Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doom 4

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

Black-ice said:

hala komikleştin demeyeceğim bu arada zaten hep komiktin.

Black-ice said:

abi jenerik bulmak ne demek onu bile bilmiyorum ben ya.

komikleştiğimi düşündüğün için bilmemen normal blackçim.

ha gerçi cınerik yazmam gerekiyordu anlaman için :)

Black-ice said:

alt tarafı biraz eski doomlar tadı alamadık dedik çıldırdın.

"çıldırdığımı" nerden düşündün ki beybiblum kara gözlüm kem talihli blekçim? hayal görüyörsun çünkü yok öyle bişi.

tam tersine sen "komikleştin" diye kendi kendine gaza geldin. üzüldüm bak şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

half life tam olarak bu yüzden çıkmıyor işte.

yapımcı ne yapayım diye düşündüğünde ya innovative bişi ile franchise'ı geliştirme seçeneği çıkıyor karşılarına ya da orijinale sadık kalarak aynı oyunun görsel olarak gelişmişini sunmak. doom 3 innovative idi ve teknoloji anlamında aşmışlık sunuyordu. ama bu geliştirmeyi yaparlarken doom konseptinden çıkmak zorunda kaldılar ve seri ayrı bir yola dallandı. doom kitlesi de bunu sevmedi/sevdi vs.

şimdi ise direkt 93 shooter'ını 2016 görselliği ile sunuyorlar. bu sefer de innovative olarak hiç bişi yok, direkt eski oyun. aradan 23 sene geçtikten sonra da aynı oynanışı sununca bu sefer de beğenmeyenler olacak haliyle. özellikle ilk iki oyunu oynamamış olanlar ve modern shooter'lara alışkın olanlar.

asıl başarılı doom benim gözümde ikisini birleştirmeyi başarmaktaydı. dümdüz doom yaparak çıtayı düşük tutmuş oluyorsun. e hadi multi eklemişsin de o da çok generic, sen klonu olan oyunsun, direkt diğer oyunlardan devşirme bi multi sana gitmiyor. 2 ay sonra kimse oynamıcak onu, hatta şu an bile freeze tag gibi modlara oyuncu bulamıyorum.

eski oyunların mantığındaki haritaları devam ettirmesi baya güzel, görsellik ve müzikler harika, da oynanışta bişi yok yani. temiz bi 85'i var, ama 90+ için dediğim gibi iki olayı birleştirmeleri lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya generic derken. editor ve enginelerde olur ya generic wall grass vs. herkesin bildigini sanarak o anlamda kullandim. herhangi bi oyundaki dusmanlara benziyo anlaminda. doom3 vs 4 gogillayinca fikrim bu. doom 3 hala oynamaya tirsiyorum. its so sick diyorum. bebek vardi lan asd. cherub muydu dusmanin adi. daha kabusumsuydu yani tasarimlar. estetik gozumun yorumu bu tabi. mancubus mesela. d3 tasarimi cok daha urkunc grotesk. soguk ve soluk bi renk paledi ve fleshpunk havasi hakimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen roketatar da iyi ama mesela combat shotgunu nerdeyse hiç kullanmadım. gauss da baya hoşuma gitti.

"taramalı"'ların hiçbiri açmadı pek beni çok zorda kalmadıkça kullanmıyorum.

bir de ben ultra violence'de oynuyorum kolay geldi bana. yeterince zorlamadı. yani zorlandığım yerler oluyo tabi ama 4-5'de 1 anca. keşke nightmare açsaydım dedim o da çok aşırı zordur kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

"taramalı"ların esas amacı hp bittiğinde glory yaptırmak gibi geldi bana. ama üşeniyorum yine de.

bir de normalde wave'li fpslerden iğrenirim. sırf duke nukem'i sinirlenip refund etmiştim bu yüzden. meğer çok güzel yapılabiliyomuş. bu oyunun güzelliği bölümü geçmek için çok farklı varyasyonları kullanabilmek heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

aynen roketatar da iyi ama mesela combat shotgunu nerdeyse hiç kullanmadım. gauss da baya hoşuma gitti.

