Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

https://4.bp.blogspot.com/-UEomWGga6Vw/WITInSOyZFI/AAAAAAAAIQc/Sf5wW2Zv_1QiMyyu1iGv_dPJLOAear1uwCLcB/s1600/lalaland.jpg

Bi şekilde bugüne kadar bekletmiştim. Biraz şişik gibi bi izlenime kapılmıştım yorumlardan. Fikir güzel, teknik müthiş, renk paleti falan çok tatlı. Nitekim konu işlenişi yer yer yavan kalıyor. Emma tam oturmuş, Gossling kaldıramamış rolü yer yer, nitekim şarkı söylerken de yakışmıyor pek. Ödüle oynayan film olduğu fazla sırıtıyor. Her şey tekdüze gidiyor derken, tam öyle derken öyle bi final yapmışlar ki insanı mala çevirip öylece bırakıyo ekran karşısında. Çok pis bel altı vurmuşlar. Filmin notunu final de yükseltiyor, ama öylece de tatsız pis bırakıyor. Ayıp lan.

7.5/10

abi aşk konulu müzikal filmde "final çok tatsız, ters vurdu" dediğinde kavuşamadıkları ayan beyan anlaşılıyor ya, spoiler sayılır bence.

Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

http://img.moviepostershop.com/monty-python-and-the-holy-grail-movie-poster-1975-1020465239.jpg

film dersi için izledim, reflexive sinema mı ne varmış
5.5 fln, bikaç espri dışında esprileri bayat, sanat filmi diye heralde
filmin neresi reflexive onu da anlamadım, google'da anlatmışlardır inş

bikaç güne de purple rose of caire izlemem lazım, o da kesin saçma sapan sanat filmi çıkacak...

abi... :(

espriler bayat dedi adam monty pythona ya vallaha çarpılırsın
Sosyal ağlarda paylaş

eheh etkisi vardır kesinlikle yazılımcı olmanın :)

neyse ders 6 kredi, istediği kadar sıkıcı olsun filmler, 6 kredi boru değil. Bi tek derste lan ya hoca beni kaldırıp konuşturursa stressi fena.
kaldırıp filmi sorduğunda biz yazılımcı ekibinin yorumları, eee iyiydi, kötüydü sıkıcıydı, sıkıcı değildi nin ötesine geçemiyor. Sosyal bilimlerde olanlar yardırıyor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi aynısı bogaziçi çizgi roman dersini alanlarda var, böyle geliyo mühendis çocuklar ÇİZİMLER GÜZEL falan diyolar teori dersinde aşırı trajik.

Egitim sisteminin büyük eksigi, humanities'i bogazına iterek vermen lazım her ögrenciye.

karşılıklı bunlar ya
siyaset'ten fln da matematik dersine gelenler regresyon fln deyince tribe giriyorlar.
R for social science's gibi bi ders var, basic ötesi R anlatılıyor ama yamuluyor herkes, bir arkın ödevlerini ben yapiom, çok çok basic yerlerde takılyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de film dersi almıştım üni'de seçmeli

citizen kane, la haine falan siksok sanat filmleri izlettirdilerdi zorla, sıkıntıdan gebermiştik ya, çömlek yapma falan seçenler AA ile geçerken biz DD ile zar zor geçmiştik bir de

monty python işleyen hoca bulmuş adam film dersinde bir de laf ediyor kfgjşsdf kudurdum üzgünüm üzerine alınma
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

xunn said:

Abi aynısı bogaziçi çizgi roman dersini alanlarda var, böyle geliyo mühendis çocuklar ÇİZİMLER GÜZEL falan diyolar teori dersinde aşırı trajik.

Egitim sisteminin büyük eksigi, humanities'i bogazına iterek vermen lazım her ögrenciye.

karşılıklı bunlar ya
siyaset'ten fln da matematik dersine gelenler regresyon fln deyince tribe giriyorlar.
R for social science's gibi bi ders var, basic ötesi R anlatılıyor ama yamuluyor herkes, bir arkın ödevlerini ben yapiom, çok çok basic yerlerde takılyorlar.

Ben buna katılmıyorum ya.

Base humanities abi, üstüne sonra bölüm koyucan onu ögrenicen. İşlevsel şeyleri ogrenmek onemli, gidip matematiği napcan meslegin değilse? Humanities mevzusu öyle değil, sosyal bir canlı oldugun için düşünmeyi falan ögretiyor, okdugumuzu anlayalımın adult versiyonu.

Üni dedigin şeyin amacı zaten meslek değil insan yetiştirmek aslında. Türkiye'de yanlıs alasılmıs bir mevzu daha çok. Gerçi heryerde boka sardı ya.

Şeyi düşün, çıktıgın okulun karkateri şekillendirmesi tamamen okulun kültürüyle alakalı, humanities'iyle alakalı hangisi daha iyi mühendislik ögretiyor değil aslında, anlatabildim mi? Hani adama bakıyosun aa odtu diyosun, aa bogaziçi diyosun. Onu diyebilmenin sebebi okulun asıladıgı traitler.

Aslında her okulda ilk böyle en basta verilmesi gereken şeyler bence nasıl düşünülür.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

ben de film dersi almıştım üni'de seçmeli

citizen kane, la haine falan siksok sanat filmleri izlettirdilerdi zorla, sıkıntıdan gebermiştik ya, çömlek yapma falan seçenler AA ile geçerken biz DD ile zar zor geçmiştik bir de

monty python işleyen hoca bulmuş adam film dersinde bir de laf ediyor kfgjşsdf kudurdum üzgünüm üzerine alınma

Comlek dersinden bb almistim ben fjdj. Sunum yapmamistim. Kizin biri hicbir bok yapmadan aa almisti hocaya iki dil doktu. Hayat
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

xunn said:

karşılıklı bunlar ya

Bunun en güzelini Sabancı Üniversitesi yapmıştı ya. Sözelciler en azından 2 ile 2'yi hatasız toplayabilsin diye "Math for Poets" dersi koymuştu sözele.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...