Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

(td) dk'da asıl sorunu ignorelayıp 50% dc buff verip geçmişler.

ulan konuşmayın be. Shamanda yıllardır ya tooltip düzeltilir, ya totem tipi, ya bilmemne ıbızıtı.

sürekli saçma salak şeyler.

Bu sefer de earthquake totem şimdi totemsizmiş. bir de timer getirmişler 3 şeye.

elementale buff birazcık ki o da artık hiç oynayan kalmadığındn mecbur yaptılar. hala düşük kalacak ama.

Hayır bu kadar mı oturmuş class abi bu shaman. paso kozmetik değişiklikler filan geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Shamanın armoruna bi düzenleme lazım yav 3 mob bir araya geldi mi ya kaçıcan ya yattara. Ilvl 820 civarına kadar böyle tabi üstüne bakmadım hiç de zaten bıraktım 1 ay önce falan. Yalnız Fury bufflanmış ki bekliyordum, Hunter'ı 110lamışken bu olmadı :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

matlar zaten 1500 ediyor, 2k ucuz bile yani quest line a bakinca

alchemy yatirdigin parayi cok gec kazandiriyor yahu

Yatırılan parayı en hızlı kazandıran meslek olabilir alchemy. Sırf ancient healing potion'dan (3 yıldızlı olan tek şey sdf) çıkartmış olabilirim verdiğim parayı ki ben questline'ı exp.in görece başında yaptım, otlar iyice pahalıydı.

Onun haricinde flask süreleri 2x. Her flask içtiğinde 1 flask parası kara geçiyorsun. Benim 40k civarı harcamıştım; tank flaskları 1k, demek ki 40 flask içtiğimde zaten çıkmış parası sdlkj
Sosyal ağlarda paylaş

Windwalker monkun heal'ını bufflamalarını anlamıyorum ben esas. Adamlar PvP'de uçup uçup heal oluyorlar zaten; şimdi iyice boku çıkar.

Bir de 1.5k (1500 dmg) vuran retribution aura'yı sağolsunlar buff'lamışlar. Artık tanklarda da işe yarayacakmış. 1500 dmg. vura vura keseceğiz boss'ları :>
Sosyal ağlarda paylaş

oyle degil abi
tank flaski 1k diosun, peki o matlari alip ah de satsan ne kadar eline gececek?
yani oradaki kar flask parasi - mat parasi olarak hesaplanio. Ordan pay bic

matlar 700 tutuyo flask 1k ise, flask basina 300g karin var.
deadwoll said:

Suark said:

matlar zaten 1500 ediyor, 2k ucuz bile yani quest line a bakinca

alchemy yatirdigin parayi cok gec kazandiriyor yahu

Yatırılan parayı en hızlı kazandıran meslek olabilir alchemy. Sırf ancient healing potion'dan (3 yıldızlı olan tek şey sdf) çıkartmış olabilirim verdiğim parayı ki ben questline'ı exp.in görece başında yaptım, otlar iyice pahalıydı.

Onun haricinde flask süreleri 2x. Her flask içtiğinde 1 flask parası kara geçiyorsun. Benim 40k civarı harcamıştım; tank flaskları 1k, demek ki 40 flask içtiğimde zaten çıkmış parası sdlkj
Sosyal ağlarda paylaş

kendi kullandigi flask uzerinden, alchemy kasip da o flaskiyapana kadarki harcadigi maliyeti karsilastirarak hesap yapiyo.
bunu hesaplarken,
bunlari alip satsaydim cebime kac para girecekti hesabi yanlis.
alchemy kasmasaydim cebimden kac para cikacakti hesabi dogru.

senin hesap direkt satis uzerinden kar. alakasiz onunla.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Feral e dokunmamışlar, sanki çok iyi :) single dps de şöyle böyle, aoe de tam rezalet. Birde feci rotation var, yani bu kadar bir tarafını yırtıpda 3-4 skill ile oynanan classların yanına bile yaklaşamıyor olmak iyice saçma ya.