"taramalı"'ların hiçbiri açmadı pek beni çok zorda kalmadıkça kullanmıyorum.

bir de ben ultra violence'de oynuyorum kolay geldi bana. yeterince zorlamadı. yani zorlandığım yerler oluyo tabi ama 4-5'de 1 anca. keşke nightmare açsaydım dedim o da çok aşırı zordur kesin.

ben nightmare'i locked sandım başta, ultra vio bitrirince açılcak sandıydım. meğer açıkmış, bilseydim ondan oynardım. ultra çok zorlamadı dediğin gibi.

"Taramalı"lardan da chaingun'ın 2. eklentisi çok şukela ya, 3 tane chain gun oluyor deploylayıp barabarbarbarbar adalet dağıtıyosun hahah

ama o auto-rifle aşırı gereksiz bence de. onun yerine keşke fantastik bişeyler koysalarmış, duke'daki shrink falan misali dsfg

bi de ne zamandır sölicem unutuyorum hep. silah tasarımlarını çok beğenmedim. oyun çıkmadan 1-2 sene önce falan da aynısını demiştim, tepki toplamıştım yanlış anlaşılıp. eski oyundaki silahlara sadık kalınmış eyvallah ama tasarımlarını beğenmedim. hepsi birbirine benziyor. Gauss Gun hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah polygon plays doom skandalını hiç konuşmamışsınız, süper komedi kaçmış.
http://www.youtube.com/watch?v=d3pQ0oO_cDE
top comment:

said:

TotalBiscuit, The Cynical Brit 1 week ago
You guys don't get it. Polygon was playing the pacifist route.
2401(tu)

kısacası adamlar 30dk gameplay koyuyor daha oyun çıkmadan showcase diye ve benim konsolda zorla ilk cod'u oynamaya çalıştığım zamandan bile beter bir durum var ortada. millet bombalayınca da like & comments disabled direkt topkek.

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/123/990/541.jpg
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/123/991/db7.png
sonra da sözümona gaming siteleri polygon'u savunmaya ve başlıyor triGGerlanıp, tam fiyasko komedisi lmao.
http://s32.postimg.org/trun5756d/doom2.png
http://s32.postimg.org/iso6p3t9x/doom3.png
http://s33.postimg.org/gdulkamhb/doom4.png
hayır nvidia videosundaki gibi pro oynanması beklenmiyor da bu nedir cidden, utanmadan savunmak nedir. nasıl bir çağa geldik.
Sosyal ağlarda paylaş

Gitgood'u sıradan oyuncuya derlerse herkes birleşip eleştirsin ok.

Gitgood'un en başından video oyunu oynayarak para kazanan birine denmesini gerektirecek bir durumun oluşmaması gerekiyor. İşin bu yani. Kimsenin sana roket jump yapıp milletin kafasına kürekle inmen beklentisi yok. Pro olma tamam. O ayrı bir iş. Ama fps oyununun en basit gereksinimlerini yapamadın, koşamadın, nişan alamadın. Bu rezil noktadaysan kimsenin sana gitgood demesine gerek yok ki. Sen, o genre oyunlardaki kritik olma hakkını kendi elinle gömmüş oldun zaten. Bisküvi de iyi demiş. Oyunu gösterecek video çekmeyi bile beceremiyorsan en azından video çekme bari.

Platform oynama yeteneği sıfır olan adamın platform oyununu puanlamasını kim ciddiye alır? Benzer saçmalıkları ign'de yapıyor. Aliens oyunundan "hard seviyede zor oluyor, ölüyorum" diye puan kırınca herkes taşak geçmişti. Geçilir de yani. Oyun inceleme piyasasının ufacık bir kredibilitesi var. Bir de yaptıkları saçmalıkları millete tavır alarak savununca kendilerini daha da maskaraya çeviriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...