Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-Life 2

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

AI adamların kapıları tıkamaları dışında müthiş... siperlerini AI ile seçiyorlar, script ile değil. yere masa devirseniz arkasına geçerler, masayı kapdırıp atsanız kaçarlar falan..

oyun süppppper oynamanız gerek.
(benim orda 2% kırmamın nedeni sonuçta oyun herkese hitap eden bi oyun değil, sevmeyenler laf edenler de çıkıyo. oyunda şu ana kadar bulduğum tek kusur ant lion'lı bölümü fazla uzatmış olmaları. orası dışında oyunun başından kalkamıyosunuz. oynarken bi kaç kez "tamam şimdi bırakıp uyicam" kararını verdim.)

bu arada, grafikler İNANILMAZ. beklediğimden çok daha güzel. bi çok yer gerçek gibi görünüyo. su, yansımalar, efektler şahane. headcrableri bile oturup inceledim. her noktaya kasmışlar. her yerde ayrıntı var. grafikler ve gameplay ötesinde alyx'li, eli'lı yerleri film izler gibi oynuyosunuz. olaylar, karakterlerin hareketleri, arada geçen espiriler hepsi süper. sıkıldığım ant lion'lar dışında tek bir yer olmadı.)
Sosyal ağlarda paylaş

Basından zor kalktım ya az once ne diyim tek kelmiyle saheser :) Yalnız su bocuklerden nefret ettim neyse bitti sonunda oh rahatladım.

AI cok saglam olmus bence tek eksik yanı el bombası attıgınzda kacma egilimi gostermiyor dusman askerleri onun dısında kusursuzd bence.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

[Bu mesaj Saendul tarafından 17 Kasım 2004 23:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyorum valla benim attıgım el bombalarını catır catır yiyolardı siper arkasına girdigim icin tam olarak kacıp kacmadıklarını saniyesi saniyesine goremiyorum tabii ama dedigim gibi yiyolar :)

Bi uyarı geliyo tabii el bombası geldi kacılın diye eger toplu alana attıysan 1-2 adam yine kurtuluyo ama ben hl2'den, oyundaki diger animasyonlarla kıyaslayınca, boyle el bombası atılınca adamların yatmalarını takla atmalarını ne biliym gercek hayatta oldugu gibi atılan yerden var gucleriyle uzaklasmalarını beklerdim ki ı ııh olmuyo yani oyle.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun da yapay zeka özellikle robotcanların davranışları beni çok etkiledi. Hemen oyunun başında kutuyu yere atıp bana çöpe at demesinden sonra kutuyu alıp robotcana atmam sonucu ilk elektrik şokunu yemiş de bulunmaktayım.

Bu beni kopardı :D

Abi.. oyunu Amazon.com'dan pre-order yapmıştım, dün geldi ama lanet olası laptop tamirde.. OYNAYAMIYORUM! kafayı yemek üzereyim. Oyun önümde bana bakıo 5 cd ben ona bakıyorum aaaaarrggh[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk
Turkish Invasion Shall Continue.. SOON
Death is beauty, when wrapped in power..
Sosyal ağlarda paylaş

bombadan bizimkiler kaçıyo da combine'lar kaçmıyo..

bu arada biraz önce bitirdim.
bana kalsa oyuna 100% verirdim, ama objektif bakmak lazım. 96-98%, game of the year ve best action game of all time ünvanlarını fazlasıyla hak eden bir oyun.

tekdüze değil. bölümler birbirinden çok çok farklı. özellikle de sonlara doğru. oyunda monotonluk hiç bir zaman yok. sunuş, müzikler, atmosferler, yaratıklar, silahlar, bunlar dışındaki dizaynlar, ayrıntılar, her şey mükemmelce hazırlanmış. her şey düşünülmüş. review'culardan birinin dediği gibi "yeas of love and genius" dökülmüş olan bir oyun..

artıları:
- karakterler cidden karakter. kişilikleriyle, hareketleriyle insana benziyolar. konuşurkenki mimikleri, ufak hareketleri ve üzgün, mutlu, sinirli, korkmuş hallerindeki surat ifadeleri oyuna çok gerçekçilik katmış.

