper olan oyunlar artık casual olcam, herkese hitap etcem, çok kolay oynanıcam diye kalitesizliğin dibine vurdular.

Yapan tarafa da kolay, daha az kafa yoruyorsun, daha az uğraşıyorsun, üstelik daha çok kazanıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dün izledim sinemada. cem yılmaz filmlerinden beklentim böyle inanılmaz sinematik efektler falan değil, keyifli vakit geçirmekti. şahsen bayaa güldüm yani, gayet keyifli bi filmdi. ben bu herifi bayaa seviyorum ya, kafam cidden uyuyor yani. bi filmine bile gidip pişman olduğumu hatırlamıyorum.

bence yine iyi yani. gidilir.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Bir çok yerde kalite düştüğü gibi burda da düşmüş.

Diğer taraftan bu kalitesizliği beğenenler ve bu modelin hitap ettiği kesim de azımsanacak gibi değil.

Aslında bu sadece vizyonda olan bir durum değil, alışık olduğumuz oyun piyasasına bakınca da görülüyor mesela. Zamanında süper olan oyunlar artık casual olcam, herkese hitap etcem, çok kolay oynanıcam diye kalitesizliğin dibine vurdular.

Yapan tarafa da kolay, daha az kafa yoruyorsun, daha az uğraşıyorsun, üstelik daha çok kazanıyorsun.

şuna +1.

Artık zamanımızda quantity over quality haline geldi malesef. Nüfus heryerde çok fazla arttı ve kaliteli işlerin alıcısı oransal olarak azınlıkta kaldı. Şimdilerde o eğitim seviyesi düşük, ortalama zevklere sahip, kolay eğlendirilebilen, kafasını çok çalıştırmaya erinen büyük çoğunluğa iş yapıyorsanız iyi kazanıyorsunuz. İşte şahan gökbakar olsun, piyasadaki diğer bir ton kepaze sanatçı olsun bu sayede ekmek yiyor. Kaç kişi kalkıp nuri bilge ceylan filmine gidiyor ki abi? Hal böyle olunca kış uykusu gibi filmler 4-5 yılda bir gelirken alibaba ve 7 cüceler tier filmler her daim vizyonda zaten. Sırf bizde değil, birleşik devletler sinemasında da durum bu. Keza oyun piyasası da böyle, al işte son örnek Fallout 4. Nereden nereye geldi güzelim seri pleblere yaranacağım diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Beklediğimden kötü çıktı ya, özellikle ikinci yarıda sıkıldım biraz. Ki ben ıy küfürlü bıy konusuz da demem cem yılmaz filmlerine severim. Ama bu defa baya hikaye bütünlüğü falan yoktu ya bi olmamış. Bi recep ivedik filmi değil tabi insanlar abartıyor da deliverlayamamış film.
Sosyal ağlarda paylaş

En kötü filmi olabilir ama en kötüsü de orta karar bir film oluyor.

Kalite konusunda söylenenlere ise hiç katılmıyorum. Kötü de olsa bütün Cem Yılmaz filmleri gibi kaliteli bir iş. Mesela Türk olmayan karakterlerin kendi aralarında Bulgarca ve sanırım biraz da Rusça konuşmaları nasıl özenli bir çalışma yapıldığının göstergesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...