Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

eldar said:

Bu filmi beğenenler yönetmenin Force majeure filmini de izlesin. Bence ana tema insan ilişkileri. Modern sanat dekor ve mecra olmuş. Zaten galiba buraya yazmıştım, filmde adeta bir bienal enstalasyonu havası var, tabii bu da kurguyu zorluyor.

On numero film gerçekten onun verdiği güvenle girdik buna. Teknik açıdan daha iyi bile olabilir. İzleyin onu da.
Sosyal ağlarda paylaş

Hain
Demir adam 1
Guguk kuşu
Arlington yolu

Bugün performansım öyle böyle değil. Yarısından fazla izlediğim Haini bitirdim ve fırsatını bulunca diğer 2 filme baktım ve sondaki filme bakıyorum. Bi aksilik çıkmazsa bitiririm. Demir adam 1 güzel . Guguk kuşunu izlemeyin, Hain güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

https://media.aintitcool.com/media/uploads/2017/maddash/d2dbfe05-281f-4ba3-b5d6-07eda469f5a6_large.jpeg

6.8

T'Challa Afrika'da bir kabile reisinin oğludur. Afrika'nın zamanında sömürgeciliğe sebep olmuş yer altı zenginliklerini bir şekilde beyaz adama kaptırmamış olmanın etkisiyle kabilesi oldukça varlıklıdır. Bu sayede iyi koşullarda son derece zengin şartlarda büyümüştür. Ancak babasının zamansız ölümü omuzlarına büyük bir yük bindirir. Bir yandan babasının yasını tutarken bir yandan da kabilesinin iyiliğini düşünmek zorunda kalacak, bu arada da ailevi problemleriyle boğuşması gerekecektir. Tüm bu zor şartlar ve miras kalan zenginlik altında ezilerek ardarda halisünatif uyuşturucuya, kumara, silah ve maden kaçakçılığına bulaşan ve hatta CIA'in dikkatini çeken T'Challa'nın hayatını düzene koymak ve kabilesini huzura kavuşturmak uğruna verdiği savaşın ibret verici hikayesini duygulanarak izleyeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Call me by your name

Açmadı beni, evet iyi film. Fakat bir sanat eseri olarak bakınca bende bir etki yaratmadı. Sadece babanın yaptığı konuşma için çekilmiş bir film gibi geldi, ki o da inandırıcılıktan yoksun benim nazarımda.
Kitabı bu açıdan merak ettim, acaba kitap neyi ön plana çıkarıyordu. İlişkiyi nasıl işliyordu. Ama kitabı okuyacak kadar da merak etmedim.
Belki de ben fazla duygusuzum ama toplumsal değer yargılarından bağımsız bir ilişki bana gerçekçi gelmiyor, hadi böyle bir ilişki oldu, bu ilişkiye dışarıdan tepkilerin bu kadar basit olmasına ikna olmadım.
Sıradışı bir ilişkiyi anlatan bir hikaye olarak Lolita'yla karşılaştırıyorum arada dağlar kadar fark var.

Ayrıca Armie Hammer pek iyi oynayamamış, kaldı ki Timothée Chalamet her ne kadar çok iyi oynasa da, yönetmenin tepeden tırnağa cool bir karakter yaratma çabası yüzünden sırıtmış.

Tekrar başa dönüyorum, film sinematografik açıdan çok iyi. Fakat sanatsal açıdan da bir o kadar zayıf.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Only the Brave - 8/10

Çok başarılıydı, uzun zamandır izlediğim en iyi dram filmlerindendi. Gerçek hikayeden uyarlandığı için etkisini iyice arttırmış. Oyunculukları da oldukça başarılı buldum, Josh Brolin ve Miles Teller iyi iş çıkarmış. Jeff Bridges ve Jennifer Connely zaten kaliteli oyuncular.

İzleyiniz.

Çok süper film değildi. Filmin başlarında zaman kargaşası vardı. Olayları bilmesemde sonunu belli etti. Güzel vakit geçirtti mi? evet.
Puanım 7.5 kanka
Sosyal ağlarda paylaş

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BNGFmM2NmYjYtMjAwNy00ZDkzLWI3ZWMtOGZhOTRhYzQwMTA0XkEyXkFqcGdeQXVyNzU2MzMyNTI@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

6/10

dedektifin dilimi kircillayan aksani deli etti beni. bir de klasik her filmde ulta-super takintili bir adam profili ile baslayip (yumurta olcmesi, biyiklari korumasi fln) sonrasinda bunu devam ettirememeleri devamliligi bozuyor.

kitaptan alinti oldugu icin belli ki .zip lemisler bir cok kismi, yine de izlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91I2JspDFLL._RI_.jpg

7.5/10

Diana 1. Dünya Savaşı döneminde dünyadan izole bağnaz bir köyde baskıcı ve kontrolcü bir tek anne tarafından kapalı bir çevrede arkadaşsız büyütülen, eline erkek eli değmemiş genç bir kızdır. Savaşın eninde sonunda köylerine de uğraması sonucu o güne kadar bildiği hayatı bir anda alt üst olur. Bu esnada tanıştığı genç bir asker olan Steve'in peşine takılıp ailesine de karşı gelerek ilk defa köyünden çıkacak, dünyayı ilk kez kendi gözleriyle görecek, savaşın acımasızlığını, çaresizliğini yaşayacak, hiç tanımadığı babasını öğrenecek, bu arada erkekleri tanıyacaktır.

* * *

Filmde birkaç noktada ciddi senaryo hatası olsa da genel olarak güzel akıcı film. Başyapıt beklemedikçe her türlü izlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTk0OTEyMjM1OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzMzODM4ODE@._V1_UY1200_CR90,0,630,1200_AL_.jpg

4/10

Bi süredir duruyordu listemde, bugün izledim. Keşke izlemeseydim. Filmin ilk yarım saati resmen rezalet, hep "abi biraz dişini sıkman gerek" dedikleri için sabrettim, yoksa kapatır geçerdim yarıda. Yine de o yarım saati affettiremedi. En azından yaratıcı, yaratıcılığına 2.5 verdim, 1 puan sonunu güzel bağlayıp gayet iyi final yapmalarına, yarım puan da işte altmetinlere, başka da bir şey yok zaten filmde. Sembolik yaklaşıp birkaç konuya güzel değinmeye çalışmış, ama konu itibariyle olmamış, zorlama olmuş. Film bildiğin akmıyor, izlerken zorlanıyor insan. Neredeyse tüm günümü harcadım, 5 dk'da bir durdurup internette gezindim, ps oynadım, kitap okudum, hatta spora gittim geldim falan. Bütün film bu kadar sıkıcı geçip sonradan finalde iyi toparladı yine, ama yine de filmi kurtarmaya yetmedi.

Esasen tam entel kuntel tayfasının noob kesiminin "oh siz anlamamışsınız aslında derin film" diyeceği türden, ama bunu söyleyenler üniversitede müzikle tanışıp "abi pink floyd aşmış grup" diye pink floydu kendi keşfettiğini sananlarla aynı tier kitle, o bakımdan çok ciddiye almayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...