Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-Life 2

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

green_martian o renk renk olma sorunu driver'dan.
Düzgün driver kullananlarda yok o sorun.

Ayrıca oyunun multiplayer'ı yok diye - puan verilemez. Çünkü 300 küsur mod yapılıyor oyuna. HL'nin multiplayer'ı olup olmaması bir anlam ifade etmiyor Kİ multiplayer'ı zaten var. Oda CS: Source.

Gölge olayı bir bug değil. Real- Time Lightning olmadığından dolayı gölge sürekli var ve göze batıyor doğal olarak.

Yapay zeka ise şuana kadar en başarılı olanlardan. Fakat bug olarak nitelendirdiğin şeyler bug değil. Benim başıma öyle şeyler gelmedi. Gelsede normal karşılanır çünkü bu oyun ne Splinter Cell, nede Thief. Yani amacın saklanarak gitmek değil, aksiyon yaşamak. Bu yüzden farketmemesi çok normal.

Fizik motoru bug'ları ise hiç ama hiç başıma gelmedi. Üstelik ben oyunun çoğunu fizik modellemesiyle uğraşarak oynadım.

Oyun resmen muhteşem. Aldığı bütün vasıfları sonuna dek hak ediyor. Doom3 gibi bi şişirme olayı yok.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

hmn
driverlarim updateli. yenisi yok yani. radeon 9800.

ama bi sorun var.
bazi yerlerde gorunmez duvarlar var. yani, arkasini goruyorsun, ama gecemiyorsun. oyunun basinda 2 kere oldu. delirecektim.

ayrica oyun cok buglu. bircok insan sikayet ediyor forumlarini okursaniz.

eger sorunsuz calisirsa ii oyun. ama sorunsuz calistirmak kasiyo : p

mesela, ilk teleport oldugumuz yerde benim bilgisayar cok kasildi ki kasilmamasi laazim. (p4 3.2, 1gb ddr, 256mb ramli rad 9800, dell - toplama diil yani). cok kasildidan kastim su: normalde 15 saniye surmesi gereken yer 10 dk surdu. (ciddi ciddi 10 dk. oyunu birakip ders calismaya basladim).

kotu oyun diyen yok. ama hl1 den sonra pek bir suferligi de yok yani. eet hikaye fizik motoru vsvs. ama eksik yonleri de var. eski oyunu cilalayacaklarina yeni bisiler yapabilirlermis pekala.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

ne zaman gelcek bu meret avaturke. original almak ister deli gonul.

edit: ahoy www.amazon.co.uk da 29.99 pounda buldum. delivery beles. www.amazon.com'da da fiyati $42.90. Allah hem de beles shipping. collectors edition da 69.99$. amazon turkiyeye dvd gondermiyo muydu arkadaslar?[signature][hline]Hepimiz away değil miyiz aslında bu hayatta...
BAAL'lı patileri pmden bekliyorum...

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 21 Kasım 2004 10:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 21 Kasım 2004 05:07 tarihinde demiş ki:
Ayrıca oyunun multiplayer'ı yok diye - puan verilemez. Çünkü 300 küsur mod yapılıyor oyuna. HL'nin multiplayer'ı olup olmaması bir anlam ifade etmiyor Kİ multiplayer'ı zaten var. Oda CS: Source.

HL 2'nin multiplayerı CS: Source olamaz. Cidden olamaz..

1. HL 2'nin grafiklerinden çok övündüü şey fizik motoru. HL 2 oynamış herkeste cidden o fizik motorunun şu ana kadar yapılmış en ii fizik fizik motoru olduunu bilir. (Bi takım buglar olsa da) CS: Source'da aynı fizik motoru yok! Cisimlere yaklaştıında sen cisimleri ittiriosun, cisimlerde seni ittiriyor. (Aynı mıknatısın aynı kutuplarını yanyana getirdiinde olduu gibi) Bu cidden çok komik bi görüntü ortaya çıkarıyor. Varillerin arkasına saklanıcaksın, yaklaşıosun ve variller devriliyor; masanın üstüne çıkıcaksın masa seni geri atıyor (!), kendide geriye uçuyor. Hatta kutular bile seni ittiriyor. Dustta tüneldeki o meşhur kutunun arkasına çömelerek saklanıosun, zıpladıın anda teröristlerin olduu tarafa uçmuşsun.. Sorarım sana bu mudur o kadar beklediimiz mükemmel fizik motorlu HL 2'nin multiplayerı?
HL 2'nin beklediimden ii grafiklerini bile göremiyoruz CS: Source'da. Adamların ne insanımsı mimiklerini, ne de insanımsı suratlarını görüyoruz. (Mimiklere itirazım yok, adamlar ellerinde silahla geziolar, mimik mi yapıcaklar?.) Ama insan bi kaç model daa ekler, en azından yüzünü görebildiimiz..

