Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Attila

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

onu ben de okudum da bayağı anlamsız geldi, bildiğim kadarıyla kötüleşen iklim durumları gibi birşey yok o vakit. game of thrones değil ki bu ehu.

akdeniz havzasında 10 senede bir 2-3 kış süren kıtlıklar meşhur o devirde. aslında olağan atmosfer olayları; ama biz barajlar, sulama kanalları derken fazla hissetmiyoruz bugünlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

sanki burada biraz abartmışlar gibime geldi, kendileri de tiye almış winter is coming diye. :p kavimlerin tası tarağı toplayıp cidden akdeniz'e göçmesini sağlayacaksa np.

kinguin key bugün geldi şak diye, ekledim. üstelik row, tr idi bendeki rome2 sadece aral olduğu için. pre-load'a başlayabiliyorum şimdi hemen. yine de kutuda aklım kalmadı değil aslında ama neyse artık.

10.4gb pre-load. 27gb yer istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

http://www.youtube.com/watch?v=H9AbMRuLV8s
http://www.youtube.com/watch?v=0H60c_WyAdU&feature=em-subs_digest

şu meşale atarak kapı kırma mekaniği nekadar iğrenç bi mekaniktir ya.tamam theodosian surları henüz yok ama yinede bi siege engine/tower falan şart olmalı hertürlü.rome 2 için varmıydı bilmiyorum ama bunun için umarım bi mod falan çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

ama bunlar birbirine komsu koy degilki bazilarinin arasinda 100lerce mil var,

sadece winter resist. vs summer resist. in otesinde misal donmus tundrada yasayan adamlarla ormanda yasayanlar arasinda daha bariz farklar olsa tum twlarda c/p olan statlara ufak ufak yansisa daha guzel olur bence sistem olarak.

balance da sorun degil cunku bi yere +5 veriren baska yerden -2, -3 olarak alicaz gene dengeli olacak böylece .

yani tldr oyun gelismeye acik bi cok yonden, ama ayni oyunu reskin yapip oynuyoruz surekli :p
Sosyal ağlarda paylaş

ya o sistem de kötü, empire'da gördük. birisi hızlı ateş eder, biri yakından iyi döver, biri herşeyde kötü ama kalabalık. birbirinin aynısı line infantry sırf stat farklı olsun diye kafadan uydurulmuş bonuslar, maluslar. sanki her biri ayrı uzaylı ırkı, bedenleri filan farklı.

aynı grubun için hasan kalibesiyle hüseyin kabilesi zaten normalde tek devlet olacak gruplar bunlar. federasyon kurunca kimin birimine geçecekler? :p iyidir böyle. ama yapmaları gereken rome2 ilk duyuruldağındaki o ünite customization olayı. zırhını, silahını, atını filan biz seçecektik güya, sonra unutuldu birden. onu yapsınlar zaten bir hallederiz farklılığı.
Sosyal ağlarda paylaş

saka bir yana ole de olabilir ya..salalim casuslari diger ulkelerden teknoloji araklayalim research edelim her birim koydugun herseyi kullanabilsin..yani once mesafeli saldirsinlar ne biliyim oklasin..ustune az gelince philumlari yollasin.testudoyu caktigin gibi en son viking baltalari ile girelim..evet..
Sosyal ağlarda paylaş

cikti :o

az bi baktim sole bi,

encyclopedia yi daha kullanissiz yapmayi basarmislar gibi asd misal military binasi hangi askeri uretebildigini bile gostermiyor falan.. online mi degil mi anlamadim ama bi yukleme var gibi 4-5 sn, gene online sanki.

campaign mapte klasik bayrak sistemi gitmis kocaman faction logosu etrafina cember olmus ordu.

onun disinda ufak detaylar falan guzel gibi bi suru bilgi var ekranda, sanitation daha onemli, ordunun morali dusuyor vs.

bide binalar falan yazilari okumadan ne ise yaradigini anlamak zor baya, minicik cerceve resim halinden anlasilmiyor cogu nedir ne nedildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabaha karşı filan diyordu ooo hemen bakayım madem süper!

