Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saç seyrelmesi

DaidaFlu

Öne çıkan mesajlar

Aiko said:

samaella said:

prp ve mezoterapi yaptır

ben yaptırdım bunu 4 5 ay. bişey değişmedi. ama faydasını gören var. hatta onlarda görüp bende deneyeyim dedim. bişey değişmedi..

3 ayda bir yaptırıp sonra her yıl 1 kez yaptıracan. Saçlanma garantisi değil de dökülmeye yollu saçların ömrünü uzatıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

minoxil kullan dökülmesi durur en azından. uzun vadede saç da çıkarıyor özellikle tepe kısmında. o da işe yaramazsa haplara yönel. çünkü minoxilin yan etkisi yok gibi bir şey ve bağışıklık gibi şeyler de olmuyor ilk yıldan sonra arada bir hafta/bir ay falan ara verirsen. 20 yıl kullanan insanlar var sdf
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

minoxil kullan dökülmesi durur en azından. uzun vadede saç da çıkarıyor özellikle tepe kısmında. o da işe yaramazsa haplara yönel. çünkü minoxilin yan etkisi yok gibi bir şey ve bağışıklık gibi şeyler de olmuyor ilk yıldan sonra arada bir hafta/bir ay falan ara verirsen. 20 yıl kullanan insanlar var sdf

nasıl bağışıklığa sebep olmuyor abi öyle. yılda bir hafta ara versen ne olacak. dediğin gibi başladığında sürekli kullanman gerekiyor, saçlar yapış yapış geziyorsun hayatın boyunca. yoksa 2-3 sene kullanıp bırakırsan ilk halinden beter olur saçlar. saç çıkarıcı lobisinin oyunu bunlar hep dsdsfg. hafif seyrelme varsa hiç başlamayın. saçları yağlı bırakmayın yeter. baya kel olmaya başladıysanız anca. laurelin yazmış ama finasteride falan sakın bulaşmayın yaş 40 falan olmadan :P
Sosyal ağlarda paylaş

yılda bir hafta değil. ayda bir hafta veya 3 ayda 1 ay. var kullanan adamlar ne diyim kendim iki sene kullandım ona da mı inanmıyorsun sdkjf. günde iki kez sıkmaya gerek yok yatmadan önce sıktım sadece 2 sene bu arada. yapış yapış gezmelik bir durum yok yani. iki ayda işe yarayacaksa üç ayda yarıyor bir şey fark etmiyor pek, böyle kullanan da bir sürü insan var. ekonomik oluyor ayrıca bir kutu iki ay gidiyor.

daha beter olur olayı da şehir efsanesi. bırakınca minoxil "yüzünden" daha kötü olmuyor, minoxil kullanmasaydın ne olacaksa o oluyor sadece.

senin gibi insanlar yüzünden millet kel kalıp finasteride gibi şeylere mahkum kalıyor ayrıca. kellik ilerledikten sonra minoxil geri döndüremiyor çünkü. asıl seyrelme başlayınca kullanacaksın. hafif seyrelme dediğin şey genetiğine bağlı olarak 20 yıl da gidebilir 2 sene sonra zart diye kel de kalabilirsin, sonra ay minoxil alayım deyince bi boka yaramaz haplara mahkum kalırsın ki iyice ilerlediyse onların da etkisi sınırlı. kalıcı olarak yumuşak çüklü falan kalabiliyosun bi de. hayatın boyunca gece dişini fırçaladıktan sonra 5 kere fıs sıkamıyorsan da kel kal zaten senin seçimin yani zor bir karar değil o kadar abi.

@sae: nizoralla falan çözülürdü ya muhtemelen :(
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah benim gibi insanlar mı? abi ortalamaya vurduğunda lisede oluşan ilk açıklıkta doktora gidip ya da internetten okuyup hemen minoxil ve muadillerini kullanmaya başlayanlar çok daha fazla.

