Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saç seyrelmesi

DaidaFlu

Öne çıkan mesajlar

yaş daha 24. bi ara modaya uyup şu dandirik yandan kazıtmalardan yaptım mohawk gibi. şimdi tekrar uzatıyorum da yanlar gür gür çıkarken üstler baya seyreldi nedense. hepsini birden 0'lasam toparlar mı tekrar çıktığında? bu bir bilimsel fact mi? yoksa şu saatten sonra yabacak bi şey yok mu? yaldır yaldır saçları olan insandım ben 1 sene öncesine kadar. -ince telli, dalgalı-

önden not: erkeğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cildiyeye git, genetik mi yoksa stres vs. kaynaklı mı onu öğren. Belki farklı bir cilt hastalığı yüzünden seyreliyor da olabilir saçların.

Öte yandan üstler daha uzunsa seyrek görünmesi normaldir, hepsini aynı boya kırptırınca saçların taranma yönleri falan kendine geldikten sonra muhtemelen fark göremezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Androjenik DHT hormonu yapiyir sac dokulmesini ailede olmasa bile, mpb yani male pattern baldness deniyor buna. Basitce dht kil koklerine yerlestimi seyreltiyor ama kokleri tam anlamiyla tahrip etmiyor, az ihtimalde olsa dokulme cok yeni ise kurtarma sansi var.

Iyi haber dht yi blokliyan finasteride ve dutasteride adinda iki farkli ilac var, propecia mi neydi turkiyedeki ambalaj adi sanirim. Kotu haber dht bloklaninca iktidarsizlik sorun olabiliyor bazi kisilerde, genede bi T bloklamak gibi meme gelisimine ve feminizasyona yol acmaz kesinlikle ama cogu erkek korkar bu ilaclari kullanmaya bu yuzden. Bide tabi ezbere alinmaz, doktorla konusmak lazim hos sgk yazmiyor bunlari sac luks goruldugu icin :P

Sac ektirme guzel alternatif, artik cok sahane bi sekilde halledlebiliyor duzgun yerlerde biraz pahalli olsada.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

ulan şaka maka yaş gittikçe ben de baya kelleştim ya
aramızda saç ektirip başarılı olan da yok galiba.
korkuyorum.
işin garibi patronla çay içerken bu konu açıldı, ektirsem mi dedim,
işten atarım diye güldü. nasip hep.

Benim ektiren cok arkadasim var, bitanesininki muthis olmus. Hani önceki halini bildigim icin cok dikkatli bakarsam anliyorum tabi, ama disardan hic anlasilacak sekilde degil. Digerininki önlerden ektirdigi icin belli oluyo bariz(önceki halini bildigim icin yine). Ama disardan bakinca hnai cok garip görunmuyo. Dusunuyorum bende biraz daha dökulsunde :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

ulan şaka maka yaş gittikçe ben de baya kelleştim ya
aramızda saç ektirip başarılı olan da yok galiba.
korkuyorum.
işin garibi patronla çay içerken bu konu açıldı, ektirsem mi dedim,
işten atarım diye güldü. nasip hep.

2 arkadaşım ektirdi gayet iyi oldu

yani orjinali olmuyor tabii ama artık kel değil yani asdasdasd

paraya kıymak gerek, bi de baya zorlu process
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...