Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

1.5 cast olayını bilmiyordum ben. O değiştiriyor düzeni

Ha yinede,dediğin gibi flasksiz 250 gold elde edebilecekken flaskle beraber 440 gold elde ediyorum kar.

Bu durumda, alchemy nin buna etkisi 440-250=190 gold flask başına.

40k goldu çıkarmak için 211 tane satman lazım flask. Efora değmez.
1.5 cast olayı olmasa zaten direk zarar ediyorsun. banko.

deadwoll said:

Ciddi tartışıyorum da, nolur bir çarp böl topla çıkart, neden böyle yapmıyorlar demeden önce. Nolur :<

Abi düz hesap olsun diye 1000 gold üzerinden yapacağım hesapları:

Otun piyasayı 1000 gold, 700 golda tedarik ettin. Direk 1000 golda AH'a koyup satsan edeceğin kar %5 cut'la beraber 250 gold.

Öte yandan flask yaptın diyelim. Flaskın piyasası da oranları bozmayalım 800 gold olsun. Madcow'un örneğinden yola çıkarak 1 cast'ten 1.5 flask elde ediyorsak eğer, 700 golda aldığımız otu flask'a çevirdiğimizde %5 cut'ı da düşünce 1140 gold elde ediyoruz. Yani net karımız 440 gold.

Şimdi nasıl zarar ediyoruz tam olarak ben anlamadım? Senin önerdiğin yoldan 190 gold fazla kazanıyoruz her cast'te.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunun çok örneğini gördük eve de falan. O yüzden bu yaklaşım tutuyor.
ama burda, olayı değiştiren şeyler rankler. Matlarda azalıyorsa zaten mattan daha ucuza gelmiyor yani.

bingildak said:

suark abi, şöyle düşün. bir tek sen hesap kitap bilmiyorsun ya. herkes salak bir ben akıllıyım yaklaşımı genelde hatalı bir yaklaşımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Darksun said:

Feral e dokunmamışlar, sanki çok iyi :) single dps de şöyle böyle, aoe de tam rezalet. Birde feci rotation var, yani bu kadar bir tarafını yırtıpda 3-4 skill ile oynanan classların yanına bile yaklaşamıyor olmak iyice saçma ya.

7.1 QA'ınde devin söylediği bi şey var. "herkes her şeyde iyi olmasın" diye ki baya saçma bence şu an ki yapıya göre. o kapsamda feral e singleın kıralı, aoenin ayıbı diye bakıyor olabilirler. m+ oynamasın feral das.

Single dps de kral olsa keşke ya, loglarda sıralamada feral görünmüyor bile. Aoe de zayıfı anlarımda ortalama rotasyon bilen adamda bare tek mob da doğru düzgün dps yapsın, yok. Feral in rotasyon kadar kazık rotasyon ben görmedim, herşeyi harika yapsan bile milleti geçemiyorsun.

Benim offspec feral allahtan ama arada ihtiyaç olunca özellikle aoe bosslarda rezilde olmasam fena olmazdı hani :)
Sosyal ağlarda paylaş

gel abi sarılıp beraber ağlayalım
valla benim hunterı kasıyorum yavaştan, biraz gear adam olsun onunla akıcam heralde raidlere filan. hayır zevk de alıyorum aslında feral druid'den. rotation vs uğraşmak baya keyif veriyor ama o kadar uğraştan sonra üç tuşa basan classlara ezilmek çok koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

feral

https://www.warcraftlogs.com/rankings/10#boss=1853&bracket=14&class=Druid&spec=Feral

mythic, en hareketsiz fightlardan birinde aynı ilvl da en iyi melee dps speclerinden biri rakamsal olarak

aynı ilvl ve fight için unholy mesela

https://www.warcraftlogs.com/rankings/10#boss=1853&bracket=14&class=DeathKnight&spec=Unholy

oradaki ortalama bakmak gerek tabii, bir tanesine bakmayın sadece

ilk 100 un ortalaması genel olarak classın resmini çiziyor "iyi rotasyon" da oynayan adam için
Sosyal ağlarda paylaş

Feral Wod da böyle değildi ya isteyerek mi bu hale getirdiler bilmiyorum ama şu anda rotasyonu inanılmaz yoğun ve kaçırdığında dps feci düşüyor. Perfect rotation yapsan bile 3-4 tuş classlar seni çok rahat geçiyor, hele illgynoth gibi add lerin 2 saniyede geberdiği bosslarda direk en diplerdesin. Ve hala buff muff yok ilginç valla.

O loglarda sıralamaya dizince ilk feral 90. , ilk dk 445. , tamam beterin beteri var tabide bu feral in iyi olduğu anlamına gelmiyor :D

Hareket olarak minimum olan fight ursoc bence bu arada. Ayıcık gidip geliyor anca genelde vuruyorsunuz, bleedlerde düşmüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Hareket olarak minimum olan fight ursoc bence bu arada. Ayıcık gidip geliyor anca genelde vuruyorsunuz, bleedlerde düşmüyor.

bayılıyorum ursoc fight'a <3 hele bi de beni targetlayınca daha da bi seviyorum

kaçabildiğiniz kadar uzağa kaçın targetlanınca diyolar, bi depar atıyorum arkamda toz bulutu kalıyo sadece roadrunner gibi, diğerleri ıh mıh emeklesinler anca İHİHİ
Sosyal ağlarda paylaş

Melee sıralamada bir DK yi geçiyor gibi bunlara göre ya, aoe olunca oda yok.

Havoc iyi, Retri,Arms,assassin harika,

Feral,windwalker,frost,unholy direk ezik.

Frost , unholy e buff gelmiş gerçi,

Feral , windwalker a hiç birşey yok :)

Garip bir healing touch regrowth heal değişikliği var anca oda fazla heallıyor diye alınmış önlem herhalde...
Sosyal ağlarda paylaş

yapısal olarak oyunun dps tank healer ucgenınde olması aslında sadece 3 classa indirgiyor

vanillada bu çok belirgindi, 40manlerde özellikler, 4 class dışındakiler gereksizdi.
priest waryor rog mage (buda ranged dps olsun diye lol )

işte bi hunter soothe falan atıodu.
Bi yapamadılar şunu, dk olmuş adam veya feral druid niye dps kıyaslıyor yani, bırak onu rog yapsın da bunlar başka bişi yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Blood of Sargeraslarimi nereye harcamis olabilirim? 100lerce vardi 11 tane kalmis. bilmeden ne yaptim diye dusunuyorum ama skinning ve herb var. alchemy vardi baya eskiden ama onda baktim Blood of Sargeras kullanacagim bir sey yapmamisim.

buldum bankadaymis. bagnon vardi kapatinca bankada gorunmez olmuslar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...