Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Attila

Komutan

Öne çıkan mesajlar

balista dahil 2 menzilli, en az 2 balista, 2 menzilli, 2 süvari bence olmazsa olmaz...

basit skirmisherler savunma yönünden zayıflar ama peltas veya heavy peltas ayarında birimler yapabiliyorsanız belli bir süre için kullanmakta fayda vat, öldü mü kaldı mı diye dert edecek de bir durum yok. ordunun ününden gönderip mızrakla taciz etmek yerine ben ordunun arkasında ihtiyat olarak tutuyorum, saflar birleştiği zaman eğer müsait olursa kanatlara çıkartıyorum, arkadan 2-3 atışta elit adam bile bozuluyor zaten, şartlar müsait olmadığı zaman ki, ai arkasını ve kanatları iyi kolluyor ama süvariyi erken saldırtmak huyu geçmedi daha, geri ortada tutuyorum, arkadan ortayı yarmak için kullanıyorum, orta açılırsa oradan arkaya geçiyor, bunun dışında bu tür orta piyadenin yakın dövüşü de iyi olduğu için arka ve yanlardan da tesiri yeterli oluyor.

gerçi bu yunanlılar veya fakir veya oyunun başı barbar kabileleri için başvurulacak bir yöntem, para ve asker açık olduktan sonra daha çabuk hareket edebilecek yakın dövüş birimleri tabi tercih edilebilir
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ya ne gimmick'i, oyun içi AAR mekanizması koymuş adamlar. 2 tane programcı oturup yapmıştır zaten ne olacak. paradox da yapsın oyunlarına şunu.

gerekli miydi, evet. AAR ile manuel hiç uğraşasım yok ama oyun kendisi hazırlıyorsa şak şak koyarım.
Sosyal ağlarda paylaş

ai falan duzgun olsunda amin :p bunun pre-orderi rome kadar yoktur zaten bekleyende coktur kesin,

videolara bakarken lets play viking ff buldum bi tane 1 saat:

http://www.youtube.com/watch?v=pWQ1E1tUxRU#t=31

buda campaign map (big):

http://d3sfrpv2p43dtq.cloudfront.net/public/attila/attila-map-starting-positions.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

campaign ai hakkında benim tek endişem buna yaka yıka gidip dayağı yiyip geri dönünce geçtikleri yerleri yakıp yıkmış oldukları için gudik kalmaları. ama sanırım yeterince ordu üretebilecekler hareketli haldeyken de izlediğimize göre, paraları yetecek mi ayrı mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

bana tam tersine doğu ve batı roma aşırı zayıf kalmış gibi geldi.ostrogot gameplayinde adam romaya kadar neredeyse hiç bir orduyla karşılaşmadan geldi mesela.doğuda constantinopleda dahil olmak üzere bütün yunanistanı yıkmıştı ai.fransa ve ingilterede barbarların elindeydi ki sadece 40 turn falan oynadı.
Sosyal ağlarda paylaş

özellikle batı roma zayıf ve ordusuz başlıyordur (gerçi beta ss'lerinde wre military power birinci sırada gösteriyordu şimdi hatırladım) ama ordu üretim ve upkeep fiyatları süper pahalı değilse insan oyuncu gücü konsolide edip sonra kanalize edebilir. ilk gelen horde'ları durdurunca sonra ne olacak diye düşünüyorum çünkü eski oyunda dayağı yiyen bir daha geri gelemiyordu yeni ordu basamadığı için. ilk turn'ler zor başlıyordu yüksek unrest, düşük gelir ve dandik & yetersiz ordularla ama dağılmadan toparlayınca tehdit oluşturamıyordu kimse. burada umarım tası tarağı toplayıp iner macarlar, bulgarlar filan aşağı.
Sosyal ağlarda paylaş

barbarian invasions'da batı roma ile oynadığım campaign'den aldığım haz,hayatımdaki en unutulmaz single player tecrübelerinden biriydi

hristiyanlığı reddedip pagan kalmaya calısarak işimi biraz zorlaştırmıştım heralde ama,"şu şehri savunamıyacam bırakayım bari alsınlar,şurada bu asker binasını kullanmıyorum yıkıp parasını kullanayım bari" fln tarzı,TW serilernde başka hiç bi zaman kurmaya gerek görmediğim cümleler kurdurmuştu oyun bana

hadi hayırlısı
Sosyal ağlarda paylaş

@ramses

değil zaten.hatta batı roma bile nekadar zor ve karışık bi durumda olsada güçsüz değil.iç karışıklıkların üstüne atilla gelince patlıyor batı.en basitinden,oyunda elini kolunu sallayarak romaya giren vizigotları,tarihte roma tekme tokat dövüyor 2-3 kere mesela illyriaya girdikleri anda.feodorati oluyorlar yanlış hatırlamıyorsamda sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

özellikle batı roma zayıf ve ordusuz başlıyordur (gerçi beta ss'lerinde wre military power birinci sırada gösteriyordu şimdi hatırladım) ama ordu üretim ve upkeep fiyatları süper pahalı değilse insan oyuncu gücü konsolide edip sonra kanalize edebilir. ilk gelen horde'ları durdurunca sonra ne olacak diye düşünüyorum çünkü eski oyunda dayağı yiyen bir daha geri gelemiyordu yeni ordu basamadığı için. ilk turn'ler zor başlıyordu yüksek unrest, düşük gelir ve dandik & yetersiz ordularla ama dağılmadan toparlayınca tehdit oluşturamıyordu kimse. burada umarım tası tarağı toplayıp iner macarlar, bulgarlar filan aşağı.

muhtemelen şu chapter,chapter gelicek dedikleri ağır kış,yiyecek sıkıntısı,governor sistemi falan ile çözücekler onu.dediğim gibi benim korkum daha atillaya kalmadan ilk 30-40 turnde ai batı romasının dümdüz olması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...