Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

dördüncü film güzel bir film, beşinci eh işte, altıncı film ise tam bir furry fest, oyuncak satabilmek için çekmişler onu zamanında, koskoca sith empire'ın askerleri ormanda ağaçlarda yaşayan bir grup ewoka yeniliyor, altıncı filmde baba-oğulun ikinci death star'da karşılaşması, sonra cesedini yakması falan gibi confrontational duygusal yerleri güzeldi tabi, ama o ewoklar nedir ya
Sosyal ağlarda paylaş

Irvine Kershner çekseymiş keşke hepsini..Episode 5 efsanedir şimdi yapmayın etmeyin, 4'te çok iyi 6 gene nispeten. İlk 2 zaten rezil, 3 gene izlettiriyor.
Ama 5'e laf ettirmem:)
Oyuncak sevdasının dışında Lucas yönetmeyi başkasına bıraksa çok daha iyi olacakmış sahi neden 5'i çekmemişti? Veya 5'i çekti süper niye diğerlerini çekmemiş Irvine amca...
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

http://www.hollywoodreporter.com/sites/default/files/custom/Blog_Images/interstellar3.jpg

Güzelmi güzeldi verdiğim parayı kurusu kurusuna hak eden bir filmdi.

10/10 would bang birkaç defa daha izlettirir.

10/10 + 1

3D gidicez diye kasmayin bu arada, 3D'lik biseyi yok ama buyuk ekranda izleyin. IMAX perdesinde duz 2D izledik, sahaneydi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

imax'i en yoğun hissettiğim filmdi şu çok net

nolan dışında imax kullanan var mı ki? cidden gerçek imax 65 mm kameralarla çekiliyor. Bu film dark knight rises'la beraber nolan'ın en çok imax kullandığı film oldu; 60 küsür dakikası 65 mm'yle çekilmiş.

Sırf bunun için yapılan abidik gubidik 3D filmler dışında 65 mm kamera kullanan çok az film var, ghost protocol 20 dakika kadar kullanmıştı, baktım açlık oyunlarının arena sahnesi öyle çekilmiş mesela.

Şimdi 65 mm kamerayla çekilen sahneler imax ekranda sadece aynı görüntü daha büyük şeklinde olmuyor, aynı zamanda daha fazla görüntü oluyor kenarlardan. Ve tabi değişik bir formatta geliyor daha kare gibi. Öte yandan 35 mm klasik kamerayla çekilen sahneler de imax ekranına uyacak şekilde büyütülüyor, yani bi garip.

Şunu da söyliyim Türkiye'de gerçek imax yok, digital imax geliştirdiler yayılsın diye 2 tane dijital projeksiyon 2 görüntü veriyor o üst üste biniyor. Zaten ABD dışında gerçek imax yani 70 mm makaraların kullanıldığı devasa perdeler iki elin parmakları kadar. Gerçek imax izlemeyince de 65 mm'yle çekilen sahneler biraz daha küçük oluyor(IMAX izlesen bile) ama 35 mm'yle çekilen sahneler gerçek IMAX'de iyice fark ediliyor.

mesela di'nin gittiği science museum gerçek imax.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

NolaxThensbane said:

http://www.hollywoodreporter.com/sites/default/files/custom/Blog_Images/interstellar3.jpg

Güzelmi güzeldi verdiğim parayı kurusu kurusuna hak eden bir filmdi.

10/10 would bang birkaç defa daha izlettirir.

10/10 + 1

3D gidicez diye kasmayin bu arada, 3D'lik biseyi yok ama buyuk ekranda izleyin. IMAX perdesinde duz 2D izledik, sahaneydi.

benden de tam puan ...
Sosyal ağlarda paylaş

ikisi de sci-fi o yüzden söylüyorum. açıkcası Coherence beni daha çok etkilemişti. bu film güzel yine söylüyorum ancak dediğin gibi çok durağan ve çok fazla gereksiz sahne var. yani filmi biraz daha kısa tutup izleyiciyi aksiyonla perdeye daha güzel kitleyebilirlemiş. ha arada olan 'vay amk böyle bişe gerçekte bana olsa nasıl hissederdim' düşüncesi ayrı bi tatlı filmde o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...