Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araç tüketim değerleri (Krş/km hesabı yapanlar giremez)

paramecium

Öne çıkan mesajlar

bmw 1.18i 3.4 lt ortalama
konyaaltı-havaalanı
depoyu erken fullemişim çukuk hareket etmesin dedim :)

genel ortalması 6.5 lt 90 u geçemedim yollar kötüydü

120 130 a sabitlenirse ne olur bilmiyorum

araç için kısa bir yorum yapayım, golf, leon ya da a3 den bir farkı yok gibi görünüyor ama koltuğunun kalitesi mi süspansiyon sistemi mi araç hiç yormuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
Havalar soğudu soğuyalı Astra H 1.3 CDTI 8.0 - 8.5 dan aşağıya inmedi şehir içi kullanımda. Bu yakıt tüketimi normal midir? Yoksa araç 130k km geldi enjektörleri elime alacağımın habercisi mi? Zira hava filtresini ne olur ne olmaz yazın tatile giderken değiştirmiştim, aracı zorlayarak kullanmıyorum emekli adam sürüşü genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

@Paramecium

1.3 motor normalde çabuk ısınıyor, gittiğim mesafe de 12 km gidiş dönüş her gün. Enjektör diyorum çünkü eskiden motoru dinlerken sanki senkronize çalışırlardı şimdi böyle arada bi ritim farkı var gibi geliyor. Ya da benim kuruntum da olabilir bilmiyorum.

valve clearence hangi km de kontrol ediliyor, ondan olabilir mi dinlerken duyduğun farklı ses?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
-2016 Vw Transporter
-2.0 TDI 140PS DSG
-8.0 lt / 100 km
- Karışık tüketim denebilir. E-5 üzerinde 100km hız ortalamasıyla gidip 7.0 lt yakandıktan sonra dandirik mecidiyeköy-şişli, merter-sahil yolu gibi abuk ışıkları olan ve genellikle dur-kalklı geçen trafiklerde 8.0 lt ye yaklaşarak günü kapatıyoruz.
Agresif kullanım falan yok minibüs lan bu.Ha ben bunla basarım , gaz pedalını halıdan kaldırmam diyen varsa 12-13 ltleri gözünden çıkarabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

-2007 BMW 3.35d
-2.993cm3, 6 ileri tiptronik
-sehir ici:9.2 sehir disi:6.5/7
-sehir ici kisa mesafe fazla sikisik olmayan trafikte normal kullanim. Ama hava sogudukca sehir ici tuketim artti. Sehir disi olarak avusturyaya gittim, kah 180-200 kah 120-160 takildim. Abarti bir tuketim gozlemlemedim. Miniyle 160a sabitledigin zaman 15 litreye cikiyodu yanilmiyosam sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...