- grafikler mütiş. abartı efektler (doom 3 gibi) kullanılmış olmasa da gerçekçiliği çok güzel yakalamışlar. zaman zaman ağzım açık baktığım grafikleri radeon 9600'ümün 60 fps'de çalıştırması da source motorunun başka bir artısı.

- hikaye, özellikle de hikayenin sunuşu çok başarılı. konuşmalar, karakterin kişiliği ve pozisyonuna göre başarıyla hazırlanmış.

- oyunun gidişatında öğrenmediğiniz bir çok şey var. bazı insanlara göre bu bir eksidir, ama sadece ipuçları vererek insanı düşündürüyo olmaları bence oyuna HL1'de de yapmış oldukları gibi hoş bi hava katmış.

- malum, fizik motoru. oyun dünyasında yeni bi çığır açacağa benziyo. oyunun monoton olmamasını sağlıyo ve oyuncuya çok özgürlük veriyo. elinizdeki makinalıyla dümdüz yaratığa gireceğinize tuzaklar kurup farklı yöntemlerle saldırabiliyor, kaçabiliyorsunuz.

artıları say say bitmez zaten :)

eksileri:
- atmosferleri daha etkileyici yapmak için bence daha sık müzik koyabilirlerdi. müzik ara sıra girip hemen bitiyodu.

- ant lion'lı kısımda nedense sıkıldım.. oraya bir şeyler yapmalılardı. ama ne bilmiyorum :)

- bizim isyancıları daha iyi yapabilirlermiş.. özellikle kapıları tıkamaları çok gıcık oluyodu.

- YAKINDAN SIFIR
Sosyal ağlarda paylaş

İste evet combine'ların kacmamasını garipsedim ben de :)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

oyunu bitirenler ve kafası karışık olanlar:
şu iki linkteki insanların görüşlerine bi bakın isterseniz. hoş fikirler var.
[spo=linkler]
http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?p=989564&posted=1#post989564 (özellikle aşağıda bi yazı var ordaki fikirler hoşuma gitti.=
http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?t=52605
[/spo]

[Bu mesaj mayfer tarafından 18 Kasım 2004 01:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşamdan itibaren ses sorunu yaşıyordum, 4 saat falan audigy 2 zs'm ile uraştıktan sonra düzelttim ve direk oyuna daldım.

Chapter 11'e geldim. Tüylerim diken diken direk. Bu kadar başarılı olur bir oyun. 1.5 sene evvel ne tahmin ettiysem onu buldum. Acaip mutluyum, huzurluyum. Yaşasın HL2 yaşasın VALVe.

Best Game Ever...[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

bi chapterda aksiyon bi chapterda korku. valla süper oyun olmuş 4 4lük bir oyun.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun en sevdiğim özelliklerinden biri de hikayeyi direk olarak vermemeleri.. olan biteni sizin öğrenmeniz lazım. çevredeki gazeteleri okuyup, konuşmaları dikkatle dinleyip, çevredeki resimlere ayrıntılara dikkat edip, kafanızda bunları toplarlamanız gerek. süper olmuş. oyunu gerçekçi yapmış. direk biri gelip size her şeyi anlatmıyo. sizin anlamanız lazım.

helal olsun valve'a.
Sosyal ağlarda paylaş

SPOILER!!!

[spo=Oyunun sonu hakkinda spoiler ona gore..]
Oyunun sonundaki demoyu dusunup duruoyodum aklima geldi..

Biz hapisaneden teleport ile kacarken arkamizdan makine patliyor ve ulasicagimiz yere 1 hafta sonra ulsaiyoruz.

Oyunun sonunda Dr.Breen'in arkasından teleport makinesini patlatiyoruz ve o sirada bildigimiz kadariyla tam teleport olmak üzere. Tahminimce HL3 te Dr.Breen bizi bekliyor olabilir. Bu patlama Dr.Breen'i bir kaç sene geçikme ile gitmesi gereken yere (veya gitmemesi gereken bir yere) varamsına sebep olabilir.
[/spo][signature][hline]Sacré Bleu!
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben downloadı yei bitiriyom
sorn çıktı akşam elektrikler kesildi tekrardan başlattım silip steami yeniden yükledim fln derken
8 dk kaldı bitmesine[signature][hline] the unnamable is the eternally real Names is the origin of all particular
things. Free from desire,you realise the mystery..Caught in desireyou see
only manifestations...This source is called Darkness...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...