özellikle genç yaşta başlayıp kullananlar yarı yarıya pişman oluyor benim izlenimlerime göre. yazdığım gibi bunlar bağımlılığa sebep oluyor yoksa bu ilaçların üreticileri aziz sanıyorsan baya yanılıyorsun. amaçları tedavi değil, işte ürünü senin peynir ekmeğine çevirmek. zaten bağımlı olacağım ben diyorsanız tamam diyorum, o zaman çözüm işte. ona birşey dediğim olmadı ki? emekli olana kadar minoxil sonra finasterid kullanın bitsin. minoxilin birşeyi kalıcı olarak geri kazandırdığı yok kullandığın süre boyunca geçici olarak saç çıkıyor sadece

minoxil kullanmasaydın ne olacaksa o olacak zatenin mantığı ne? bende de babadan gelen genetik yüzünden lise sonunda hafif seyrelme başlamıştı ama 25 yaşımdayım ilk halinden öyle büyük bir değişim yaşamadım çok şükür. minoxil kullanıp bırakmış olsaydım çok daha kötü bir halde olacağını düşünüyorum ya da hala kullanmaya devam edecektim işte. kullanmaya başladığın zaman başlangıçta saçları çok kötü döküyormuş zaten ileri de daha sağlam çıkarma vaadiyle. bunlara kafa patlacağıma, kafam rahat gezdim, mutluyum. bir tane keller forumu vardı orada takılıyordum bu konuyu araştırırken, insanların deneyimleri okudum hep. kaseden sallamıyorum bende dsdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:
özellikle genç yaşta başlayıp kullananlar yarı yarıya pişman oluyor benim izlenimlerime göre. yazdığım gibi bunlar bağımlılığa sebep oluyor yoksa bu ilaçların üreticileri aziz sanıyorsan baya yanılıyorsun. amaçları tedavi değil, işte ürünü senin peynir ekmeğine çevirmek. zaten bağımlı olacağım ben diyorsanız tamam diyorum, o zaman çözüm işte. ona birşey dediğim olmadı ki? emekli olana kadar minoxil sonra finasterid kullanın bitsin. minoxilin birşeyi kalıcı olarak geri kazandırdığı yok kullandığın süre boyunca geçici olarak saç çıkıyor sadece

minoxil kullanmasaydın ne olacaksa o olacak zatenin mantığı ne? bende de babadan gelen genetik yüzünden lise sonunda hafif seyrelme başlamıştı ama 25 yaşımdayım ilk halinden öyle büyük bir değişim yaşamadım çok şükür. minoxil kullanıp bırakmış olsaydım çok daha kötü bir halde olacağını düşünüyorum ya da hala kullanmaya devam edecektim işte. kullanmaya başladığın zaman başlangıçta saçları çok kötü döküyormuş zaten ileri de daha sağlam çıkarma vaadiyle. bunlara kafa patlacağıma, kafam rahat gezdim, mutluyum. bir tane keller forumu vardı orada takılıyordum bu konuyu araştırırken, insanların deneyimleri okudum hep. kaseden sallamıyorum bende dsdfg.

kimseye aziz demiyorum, kalıcı geri kazandırıyor da demiyorum, şu an için çözüm bu ve ömrün boyunca kafana gece yatmadan 5 kere sprey sıkmak kel kalmaktan daha iyi bir seçenek bence. ayrıca çarpıtma şimdi, ben sen "iyice kel kalın öyle kullanın seyrelince başlarsanız pişman olursunuz" lafına istinaden onu söyledim abi. çok ters bir ifade çünkü senin de söylediğin gibi gitmiş saçı geri getirmiyor kolay kolay hiçbiri. başlanacaksa mümkün olduğunca erken başlanması lazım.

ben de 18 yaşında yaşadım aynı şeyi şu an 24 yaşındayım. birebir aynı sayılabilir yanı durumlarımız. 2 yıl kullandım ve hayır dediğin gibi bir şey yok. çok daha kötü bir halde falan olmadı yani, başlamadan önceki haline döndü (takip ettim foto falan çekip, buraya da koymuştum bi ara ama link ölmüştür heralde). genetik olarak ilerleyeceği yaşa gelmemişim demek ki bırakınca da bir şey değişmedi o yüzden, mantığı o. eğer 18 yaşında dökülmeye başlayıp şu an kel kalacak şekilde genetiğim olsaydı bırakınca kel kalırdım evet. minoxil yüzünden olmazdı ama yani onu demeye çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...