HL 2'nin fizik motorunda bi bug daa bulmuştum. Onu da sööliim. Bi yere asılı cisimleri yavaşça ittirirsen, cidden güzel duruolar. (Salıncak, ravenholmdaki asılmış insanlar..) Ama eer bi cismi hızlıca onnara atarsanız, fizik motoru momentumdan attıımız cismin hızını asılı cisimlere yüklüyor, asılı cisimlerde attıımız cisme yakın hızlarda ilerlemek isterken ortaya komik görüntüler çıkıyor. Mesela o ravenholmun girişindeki asılı cesede gravity gunla bişi fırlatmıştım, ceset delirmişti. Neredeyse uzaya kadar çıkmıştı, soora aaca baalı olduunu hatırlayıp, geri dönüp aacın çevresinde yüzlerce tur atıp, durmuştu.. Yine büyük bi bug diil ama bug..

Gölge olayı bug olmasa da çok kötü duruyor. Oyunun gerçekçilii adına..

Onun dışında cidden HL 1'in çıktıı zamanki gibi olmadı HL 2. HL 1'in çıktıı arklarım arasında bi tek ben biliodum, o da şans eseri internetten bi videosunu indirmiştim. Çok bi şey annatmıodu, kesik kesik oyun içi görüntüler ve gaz bi müzik vardı.(HL 1 2. şarkı.) Ama cidden çok güzeldi. Oyun hakkında pek bişi konuşmamıştık ve çıkınca çok beenmiştik.

Şimdi HL 2'nin çıkıcaını bikaç yıl önce öörendik. 15 20 tane video indirdik, bi o kadar resim, tartışma, vs,.. Yani cidden çok şey beklioduk. Eer oyunu söz verdikleri gibi 1 yıl önce, multiplayerlı çıkarsalarda cidden mükemel derdim. Şimdi oyuna bakınca.. Yuh yani videolardaki bölümleri bile çıkarmışlar.. Yaratıkları ve silahları ciddi ciddi oyundan çıkarmışlar. HL 2 oynarken farketmiştim, oyunda çok az silah ve yaratık çeşidi var. HL 1'e kıyasla.. Videoları izlediimizde annıyoruzki bunnar dooru. Nerde o mavi kollu hydra, bullsquid dedikleri tüküren yaratık ve 2-3 tane daa yaratık.. Nerde HL 1'deki zevkli silahlar. Blue gun, proton lazer.. (Arabanın üstüne takılması sayılmıo. Herhalde onla uçup bug bulmamaız için ööle yapmışlar..)

Ayrıca oyuna 30 saatlik oyun diolardı, valla oyunda ilginç yerleri tekrar tekrar oynayarak ssler alarak, mediumda 20 saatte bitirdim..

Şu an HL 1'i de oynuorum. Cidden bazen daa çok zevk alıyorum. Gerek bölümlerin dizaynları olsun, gerek oyun içi scriptler olsun, gerekse boss yaratıklar olsun.. Yani HL 1'i dier fpslerden ayıran bütün yaratıkları silahla öldürmen diildi.. 3 kollu yaratık ve şu dev mavi enerji dalgaası atan yaratık gibi boss canavarları mantıkla, deişik yollarla öldürmendi.. HL 2'de bu yoktu hatta boss yaratık bile yoktu... Çok küçük bi detay daa ama bölüm adları bile HL 1'de daa güzeldi.. Unforeseen consequences, questionable ethics, surface tension..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

hl1'in bölüm dizaynladı daha güzel dedin ya.. yuh.

gölge bugı cidden büyük bi sorun. ben de nefret ediyorum gölge bugından. o bugın nedeni de sadece statik olmayan cisimlerin gölgeleri var. ama gölgeleri genel olarak oyunda arka planda bıraktıkları için ve D3'teki gibi abartmadıkları için oynarken, özellikle de savaşırken hiç rahatsız etmiyo.

