Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

Black-ice said:

kamyon falan devirmez. yağ oranı insani seviyelere ulaşınca vücut geliştirmeye başlayacak. ve YAĞLARINI KASA ÇEVİRİCEK. dassdf

yağ kilosuyla bir bok olmaz. onu tutmak da zor vücutta zaten. düzenli spor hayatı olucak, kas kütlesi kazanıp onları muhafaza edecek. kas yaparken de hayvan gibi yiyecek, ama yağ oranını insani yerlere çektiği için kas kütlesi koyabilmesi 50 kilo halindekine göre daha kolay olacak.

ha 50 kilo ile badiye de başlayabilir. ama çok yemesi lazım, evet herkesin çok yemesi gerekir body yaparken ancak ektomorf bir gün bile yeteri kadar yiyemezse sonuçları hüsran olur. çok denedim, zor. ektomorfun kas kütlesi koyması çok zor, diğer vücut tiplerinden çok daha fazla emek ve sabır istiyor.

ağırlığa başlamayı ertelemenin hiç manası yok o konuda anlaşamıycaz senle.

ağırlık yapıyo olsan cardiosuz ve aralarında en az 2-3 dakika dinlenmeli su an büyük ihtimalle 80'i bulmuştun blackice.abi bilmiyosunuz nasıl bi şey demeden önce sen, senin gibi çok arkadaşım oldu oradan biliyorum.

şu kitabın bu arada pdfini bulursan işe yarayacak.sonradan bi sürü versiyonu çıktı ama onlarada bakabilirsin.

http://www.barnesandnoble.com/w/scrawny-to-brawny-michael-mejia/1112400311?ean=9781594868627
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

tiLi said:

Black-ice said:

kamyon falan devirmez. yağ oranı insani seviyelere ulaşınca vücut geliştirmeye başlayacak. ve YAĞLARINI KASA ÇEVİRİCEK. dassdf

yağ kilosuyla bir bok olmaz. onu tutmak da zor vücutta zaten. düzenli spor hayatı olucak, kas kütlesi kazanıp onları muhafaza edecek. kas yaparken de hayvan gibi yiyecek, ama yağ oranını insani yerlere çektiği için kas kütlesi koyabilmesi 50 kilo halindekine göre daha kolay olacak.

ha 50 kilo ile badiye de başlayabilir. ama çok yemesi lazım, evet herkesin çok yemesi gerekir body yaparken ancak ektomorf bir gün bile yeteri kadar yiyemezse sonuçları hüsran olur. çok denedim, zor. ektomorfun kas kütlesi koyması çok zor, diğer vücut tiplerinden çok daha fazla emek ve sabır istiyor.

ağırlık yapıyo olsan cardiosuz ve aralarında en az 2-3 dakika dinlenmeli su an büyük ihtimalle 80'i bulmuştun blackice.abi bilmiyosunuz nasıl bi şey demeden önce sen, senin gibi çok arkadaşım oldu oradan biliyorum.

şu kitabın bu arada pdfini bulursan işe yarayacak.sonradan bi sürü versiyonu çıktı ama onlarada bakabilirsin.

http://www.barnesandnoble.com/w/scrawny-to-brawny-michael-mejia/1112400311?ean=9781594868627

indiriyorum bi göz atıyım.
benim eski halimi biliyosun nasıl bi "ektomorf" olduğumu
Sosyal ağlarda paylaş

Devam devam bilgi akisi devam etsin patlama yapacaz bu ay. Cunku onumuzdeki ay tatile gidiyorum.
Bar Protain daha doyurucuymus: Bu iyi cunku abur cubur yememi yada yemegi abartmami negelliyor.
Shake protein Amino Acid'leri falan Bar solid protaine gore cok daha hizli kana karistiriyormus. Sivi oldugu icin cabuk isleniyor.
Bar protain icinde daha fazla seker, tatlandirici vs. varmis. Solid formunu alabilsin ve lezzetli olsun diye.
Shake winner sanirim ama sonunda kendi barinizi protein tozunuzdan kendiniz yapabilirsiniz diyip aklimi celdiler.
Geri kalan tozu guzel bir tarif bulup Bar yapabilirsem guzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

Civcivhead said:

Ya bi diyiverin lütfen şişko biri olarak yağ mı kaybediyoruz kas mı kazanıyoruz. Ona göre template belirliycem. Arnold gibi olmasın aman diyim.

2sini de yapabilirsin tabi yağlar kasa çevrilmiyo ama kaslarını büyürütken aynı zamanda yağ hücrelerini yok kedebilirsin

http://www.bodybuilding.com/fun/james-grage-rewired-9-week-fitness-trainer-day-1.html
şu programı takip etsem ayıp olur mu? çok bilgisizim yarabbim. terminolojiye alışırım en azından hem de elime ağırlık almadım ömrümde.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

tiLi said:

Black-ice said:

abi dediğim gibi normali budur belki ama pratikte sorunlar çıkabiliyor. bayağı bir denedim, çok zorlanabiliyorsun. sabırsızsan biraz bile patlayabiliyor.

mesela şöyle bir örnek anlatayım
tam 4 ay badi yaptım, işte 62 kilolara falan geldim 55'ten. sonra 6 aydır görmediğim bir arkadaşımı gördüm. adam bana baktı of yine kilo vermişin incecik kalmışın dedi. şimdi bunu duyan herkes NE TAKIYORSUN ELALEMİ diyecektir ancak öyle değil.

ben 4 ay boyunca günde kusana kadar yemek yemişim, haftada 3-4 gün yağmur çamur demeden spora gitmişim. bırak övgüyü, bırak hiç değişmemişsin gibi bir yorumu, bir kişi bana zayıflamışsın diyebiliyorsa bile insanın bir daha spora gidesi gelmiyor.

ben şuan bulk yaptım insanlar yeter göbeğin çıktı diyor mutluluktan ölüyorum fsf

eğer çok inatçıyım, sabırlıyım yaparım diyorsa bir kişi tabi ki bulk falan yapmasın direk başlasın. ne diyebilirim ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Civcivhead said:

Jaegerjaquez said:

Civcivhead said:

Ya bi diyiverin lütfen şişko biri olarak yağ mı kaybediyoruz kas mı kazanıyoruz. Ona göre template belirliycem. Arnold gibi olmasın aman diyim.

2sini de yapabilirsin tabi yağlar kasa çevrilmiyo ama kaslarını büyürütken aynı zamanda yağ hücrelerini yok kedebilirsin

http://www.bodybuilding.com/fun/james-grage-rewired-9-week-fitness-trainer-day-1.html
şu programı takip etsem ayıp olur mu? çok bilgisizim yarabbim. terminolojiye alışırım en azından hem de elime ağırlık almadım ömrümde.

şöyle bi baktım yavaştan güzele benziyor yapılır bence ama biraz advanced gibi program spor geçmişini bilmediğim içni emin de değilim çok^^
Sosyal ağlarda paylaş

Civcivhead said:

Jaegerjaquez said:

Civcivhead said:

dalga mı geçiyon
dsfdsf sadece kol gününü gördüm başta. bence iyi değil yeni başlayıp kilo vercek biri için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...