Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Attila

Komutan

Öne çıkan mesajlar

wre'nin ilk mission chapter'ını yazayım siz anlayın durumu:

"ms400'e kadar hayatta kal."

oyun 395'te başlıyor ehue

bir de eskisi gibi yemek eyaletleri ve tüketim eyaletleri yapamayacağız anlaşılan çünkü food shortage debuff geliyor yemek üretimi kendine yetmiyorsa, hem kallavi maddi zarar hem de unrest.
Sosyal ağlarda paylaş

very hard'dan normale çektim ama gene her yerden aktılar, geçip gidiyorlar zaten sınırı almaya çalışmıyorlar. vandallar roma'ya doğru indi sanırım dalacaklar birazdan. orduları daha kuramadığım için dalamıyorum da.

ben BI'de tek şehir kaybetmeden wre oynadım da burada bambaşka birşey olmuş.

yalnız oyun inanılmaz ağırlaşmış sanki, benchmark recommended'da 20fps max. 35-40 oynuyordum rome2'de. neyi düşürsem anlamadım yani.

yalnız bug mıdır nedir bilmiyorum ama İNANILMAZ hızlı yoruluyor birimler, 1dk dövüşüp exhausted olanlar gördüm. düzeltirler umarım.

ya settlement damage neden melee ve defence penalty veriyor ya ahaha akıl fikir. saçmalamışlar resmen oyuna yeni birşey koyduk diye. tamam morali anladık hadi. resmen etrafa alakasız evlere alevli ok sıkıp bitiriyorsun savunanın statlarını saçmalık.

bir turn'de 3 şehrim yağmalandı, açık büfeye koşan görgüsüzler tam.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse ki yağmalayıp bırakıyorlar, fethetseler geri almam zor olacak. :) suebi'leri ve ostrogotların & vandalların yarısını dövdüm. jütler dayandı, saksonlar bekliyor, franklar girmeye başladı, vizigotlar geliyor. neysi ki 8 tane legio yapınca dövemediğim kimse gelmedi daha. heavy infantry karşısında dayanamayan çapulcular çoğu.

kısacası ai wre'nin dayanmasını beklemeyin, 30 turn geçmeden patladığını gören olmuş lol. çok fazla toprak, çok fazla saldırgan ve yetersiz gelir var. BI'de corruption ve revolt risk'i baştan hızlı çözebiliyordunuz, dalan fazla da kimse yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

2 önemli link

Performanstaki zıçuşun sebebi

Hunlarla yerleşik düzen siteyenlere mod

Aslında o grafik kasması işi başlı başına yüksek sistem ihtiyacı vs. değil. Biraz önce 3 bölük adam savaştırdım, tüm ayarlar köklü yine kasıyor. Bir sıkıntı var ve cidden yamalanması lazım. Ulan 3 bölük asker 2vs1 (1 general yaya 1 okçu vs 1 general yaya) şeklinde nasıl kasar dümdüz arazida :S
Sosyal ağlarda paylaş

m2tw'den (serinin en iyi 3 oyunu arasına koyarım çıktığı vakit için) 10 gömlek filan üstün rome2. atilla da 5 gömlek olur. empire ve rome 2 ile gelen çok kritik özellikler var öncesini artık hükümsüz kılan.

yabgu onu okudum da yani bir çözüm yok. low-end spec dediği specte gene 20fps. amd'de sorun var herhalde.

bu arada unit cardlar için ağlandı ama çöp gibi. o screenshot unit card isteyen arkadaşlar kartta melee infantry gözüken adam onlara cirit yağdırınca ne diyecek burada cidden merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun müthiş olmuş.

performans falan düzeltilir.

özellikle empire-napoleon arasındaki gelişmeden fazlası var.

dünya haritasi çok iyi.

kaos güzel.her yerd olay var.

detaylar o kadar artmış ki tüm total war'u oynamiş birisi olarak oyunu açip direkt başlayamadim. binalar falan detayli geniş.

vali atamalar falan şık hareketler olmuş.

ama sanki muharabe grafiklerinde bi gariplik var. rome 2 deki ünitler
dünyaya daha ait daha doğal gözüküyorlardı. ve ünit kartları eh çok kötü.hemen modlamak lazım.

kombattaki muhabbetler arttirilmiş iyi olmuş. düşman yaklaşiyor falan diyorlar. kana gene para verecez. bir de faction renkleri iyi değil.
yani roma tamam kırmızı mor güzel beklenen de o ama. sasanilerin sari olması etrafının da sarı olması derken hiçbişiyi seçemez hale geliyor. onlara dikkat etmek lazımdı. belki rome 2deki gibi sonra bir güncelleme gelir faction renklerine. bir de bannerlar daha güzeldi ya. kiliç mizrak falan cok dijital gözüküyor. belki ona da bir mod konabilir.

Savaştan sonra esirler hakkında karar verme olayi güzel olmuş.

bizans barbar invasion kadar ki gibi rahat değil.hatta baya başı belada aslında. bu da iyi.

müzikler rome 2 ye göre baya iyi.

loading ekranlarındaki görseller de güzel.

ben rome 2 yi çok sevmiştim ama atilla onu cok daha iyi hale getirmiş
Sosyal ağlarda paylaş

Total War serisini toparlayan oyun olmuş bu, Shogun 2'den beri seride çıkanların en iyisi bence. Creative Assembly düzeltilmesi gereken ne varsa düzeltmiş Rome 2'den. Yalnız müzikleri baya hoş ya.

Büyük ihtimal Rome 2'de bir çuval inciri mahvettiklerinin farkına vardılar, onu toparlamak yerine, oradaki kötü imajdan sıyrılıp güzel işleri bu yeni titleda yapmaya karar verdiler, ortaya da Attila çıkmış. Ciddi beğendim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...