Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-Life 2

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

şu oyunu herkesin gözünden oynadık... biri dışında... g-man. olsa ne manyak olur be yav.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

adam mı lan g-man, adamsa gelsin görüşelim..
cidden herif oturup bizi seeredio. işi gcü yok. zamanı durdurabilio. neresini oynııcan? combine askeri gelio zamanı durdurum "TİME TİMEEEE" diip iki tokat atıp geççen mi? oyundaki görev arada sırada çaktırmadan gordonı izlemek olurdu herhalde.

Cidden bazı bölümleri atmaları kötü olmuş. O kadar bölüm yapıp siliosun varmı böyle mantık? Muhtemelen binlerce bug oluşturdu o silahlar. Her levelda bug düzeltmektense silahları sildiler.[signature][hline]Sacré Bleu!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LasT_SuRviVoR, 16 Kasım 2004 17:08 tarihinde demiş ki:
bence öyle biseyi göze alamazlar adamlar, interneti olmayan adam oyun almaz o zaman satışları bayagı düşer,bide abi nedir bu registration meyşin eskiden kurar oynardık biiz ya bide bumu çıktı ?

iyide bu sadece türkiye için geçerli sanırım.
elalem bizim cableye verdiğimiz parayla uydu bağlantısı kullanıyor be.

sudan ucuz internet , dial yerine uçuo millet.
anca bizde satmaz öyle olursa.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
they bury me like footsteps in the snow.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
web, 20 Kasım 2004 06:05 tarihinde demiş ki:
beyler steam'in monitorinda 80-90 kB/s gibi bi hiz war fakat netlimiter yada DUmeter gibi programlarda gerçek download hizim olan 13-14 kB/s göruorum.Bunun nedeni nedir acaba,90 kB/s ile çekmiorum heralde HL2 yi:)bilgisi olan war mi?

Kardeş steam Network u bitek sna çalışmadığı için biraz kısıyor hali-vaktinde herekz eşit indirsin sömürmüler olmasın diye turkiyede böyle...15-40k nın üstüne çok kısa zamanlığına çıkarsın.[signature][hline]Shôlvèr Stâ®
Design Everywhere
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende bi kere birkaç ip'den 22kb ile felan indirdi. Genelde sabaha karşı 4-5 gibi felaket hızlı indirio. 20 kb'lere çıkıo. Sabah 9 dan sonra 4-5 kb ye inio. Bazen 8'e çıkıo felan. 2 günde %52 indirmiş halflife2'yi. CS Source'u hl2'yi oynamaya başladıktan sonra indircem.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Buy now secenegine gir sora asagıda register a product I already own... diye bi secenek var ona bas kuponla gelen keyi yaz ve oyunu indir :)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

daha baslardayimda bazen sacma texture problemleri oluyo bazen kendi kendine duzeliyo
advanced graphics ayarlariyla oynamak gerekiyo sanirim
enteresan olan bu olaylar 9800 128mb lerde bile oluyo
100 tane farkli sey deneyin demisler hl22 forumlarinda insaf..
bi patch isteriz[signature][hline] Ya ya ya coco jamboo Ya ya yeah
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bence gamespot verdii not da haklı bence. Çünkü oyunda bi takım buglar mevcut. Bunnar;

-Gölge bugları: Oyunda en çok dikkat çeken buglar. Gölgeler sanırım ışıklandırmadan kaynaklanan bi hata sonucu cisimlerin içinden geçiyor ve cisimlerin üzerlerine yansıyacağına yere yansıyor. Mesela ince bi duvarın arkasındaki combine askerlerinin gölgeleri duvarın içinden geçip önünüzde beliriyor. Oyunun gerçekçiliğini bayaa düşüren bi etken..

-Fizik motoru bugları: Fizik motorunda da ufak tefek hatalar var. Bazı cisimlerin üstüne çıktıınız zaman önce cisim titremeye başlıyor, daha soora kahverengi dumanlar çıkararak bi yöne uçuyor. Aynı şekilde 2 cismi üst üste koyarsanız da olabiliyor. Ayrıca sudayken bir cismin üstüne çıkmaya çalıştıınızda bazen resmen uçma seviyesinde yüksee zıplayabiliosunuz..

