Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araç tüketim değerleri (Krş/km hesabı yapanlar giremez)

paramecium

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

Ninlempis said:

aktiftablet, yaz lastiklerinde bir sıkıntı var o zaman.

Araç şirket aracı, araç da lastikler de yeni aslında, nasıl bi sıkıntı olabilir?

Lastikler yeni, balansı yapılmış,hava basıncı yerinde ve yük aynı diyorsan şöyle bir durum olabilir;

Yaz lastiği kışın sertleşir(Özellikle 6 derecenin altında) buna bağlı olarak yakıt ve fren performansı düşer. Bu yüzden kış lastiğinden fazla yakıt tükettirebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ninlempis said:

Lastikler yeni, balansı yapılmış,hava basıncı yerinde ve yük aynı diyorsan şöyle bir durum olabilir;

Yaz lastiği kışın sertleşir(Özellikle 6 derecenin altında) buna bağlı olarak yakıt ve fren performansı düşer. Bu yüzden kış lastiğinden fazla yakıt tükettirebilir.

Olabilir kış lastiğine bayağı geç geçtim. İstanbul'a kar başlamadan bi gün önce taktırmıştım kış lastiklerini.
Sosyal ağlarda paylaş

sinera said:

Abi araba sana zarar sırf. Bisiklete bin yemin ederim daha iyi. Hem 15 lt yakacak, hem trafikli yolda kullanmanın stressini çekeceksin.Okurken ben darlandım.

yok yaw sıkıntı yaptığım yok, alırken biliyordum bu civarlarda olacağını. 6 aydır 1000km yapmışım işte, çok fazla kullanmıyoruz. konforu, iç genişliği çok iyi, o yüzden birazda bütçeyi zorlayıp aldık
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
1.4tsi superb, e5ten ise gidis gelis 7 falan bu ara cok az geliyor (1.2 polo da 6.5 falandi). Yol yaklasik 35km gidis gelis, veliefendi-seyrantepe arasi. Kullanim cok sakin, zaten gaza basilacak bi aciklik yok. Bazi sabahlar 6.5 ile variyorum hatta.

Ama su avrasya tuneli baya etkiledi gibi trafigi, yilbasindan beri cok rahat.

Bos oldugu zamanlar biraz zorlayinca, ozellikle kalkislarda falan 9-10 oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Selam,

İstanbul-Sinop(Kastamonu üstünden gidildi)-Uzungöl(Trabzon)-Samsun-İstanbul rotasında:
Araç: Scenic III 1.5dCi
araç içi: 2 yetişkin, 2 çocuk, 2 bavul, 2 bisiklet
Geçilen yol: 2.713km
Ortalama hız: 77,8 km/h
Ortalama: 6,3 L/100km
Tüketlen yakıt: 171,5 L

Arada Ayder falan yapıldı.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...