7.1 QA'ınde devin söylediği bi şey var. "herkes her şeyde iyi olmasın" diye ki baya saçma bence şu an ki yapıya göre. o kapsamda feral e singleın kıralı, aoenin ayıbı diye bakıyor olabilirler. m+ oynamasın feral das.
Sosyal ağlarda paylaş

abi single dps'te de kral değil ki. yani patchwerk olsa eyvallah ama öyle bi fight yok ki artık. sağa koş sola koş, dragonlar swaplensin, addler geldi onları kes. yani %100 dot uptime diye bişey yok haliyle dps de göte giriyo. simulation craftta patchwerk tarzı fight üzerinden hesaplayıp "hacı sen 380 basarsın bu halinle" diyo, 280'i zor görüyorum xavius'ta filan.

bi de örümcük bossta 6 saniye sonra ölücek addleri skipleyip tekrar boss'a dönüyorum mesela, voice chatten hemen "addleri ignorelamayın" diye ötüyo lavuğun biri. valla uçan tekme atıcam hepsinin ağzına.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir abi iste
ole mantik mi olur.

Hic alchemy kasmamis olsaydi, o herbleri satip para kazanicakti. Bunuda zarar hanesine yazmasi lazim.
Cok yanlis mantik o. Alchemy flask basina 500 veya 300g getirio iste.
Alchemynin islevi o. Aradaki farki yaratan alchemy iste.
40k gold harcadin, flask basina 300g kazaniosun.

deger mi?

eve oynamayan kitle ne kadar belli yaw hhehe.
Marty said:

kendi kullandigi flask uzerinden, alchemy kasip da o flaskiyapana kadarki harcadigi maliyeti karsilastirarak hesap yapiyo.
bunu hesaplarken,

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

abi single dps'te de kral değil ki. yani patchwerk olsa eyvallah ama öyle bi fight yok ki artık. sağa koş sola koş, dragonlar swaplensin, addler geldi onları kes. yani %100 dot uptime diye bişey yok haliyle dps de göte giriyo. simulation craftta patchwerk tarzı fight üzerinden hesaplayıp "hacı sen 380 basarsın bu halinle" diyo, 280'i zor görüyorum xavius'ta filan.

bi de örümcük bossta 6 saniye sonra ölücek addleri skipleyip tekrar boss'a dönüyorum mesela, voice chatten hemen "addleri ignorelamayın" diye ötüyo lavuğun biri. valla uçan tekme atıcam hepsinin ağzına.

Mal abi o bağıran. Sen raid lidere yaz izah et. Ben dk ile bile dönmüyorum onlara. Dps kaybı deli gibi. Ranged zaten 3 sn de eritiyor Mythic te bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Feral e dokunmamışlar, sanki çok iyi :) single dps de şöyle böyle, aoe de tam rezalet. Birde feci rotation var, yani bu kadar bir tarafını yırtıpda 3-4 skill ile oynanan classların yanına bile yaklaşamıyor olmak iyice saçma ya.

şuna çok katılıyorum fury warrior oynamak istiyorum ama arms mecburi şu an, hani activtysi en yüksek class/spec arms warrior gözüküyor ama FR den dolayı oda gerisi faso fiso. hele retri pala falan çok saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

ay yani. iş yapmış olmak için ötüyor işte bazı yavşaklar. hele bi tane karı var, xavius'ta sürekli "AAAADDS... AAAAAAADDS!" diye yırtınıyo. lan görüyoruz MAL.

kimisi xavius'ta blade targetlarını anons eder falan. lan mal sen görüp anons edene kadar zaten blade cast'ı bitmiş oluyo. ÖKÜZ. MOLOZ.

içimi döktüm biraz kusura bakmayın <3
Sosyal ağlarda paylaş

şu mythic dungeonlardan insanın progress yapası gelmiyor. item olarak istediğinden fazlasını atıyor. şimdi karazhan geliyor. karazhan varken gidip LFR bile girmem lan.REsmen şu üstümdeki raid yükü kalktı. RAide gir 40 saat raid lideri dinle. yok birinin çocugu uyansın onu bekle (bu ben oluyorum ) vs.. mythic ler casualin bir tık üstündeki adamlara ilaç oldu resmen .
Sosyal ağlarda paylaş

Deneyeyim..

