Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark Souls 3 !?

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

madem öyle bu konuda bişey sorayum xunn.

sence bu olay oyundan alınan zevkli öldürmüyor mu.
yani guide araştırıp, hmm ilerde bu item için şu kadar str gerek ona göre vereyim, hmm bu build su boss için en iyisi bunu seçeyim falan filan gibi şeyler.

sadece bu oyun için de değil, bu tarzdaki bir cok oyuna uyarlayabiliriz. deneye deneye öğrenmek. mal gibi stat verdiğin için o itemi geç kullanmak falan hatalardan ders alarak oynamak daha zevkli değil mi ?

yoksa daha droplamadığın silah için stat vererek gitmek, ki silahı görerek heyecanını azaltmak falan filan

bu başlığın konusu değil gerçi, bilgisayar oyunları altında konusmak gerek de, görünce yazayım dedim
Sosyal ağlarda paylaş

bossa özel build pek olmuyo sonuçta ds serisinde pat pat skilleri resetleyip baştan veremiyosun. ama sonuçta nasıl bi build ile oynayacağını oyunun başında belirlemen lazım. ben ds'yi wikisi ile beraber oynamıştım acayip zevkliydi vallahi, zaten dene yanıl oyunu değil, her türlü bitirebilirsinde wiki ile baya overpowered olmuştum. ilk kez oynuyosan zaten oyun bazı şeyleri açıklamıyo ek bilgi almadan ne olduğunu anlamak uzun sürebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

madem öyle bu konuda bişey sorayum xunn.

sence bu olay oyundan alınan zevkli öldürmüyor mu.
yani guide araştırıp, hmm ilerde bu item için şu kadar str gerek ona göre vereyim, hmm bu build su boss için en iyisi bunu seçeyim falan filan gibi şeyler.

sadece bu oyun için de değil, bu tarzdaki bir cok oyuna uyarlayabiliriz. deneye deneye öğrenmek. mal gibi stat verdiğin için o itemi geç kullanmak falan hatalardan ders alarak oynamak daha zevkli değil mi ?

yoksa daha droplamadığın silah için stat vererek gitmek, ki silahı görerek heyecanını azaltmak falan filan

bu başlığın konusu değil gerçi, bilgisayar oyunları altında konusmak gerek de, görünce yazayım dedim

Abi aslında bizim jrpg kültürsüzlügümüzden oluyor. Birçok eski jrpg'nin kafasıyla aynı Dark souls'un level stat kafası. Hani kendi playerbaselerinin sistemini kullandıkları için batının kafası karısıyor, artistic bir seçim değil yani, kültürel fark.

Bence çok güzel bir sistem, ama rule of thumb her oyunda aynı. Çogu zaman hiçbir statın 40'dan fazla olmasının bir alemi yok.

Ve ilk bilmen gereken şey silahlarını topladıktan sonra hangileriyle oynamak istedigini belirleyip ona göre build yapmak. Build yapıp bir ton silah kullanabildigin çok fazla build yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce amk abyss watchers'ı 3 vuruş kala comboya aldı yine. Verem olacağım. Böyle tam joystick'i monitöre fırlatacak gibi oluyorum, sonra usulca alt + f4 çekiyorum sakinliyorum.

Koca fight kusursuz oyna, hp'n gitmesin. Sonra yanlışlıkla adamın sağına değil de üzerine roll'la %100 - 1 combo soksun götüne. Hayır ember'larım bitti, summonladığım herkes kapıda takıldı, fight'ta yardım da alamıyorum. Psikolojik olarak kaybettim fight'ı.

Bir de bu abyss watchers'ın 2. phase'inde boss'un combosunun son attack'ı nereye rollersem rolliyim güdümlü gibi izleyerek kafama iniyor? Onu illa blocklamam mı lazım? Roll'le kaçamam mı bir şekilde? I-frame'e falan mı denk getirmeliyim?
Sosyal ağlarda paylaş

anahtar son cümlede, silahını kaldırdıgı zaman vuruş range'inden kaçmaya çalışırsan patlıyorsun. silahı indirmeye başlarken roll ile vuruşundan kurtulman gerekli.

abyss o kadar kasıntı degildi ya, fire resist veren bir kalkanla denedin mi 2. feyzi

@xunn öyle de şu var demon souls da magic baya iyiydi mesela bütün puanları hak ediyordu, ds1 de dex silahlar baya iyiydi bloodborne de dexler leş (cane ile oynadıgımda kilitlenmiştim direkt) str götürüyordu böyle oldugu zaman önceden bakmak zorunda kalıyorum bu sefer ne iyiymiş diye, short sword yardırıyormuş bu seferde millet. hani op olanı bulmak değilde süründürmeyecek birsey olsun en azından. he patch falan sonradan dengeliyorlar nispeten.
+ heavy armor takıldıgımdan gene öyle gidiyordum vit +1 equid verdiginden onu da dagıtmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya... Watchers...

O kadar uğraştım ettim, sonra dedim ki hiç bozmıyım combolarını, dönsün dursun... Her bitirdiğinde 3 kere vurdum, 4 tur aynı şeyi yapınca öldü. Dmg almadım, flask harcamadım.

Bu zamana kadar neden o comboların aralarına dmg. sokuşturmaya çalışmışım hiç bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya watcher bide düz humanoid ağır silahla poise kesebiliosun parry atabiliosun backstab yiyio falan ama genel mantığı çözmüşsün tüm bosslar için ortak tek mantık paterni izle

bide bence oyundan maks zevki almak için direk bodoslamasına blind oyna önce bi kendi kararlarınla kendi karakterinle bitir oyunu sonrasında wiki miki kasar ona göre yeni char açarsın yada rerollarsın charı yada ng+'a geçersin falan bi kere bitirdikten sonra oyunu 2.ye controllerı suratına çarpıp oynuyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu dual wield oynamanın bir mantığı var mı? Left hand wep. parry dagger vs. olmadıktan sonra ne işe yarıyor mesela? Ben shield kullanmıyorum bariz, elimde boş boş duruyor, çoğu zaman da two handed stance'de takılıyorum.