fizik motorundaki sorunlara gelince, sen oyunun her köşesinde "bug bulcam bug bulcam" diye bi sorun aradığın için saçma sapan şeyler bulmuşun.. tabi bulursun öyle yaparsan. ben oyunu 2. kez oynuyorum ve hala sorunla karşılaşmadım (dediklerim dışında.)

bu arada o oyundan çıkarılmış bölümlerin olayını öğrendim. onlar oyundan çıkarılmamış. sadece insanlara "bakın oyunda bunları yapabilcez" demek için oyuna koymamış oldukları bazı animasyonları göstermişler bize. yani sadece oyun motorunu ve oyunda yaptıkları şylerin benzerlerini göstermek için. ve oyunu tekrar oynarken dikkat ederek gidiyorum, bissürü yere videolardaki gibi tuzak kurmuşlar.

hydra'ya gelince, sanırım HL3 ya da expansion'lara koycaklar onu.
Sosyal ağlarda paylaş

HL2'nin multiplayer'ı CS: Source... Bunu ben demiyorum VALVe diyor. Ama dediğim gibi "nasıl sadece CS:S multiplayer olur ya?" demeniz mantıksız çünkü şuan yapım aşamasında 300 küsur mod var. Muhteşem işler çıkacaktır önümüze.

Ayrıca CS: Source'ta HL2'deki kadar ayrıntılı fizik modellemesi bulamazsın, yapılamaz. Çünkü Ayrıntılı fizik modellemesi network'e çok yük bindirir ve oyunu oynayamaz hale gelirsin. Çünkü fizik modellemesi hem client side hemde server side olarak hesaplanır. Böylece aşırı ayrıntılı modellemeyi hesaplamaya çalıştığı zaman hem işlemci yükü artar hemde ping inanılmaz yükselir. Bu yüzden oyunda basit fizik motoru kullanılıyor. Yani oyuna doğrudan etkisi yok sadece görsel bir öğe olarak bulunuyor. İlerde dahada geliştirilecektir tabiki.

Yüz mimikleri ise performans kaybını önlemek için oyunda yok. Zaten yüz mimiklerine CS gibi bir oyunda ihtiyaç yok.

Oyuna 30 saatlik oyun demiyorlardı. Normal şartlarda 20 saatlik. Ama hızlı ilerlersen 15-19 saat oluyor diyorlardı.

Oyundan çıkarılan yaratıklar, silahlar dizayn tercihi yüzünden çıkarılmışlar. Bende isterdim Tau Cannon'un olmasını Gluon Gun'ın olmasını. Gerçekten az silah var.

Gölge olayı benim pek canımı sıkmadı. Oyun boyunca 2 yerde gözüme battı, geirisinde hiç dikkatimi çekmedi.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bilmiyorum.. almanca hl forumlarında, ya da herhangi HL2 forumunda cevabını bulursun heralde..

bu arada, cs: source'ta o eşyaları sizin ittirmeniz, sizi de eşyaların ittirmesi olayı sadece official haritalarda var. mesela rats haritasında fizik çok daha iyi.

ayrıca dediğim gibi mod'cular rahatça online mod yapabilsinler diye hl2'de multiplayer oynamanın temelleri var, ve konsoldan girilen komutlarla multiplayer oynanabiliyor. HL2MP'de fizik singlplayer HL2'dekiyle aynı. tabi internetten oynanırsa sorun olabilir, ama biz dungeon_master'la oynarken sorun yaşamadık.

kesin, KESİN bi kaç aya bi akıllı modcu çıkıp hl2mp'ı geliştirir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dungeon_Master, 21 Kasım 2004 15:21 tarihinde demiş ki:

HL 2'nin fizik motorunda bi bug daa bulmuştum. Onu da sööliim. Bi yere asılı cisimleri yavaşça ittirirsen, cidden güzel duruolar. (Salıncak, ravenholmdaki asılmış insanlar..) Ama eer bi cismi hızlıca onnara atarsanız, fizik motoru momentumdan attıımız cismin hızını asılı cisimlere yüklüyor, asılı cisimlerde attıımız cisme yakın hızlarda ilerlemek isterken ortaya komik görüntüler çıkıyor. Mesela o ravenholmun girişindeki asılı cesede gravity gunla bişi fırlatmıştım, ceset delirmişti. Neredeyse uzaya kadar çıkmıştı, soora aaca baalı olduunu hatırlayıp, geri dönüp aacın çevresinde yüzlerce tur atıp, durmuştu.. Yine büyük bi bug diil ama bug..

e abicim adamların da aklına gelmemiştir oyle bi hareket ne biliyim:) ben de oyun elime gectigi gibi deniyecem nedir ne degildir diye ama 40yıl düşünsem aklıma boyle bi hareket gelmezdi...

bunun dışında gölge sorunu ciddi bir sorun.

tüm HL serisinin (1 ve 2nin yane) toplama bi hikayesi var mıdır?[signature][hline]Bahçelerde Maydonoz; Gel Bize Bazı Bazı...

Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

"herkezi hiç bi zaman mutlu edemezsin" diye bir söz wardır hani bu topici okuyunca direk bu söz geldi aklıma..
yazdıgınız oyunu eleştirici şeyler gerçekten komik geliyor bana daha ne istiyorsunuz arkadaş daha ne nası bi oyun ? her oyunda bug olabilir bu oyunada 10larca patch gelecek sabırlı olun az yıkıcı deil yapıcı olun oyunu alacaklara karşı
Sosyal ağlarda paylaş

Collector's Edition'un geleceğini hiç sanmıyorum. Standart versiyonununda DVD mi yoksa CD olarak mı çıkacağını bilemem. Benim bildiğim CD versiyonu sırf ABD'de çıktığı. İngiltere'de DVD olarak çıktı.

Yani Esen elektronik nereden getirtecek bilmiyorum. Tahminim Fransa'dan getirteceğidir.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

HL2'yi indirdim. Backup dosyaları 3 cd. 4 backup dosyası yapıo ama 640 mb ye göre bölüo. Son dosya 45 mb felan. O yüzden 3 cd ye sığıyo. CS Source'u indiremeden modem bozuldu. Yeni modem gelene kadar sadece single player oynucam :D

Ben oyunu nedense beğenmedim. %90 alamaz almamalı bu oyun. Grafik ve fizik motoru ile %90-100 alınmaz arkadaş. Oyunda hala sadece bir yöne gidiş var. Sadece bir kapıdan girince diğer bölüme geçilio. Pek bir yenilik göremedim ben. Daha başlardayım ama benim genel olarak yaratıklı oyunlara karşı bir antipatim var.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 22 Kasım 2004 14:32 tarihinde demiş ki:
HL2'yi indirdim. Backup dosyaları 3 cd. 4 backup dosyası yapıo ama 640 mb ye göre bölüo. Son dosya 45 mb felan. O yüzden 3 cd ye sığıyo. CS Source'u indiremeden modem bozuldu. Yeni modem gelene kadar sadece single player oynucam :D

Ben oyunu nedense beğenmedim. %90 alamaz almamalı bu oyun. Grafik ve fizik motoru ile %90-100 alınmaz arkadaş. Oyunda hala sadece bir yöne gidiş var. Sadece bir kapıdan girince diğer bölüme geçilio. Pek bir yenilik göremedim ben. Daha başlardayım ama benim genel olarak yaratıklı oyunlara karşı bir antipatim var.

??
bir yöne gidiş var derken ne demek istedin anlamadım... RGP değil ki bu oyun birden fazla yol olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun yapılırken, bölümü tekrar hergeçişinizde farklı birşeylerle karşılaşabileceksiniz demişlerdi. Oyunu daha oynamadım ama eğer arkadaşın dediği gibiyse bu sözlerini tutamamışlar..[signature][hline] Aşk böceği..
"I'm in love with an angel"

Llama, 13 Ağustos 2004 01:34 tarihinde demiş ki:
ben delıklerıme onem verıyorum

[Bu mesaj zlorwf tarafından 22 Kasım 2004 17:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 22 Kasım 2004 14:32 tarihinde demiş ki:

Ben oyunu nedense beğenmedim. %90 alamaz almamalı bu oyun. Grafik ve fizik motoru ile %90-100 alınmaz arkadaş. Oyunda hala sadece bir yöne gidiş var. Sadece bir kapıdan girince diğer bölüme geçilio. Pek bir yenilik göremedim ben. Daha başlardayım ama benim genel olarak yaratıklı oyunlara karşı bir antipatim var.

Nasııı yav ? battlefield değil ki bu istediğin gibi takılasın. Hem far cry harici de - ki onda bile sonuçta belli şeyler yapmak zorundasın tekdüze- öyle bir oyun yok single-player[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...