Survival
Raptor Strike damage increased by 100%.
Carve damage increased by 150%.
Butchery damage increased by 35%.
Throwing Axes damage increased by 25%.
Animal Instincts has been redesigned: Flanking Strike now also reduces the remaining cooldown of a random one of the following abilities:
Flanking Strike
Mongoose Bite
Aspect of the Eagle
Harpoon
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hayir abi iste
ole mantik mi olur.

Hic alchemy kasmamis olsaydi, o herbleri satip para kazanicakti. Bunuda zarar hanesine yazmasi lazim.
Cok yanlis mantik o. Alchemy flask basina 500 veya 300g getirio iste.
Alchemynin islevi o. Aradaki farki yaratan alchemy iste.
40k gold harcadin, flask basina 300g kazaniosun.

deger mi?

eve oynamayan kitle ne kadar belli yaw hhehe.
Marty said:

bunu hesaplarken,

Hesap inc.

Abi şimdi:

Flask of Ten Thousand Scars 7x Starlight rose, 10x Aethril ve 10x Dream Leaf istiyor. Flaskın maliyeti 1250 gold, kendisi AH'da 1000 gold.

Yani otları satsaydım 250 gold kar edecektim; %5 cut'ı da çıkartırsak 187.5 gold kar ediyorsun alchemy yerine herbalism tercih ettiğinde. Yani senin söylediğinin aksine alchemy'le proc'suz iş yaptığında aslında zarar ediyorsun şu anda.

Fakat şöyle bir şey var, ben flask'ı ah'tan 1k golda aldığımda 2 saat kullanıyorum. Yani normalde 2000 gold harcayacağım şeye 1000 gold harcıyorum ve yukarıdaki örnekteki fırsat maliyeti yalnızca 187.5 gold idi. Özetle 812.5 gold kar elde ediyorum her içtiğim flask'ta. Bu sadece AH'tan flask alıp içtiğim senaryoda elde ettiğim kazanç.

Öte yandan bende rank 3 ancient healing potion recipe'ı var (hiç uğraşmadım alchemy'le bu arada, her şey rank 2; bir tek healing pot ran 3.); 100 tane falan pot yaptığımda 20 tane proc'luyor genelde. 10 tane diyelim:

100 tane pot yapmak için 400 tane seed gerekiyor. Seed'in stack'i 1k ile 1.2k arasında değişiyor server'da. Potların tanesi ise 22 - 25 gold arasında satılıyor. Düz hesap olsun diye seed stack'ine 1.2k gold, pot'un tanesine de 25 gold diyeceğim.

2.4k maliyetle, proclar hariç 2500 gold kazanıyorum. 20 tane procladığında 500 gold da oradan geliyor. AHP'ler AH'ta çatır çatır satılıyor 10'arlı stack'ler halinde.

Rank 3 flask, deadly grace vs. yapabiliyor olsam edeceğim karı hesaplamıyorum bile burada. Millet exp. başında başkalarına bedava flask yapıp bir de o sırada rank 3 elde ederlerse 100k gold veriyordu. Şu anda bile flask yaparken fee almayıp yalnızca proc'ların yarısını alarak kamyon yüküyle para kazanıyor insanlar.

Ama para x meslek yerine y mesleği kasarak kazanılmıyor bu oyunda. Bende herbalism de var (rank olmadığı için otları AH'ta satıp flaskı AH'tan alıyorum, trade chat spamleyip millete bedava flask yapıyorum rank 3 yapmak için), respec'leyip enchant'a da döndürüyorum (dün mesela respec. geyiği dönerken bir haftada biriken item'lardan 50k gold geldi disenchant ettiğimde. Üzerine gittim tekrar herb alıp 15dk farm yaptım 5k falan da oradan geldi).

Dipnot eklemek gerekirse, Eve oynadım ve ekonometristim. İktisat ve WoW piyasa dengesini bilmeden senin yorum yapman hatalı esasen :>. Bu exp.e 30k gold'la ve bir tek boostlanmış karakterle başladım, son 3 haftadır falan AH'ı incelemiyorum ve gold kasmak için yalnızca 2 hafta falan özen gösterdim. İstatistiklerde 1m'i geçti total gold acquired. Gelen parayı token'a, cosmetic'e vs. basmak yerine sermaye yapsaydım 2-3 katını kazanırdım muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...