-Yapay zeka bugları: Klasik yapay zeka bugları bazen HL 2 'de de olabiliyor. Bi kaç durumda combine askeriyle dip dipe olmama raamen bana ateş etmemişlerdi, sadece bakmışlardı. Bazı yerlerde ki bu yerleri oyun zevkli olsun die bilerek yapmışlar, combine askerlerinin arklarından habersizce yaklaşmıştım. O durumda arkalarında silah hariç bilimum her türlü sesi çıkarmama raamen bana bakmamışlardı bile. Anca ateş edince, dokununca veya silah sesi gibi yüksek sesleri duyunca tepki veriolar..

Bunnar o kadar büyük buglar diil. Ama oyunun gerçekçiliine ve mükemmelliyetine leke sürüolar. (Bi de beklediimiz 1 yıla) Bu yüzden bence HL 2 en fazla 100 üzerinden 98 alır. Tabi en fazla..

Bence Hl 2'nin çok büyük bi eksisi var. MULTİPLAYER seçeneği yok. (İlk çıkışta da sanırım yokmuş. Bari o bi yılda ekleselerdi..) İlk duyduumda cidden dumur olmuştum. Çünkü HL 1'i herkes çok sevmişti. Konu, scriptler, silahlar.. Ama multiplayerı daa çok sevilmişti. HL 2 çıkana kadar 6 yıl soora bile hala oynayanlar vardı. Ama HL 2'de bu tadı tadamiicaz. En azından şimdilik.. Bence bu çok büyük eksi.. Bu yüzden bence HL 2 benden 93 alır.. Büyük bi HL hayranı olsaydım anca 94-95 verirdim..

Sonuçta benim verdiim not:

93/100[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

bence sen oyun çıkmadan önceki beklentilerin fazla yüksek olduğu için böle bi not veriyosun...
soruce motoru gelmiş geçmiş en iyi oyun motorudur. bu tartışması olmayan bi gerçek. özellikle fizik, directx9 ve karakterler alanlarında çok çok başarılı bi motor. o bahsettiğin iki cismin fırlaması bana hiç olmadı valla.. sudan fırlama konusunda haklısın ama o sudan fırlama sorunu oyunumu hiç ama hiç etkilemedi.. inanılmaz zevkli combat'ler, çok güzel cut-scene'ler (cut scene demek doğru mudur bilmem.. anlayın işte şu alyx'in falan olduğu yerler), çok hoş fikirler (gravity gun gibi), zaman zaman ağızları açık bırakan grafikler ve düşündüren konusuyla bence çok rahat 96% üstünü hak eden bi oyun. multiplayer çok büyük bi eksik, haklısın. ama oyunu erken çıkarabilmek için şimdilik sadece "beta" multiplayerı var. gamespot'un "last hours of hl2" yazısını okudum. valve'ın başından o kadar olay geçmiş ki bu son bir yılda, bari MP çıkarsalardı demeye kimsenin hakkı yok :) yakında MP da çıkar, co-op da çıkar. aslında ikisi de var zaten şu ana ama ikisi de adam edilmemiş durumda. hatta bi ara senle co-op deneyelim.

ben pcgamer us'in 98'ine katılıyorum.
ayrıca best action game of all time olmasına da katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 21 Kasım 2004 00:26 tarihinde demiş ki:
ne gibi texture problemleri?
mor yansımalar mı? o ilk defa bana oldu bugün... (9600XT)
onun dışında hiç bi texture problemi yaşamadım. noluyo mesela sana?

bazen duvar kaplamalarinda oluyo, duvarin belli bi kismi renk renk oluyo anlatmasi zor bi ara ss koyarim cikarsa[signature][hline] Ya ya ya coco jamboo Ya ya yeah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...