Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

wastyrx said:

Ramazan kötü vurdu beni yea zorlanıyorum baya bi. Siz nabıyonuz dicem ama tutmuyoz diyip sıyrılırsınız şimdi sdf

abi ben iftardan 1- 1.5 saat sonra başlıyorum. sadece mevcudu korumak adına egzersiz yapıyorum. öbür türlü zaman yetmiyor( öğrenci ya da rahat bir işteysen yapıştır)
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Ramazan kötü vurdu beni yea zorlanıyorum baya bi. Siz nabıyonuz dicem ama tutmuyoz diyip sıyrılırsınız şimdi sdf

İftarda 2 yumurta 1 dilim ekmek, biraz beyaz peynir yedikten 40 dk sonra salona gidiyorum. Spordan geldikten sonra protein tozu alıyorum ve ana öğün yiyorum. Sahurda bir ana öğün daha tüketip yatarken de caseini yarım yağlı süt ile puding yapıp yiyorum. Setleri ve tekrarları azalttım ama söylendiği gibi mevcudu korumak adına sporu yapmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

normal de.. eklemlere yüklenmemeye çalış yinede.
squat'ı tam doğru yapmıyor da olabilirsin. en sona kadar oturman gerekmiyor. sırt açını ayarlamak ve belinle hareketi yapmak da önemli. yani bafi hareketini çalışıyorsun bi yerde. sadece bacak değil kalça ve sırtla da kaldırıyorsun ağırlığı.

programına göre alternatif bi şeyler yapabilirsin yada. lunges + leg press dene mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

beyler şöyle bi program istiyorum neler lazım acaba?

nsfw work out program

nsfw dedim

http://cdn.cnwimg.com/wp-content/uploads/2013/12/workout.jpg

Bu herif bu kızlardan birini çıplak olarak villanın çatısından havuza atmış kızın ayağını mı ne kırmış, kız betona yapışmış hala gülüyor, para nelere kadir.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

normal de.. eklemlere yüklenmemeye çalış yinede.
squat'ı tam doğru yapmıyor da olabilirsin. en sona kadar oturman gerekmiyor. sırt açını ayarlamak ve belinle hareketi yapmak da önemli. yani bafi hareketini çalışıyorsun bi yerde. sadece bacak değil kalça ve sırtla da kaldırıyorsun ağırlığı.

programına göre alternatif bi şeyler yapabilirsin yada. lunges + leg press dene mesela.

şimdiye kadar squatta paralele kadar oturan bile görmedim internet harici. çeyrek veya yarım squat yapıyor herkes. emin misin bu önerinden?
Sosyal ağlarda paylaş

internetteki neredeyse tüm videolarda oturana kadar iniliyor, inebildiğin in tavsiyesinde bulunuyor. 3 salonda farklı hocalarda da aynen sıçar pozisyona kadar inip yaptırıldığını görmüştüm.

o yüzden sona kadar inmek zorunda değilsin dedim. alt kısımda diz zorlanıyor çünkü bi miktar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben vaktiyle ilk gittiğim salondaki hocamdan göt deliği dizin biraz altına inecek şekilde gördüm, sonra Almanya'da da öyle gösterdiler. Doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

Sırtımın şekline dikkat ediyorum ve dizlerimi çok fazla öne doğru kırmak yerine götümü yere yaklaştırarak yapmaya çalışıyorum. Hiç one rep denemedim squatı gerçi de, 2012'de 60 kg'yi 3x8 tekrar yapabiliyordum yanlış hatırlamıyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

internetteki neredeyse tüm videolarda oturana kadar iniliyor, inebildiğin in tavsiyesinde bulunuyor. 3 salonda farklı hocalarda da aynen sıçar pozisyona kadar inip yaptırıldığını görmüştüm.

o yüzden sona kadar inmek zorunda değilsin dedim. alt kısımda diz zorlanıyor çünkü bi miktar.

olimpik halterci değilsen paraleli geçmek şart değil. ordan sonrası biraz ego liftinge giriyo. ama paralele kadar inmeyip de paralelde kaldıramıycağın ağırlıklara girmek ve hareketi yarıda kesmek asıl dizlere zarar veren şey
Sosyal ağlarda paylaş

low bar paralel squat quadricepslere en az yükleneni gibi duruyo.

eğer yavaş inip yavaş kalkmazsam, aşağıdan patlayarak kalkmaya çalışırsam dizlerim patlıyo benim. baya kapsül patlıycak gibi hissediyorum. ağırlık kaldırmazken de böyleydi dizlerim sorunlu.
high bar yapıp paraleli geçiyorum, hamstringler kalfa değiyo ve yavaş yapıyorum bi sorun yok.
diz sıkıntısı olanlar hareketi yavaş yapmayı bi denesin

dizinde sorun olmayanlar formu bozmadığı sürece paralelin altına inmekten korkmamalı, omurganın açısının bozulduğu yerden biraz önce durabilir. oraya kadar inmese de olur. yalnızca half squat yapmasın herkes gibi; çünkü dizlere daha zararlı.

çoğu kişinin paralel sandığı paralel de değil bu arada.
şu low bar ve pareleli biraz geçmiş oluyo ve USAPL standardı:
http://www.powerliftingtowin.com/wp-content/uploads/2014/02/usapl-squat-depth.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...