15dk'dir tarıl tarıl öldürdü kendini hdd ehu. başka sürücüye açtırabilsek keşke.

wre initial challenge için legendary yazıyor, ben de rome2'den alışkanlıkla very hard seçtim, daha oyun başlar başlamaz heryer 10 turn içinde isyan edecek. 7-8 orduyla bütün sınırları tutmak lazım ve göçebeler çoktan girmiş içeriye. iki saattir daha ilk turn'ü bitiremedim öyle binaları okuyorum lol. birimler çerçöp ve maintenance aşırı yüksek gördüğüm.

ahah amfitiyatro şehir merkezi tanımı:
http://3.bp.blogspot.com/-e3pePogR_L8/Ujz6NOsLkdI/AAAAAAAABGA/iYGfOCzaBiU/s1600/are+you.png
rome2'de de çok iyi referanslarlar vardı rome dizisine filan. :p

kiliseler bir de utanmadan para sömürüyormuş ya, hepsini yıksam mı direkt hmm. public order gg ama.

gene wre başlangıcı süper zor olmuş heh. (tu)

yalnız rome2 başlığında geçen aylarda "keşke ekleseler" dediğim garnizon binası eklemişler, takdir ettim. gerçi asker üretme binaları da biraz garnizon sağlıyor ama onların upkeep'i var ayrıca, gene belli başlı yerlere ancak dikilecek.

ahah şimdi farkettim, büyüklük nedeniyle %80 corruption ile başlıyor oyuna. bonus filan da olmadığından beşte bir gelirden ibaret. zorluğu hard'a mı çeksem veya neyse şansımı deniyim heh. doğru roma saldırmasın yeter ki BI'deki gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu turn bekleme suresi reviewlarin oynadigi versiyondaki "kitap bitirdim beklerken" tier degil ama gene bi bekliyoruz 2dk falan, simdilik bi 2-3 turn oynadim gemili vikinglerden,

hannibale doneyim, ara ara girerim bunada, oyunu yari fiyatina falan alinca iyi oldu tabi :p

bi hotfix falan gelir zaten yakinda ayar cekerler.

rome icin en iyi taktik butun tas ve taraklari toplayip ingiltereye cekilmek ordan geri yayilmak gibi benim gordugum.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya "geri çekilmek yok" diye emir yayınladım, kommissar'lar bekliyor cephe gerisinde. :p kiliseleri de kamulaştırıyorum sonra ver elini sol invictus.

corruption düşüren tech yok, %1 filan sadaka gibi koymuşlar ahah. nasıl düşüreceğimi araştırmakla meşgulüm.
Sosyal ağlarda paylaş

yani kolay gelsin para kazanmak için bir plan yapamadım ben, eskisi gibi fosur fosur para akıtamayacağız görünen o ki büyük ülkeyle.

ayrıca şimdi farkettim tech tree'de, hrıstiyanlık teknolojileri her tier'de eski roma teknolojilerini devredışı bırakıyor. yıkılan binaları yeniden yapmak imkansız olacak anladığım kadarıyla endgame'e doğru hristıyanlığı bırakmazsanız. ne halta yarıyor şu haliyle anlamadım pek ama papa'yı vapura bindirip yolluyorum istanbul'a sürgüne.

corruption azaltan bir tech ve bir tier bonusunu da alamıyoruz hrıstiyanlığı araştırmadan, ggnowre. bıyık vs sakal. ama yine de hrıstiyanlığın dezavantajları aşırı fazla gördüğüm.

hristiyanlık olmadan -%4
onunla -%21

tax rate
%5 veya %10 gene aynı şekilde yani o da çözüm değil. bu corruption'la cidden napıcam düşünüyorum heh.

öeh ilk turn biterken saxon'lar britanya'ya saldırıyor ya yuh. zorluğu düşürücem daha birimleri filan tanımadan intihar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...