Dual wield'ın bir olayı varsa dual wield oynıyım Drizzt'in ışıldayan palaları stayla.
Sosyal ağlarda paylaş

ds2 duel wield comboları vardı bunda bilmiyorum, ancak direkt pair weaponlar var onların değişik şeyleri vardır.

Darqainu said:

Abyss Watchers oyle geldiyse Nameless King'e hic yeltenip canini sikma :)

direkt sinir oldum şuna. yok yani 4 oyundur kamerayı yapamıyorsun. büyük bir yaratık falan geldigi zaman direkt kayboluyorsun falan iyi kötü kabullendik bunu. bunu bile bile oyundaki en güçlü düşmanı neden böyle uçan bir yaratık üzerine bindirirsin. yok göremiyorum ki adam havaya çıkıyor ne olduğunu anlamadan alevler içinde kalıyon, kendi kendine locktan çıkıyor falan optional olduğunu görünce geçtim direkt artifical diffuculty mevzusuna girmezdim hiç de bu direkt böyle olmuş.

+ aklıma gelmişken ludwig'de ilk defa kamerada olduğundan daha uzağa çekilmişti ilk defa adamlar düşünmüşler dedim gene aynı mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ya... Watchers...

O kadar uğraştım ettim, sonra dedim ki hiç bozmıyım combolarını, dönsün dursun... Her bitirdiğinde 3 kere vurdum, 4 tur aynı şeyi yapınca öldü. Dmg almadım, flask harcamadım.

Bu zamana kadar neden o comboların aralarına dmg. sokuşturmaya çalışmışım hiç bilmiyorum.

Yavaş yavaş kalkıyor üzerinden casuallık.

Nasıl bir his?

said:
bide bence oyundan maks zevki almak için direk bodoslamasına blind oyna önce bi kendi kararlarınla kendi karakterinle bitir oyunu sonrasında wiki miki kasar ona göre yeni char açarsın yada rerollarsın charı yada ng+'a geçersin falan bi kere bitirdikten sonra oyunu 2.ye controllerı suratına çarpıp oynuyosun

Normalde souls oyunları için dogur bir önerme lakin bu oyundaki NPC questlineları guidesız batırmamak imkansız. Bulmayı falan geçtim batırmamak imkansız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zorluk acisindan abss watchers - nameless king muabbeti yapmistim :) Buyuk boyuttaki rakiplerde focus yapmamaya alistik yoksa.

Bu arada dragonun onunden pek uzaklasmazsan ucup alev puskurtmuyor. Healsiz dragonu indirebilmen lazim.

Ben sirf dusurdugu silah icin ve dragonslayer armor alayim diye ugrastim bossla, yoksa debelenmeye gerek yok tabi.

Borastus said:

ds2 duel wield comboları vardı bunda bilmiyorum, ancak direkt pair weaponlar var onların değişik şeyleri vardır.

Darqainu said:

Abyss Watchers oyle geldiyse Nameless King'e hic yeltenip canini sikma :)

direkt sinir oldum şuna. yok yani 4 oyundur kamerayı yapamıyorsun. büyük bir yaratık falan geldigi zaman direkt kayboluyorsun falan iyi kötü kabullendik bunu. bunu bile bile oyundaki en güçlü düşmanı neden böyle uçan bir yaratık üzerine bindirirsin. yok göremiyorum ki adam havaya çıkıyor ne olduğunu anlamadan alevler içinde kalıyon, kendi kendine locktan çıkıyor falan optional olduğunu görünce geçtim direkt artifical diffuculty mevzusuna girmezdim hiç de bu direkt böyle olmuş.

+ aklıma gelmişken ludwig'de ilk defa kamerada olduğundan daha uzağa çekilmişti ilk defa adamlar düşünmüşler dedim gene aynı mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

ya çok zor degil de sinir oldum yani ısrarla aynı tarz sorunlar olmasına yok hemen önce o kertenkele gibi yaratıkların alevleri duvarı geçiyor beni duvar arkasından öldürdüler sonradan bu çıktı onun da etkisi var aha.

yerin güzel yani havel vardı gene agzıma tükürdü hoşuma gitti baya.
Sosyal ağlarda paylaş

PvP yapayım dedim bu akşam ilk kez de, 3 kişiyi invade ettim, üçünde de inanılmaz laglıydı oyun. Hatta sonuncuda karşı taraf da bariz laglıydı. Swing'den sonra vurabildiysem eğer animasyon geliyor falan. Vur kaç vur kaç adamın potunu bitirdim ama çok malcaydı.

Milletin videolarda oynadığı gibi akıcı oynayabilmek için illa 20 30 ms falan mı olması gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

PvP yapayım dedim bu akşam ilk kez de, 3 kişiyi invade ettim, üçünde de inanılmaz laglıydı oyun. Hatta sonuncuda karşı taraf da bariz laglıydı. Swing'den sonra vurabildiysem eğer animasyon geliyor falan. Vur kaç vur kaç adamın potunu bitirdim ama çok malcaydı.

Milletin videolarda oynadığı gibi akıcı oynayabilmek için illa 20 30 ms falan mı olması gerekiyor?

Cross region açık olabilir onu bi kapat. Bende lag sorunu olmuyor. Klasik netcode sorunu devam ediyor da lag yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...