Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Afterdeep said:

Ben forumu senden çok daha fazla takip ediyorumdur buna emin olabilirsin. Ayrıca 2002 yılından beri üye olduğum yeri bana öğretmeye kalmazsan çok sevinirim.

Bana "batan" birşey yok, üslubun bu şekilde devam ederse daha fazla çirkinleşebiliriz o nedenle seni daha saygılı konuşmaya davet ediyorum, eğer üslubunu düzeltemiyorsan hiç yazma daha iyi.

Bu yakınmalardan başlık altında tek rahatsız olan ben olmadığım için rahatsızlığımı ve yaptığınız yakınmaların gereksizliğini gözler önüne seriyoruz, oyunu denediysen ve beğenmediysen kararını vermiş ve yoluna bakmış olman(ız) gerekiyor, dönüp dönüp aynı yemeği pişirmeye çalışmak anlamsız ve komik...

Ben oyunları alarak ve oynayarak "release"den sonra deniyorum, bu benim tarzım, zira betada herşey oturmamış oluyor, bir oyunu değerlendirmek için en az 3-4 ay geçirmek gerektiğine inanıyorum o nedenle benim tarzım bu şekilde. 2014 yılında oyunlara gerizekalı gibi para verip oynadığım için senden çok özür dilerim...

Son olarak nerede nasıl takılacağımı sana sormaya ihtiyacım yok ama yine de "çok değerli" tavsiyelerin için sana teşekkür ederim...

2002 kayıtlı olman benim için hiçbir şey ifade etmiyor. ben kullanıcıları yazdıkları şeylerle değerlendiriyorum. 3 ay önce üye olmuş, 10 yıl önce üye olmuş benim için aynı.

üslup kişiden kişiye değişiyor. ben böyle yazıyorum. rahatsızlık veriyorsa, şikayet tuşu var, 2002 yılından beri kayıtlı bir kullanıcı olarak bunu biliyorsundur zaten, oraya basarak şikayette bulunabilirsin, uygun görülürse gereği yapılır. üslubumu beğenmediğin için yazı yazıp, yazamayacağıma karar vermende çok iyi olmuş. bu zihniyetiniz yüzünden bu kadar zorlanıyorsunuz zaten.

üslubunu beğenmiyorum* yazmasın. yaptığı yorumları beğenmiyorum yazmasın. 2002'den beri öğrenememişsin bu sistemin böyle çalışmadığını. forumda herkes belli sınırlar içinde fikirlerini kendilerine ait üslupla belirtme hakkına sahip. sen beğenmiyorsun diye onları bu haktan men edemiyorsun çok üzgünüm :(

yazılan negatif şeyler rahatsız ediyorsa yanıt vermezsin, görmemezlikten gelirsin. yakınma yapan kişiler genelde negatif şeyler yazanlar değil, bunların battığı kişiler. (neden battığını araştırmak gerek yoksa eski dostumuz REMORSE mu beliriyor?)

oyunu beğenmedim, takip etmeye devam ediyorum. senin "olması gerektiğini" düşündüğün gibi yapmıyorum çünkü yine aynı noktaya dönüyoruz, bunlara karar veren kişi sen değilsin. bütün mmoları takip ediyorum. negatif, pozitif herşeyi paylaşmayı seviyorum. kimin hoşuna gittiği, kimin hoşuna gitmediği beni bağlamıyor. kimse tarafından desteklenme veya sevilmeye ihtiyaç duymuyorum paticik forumlarında.

"Son olarak nerede nasıl takılacağımı sana sormaya ihtiyacım yok" baya ironik olmuş hahaha. üslubu beğenmediğin için yazmaması gerektiğini söyleyen, oyunu deneyip beğenmemiş insanların oyunu artık takip edemeyeceğini ve forumda yorum yapamayacağını söyleyen biri için.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çok güzel pvp ise dahada güzel ama çok fazla aynı mekan hatta hep aynı mekan 1 ayda çok sogudum . Questler çok güzel gözuksede aslında çok sorunlu ne yapıcagın nereye gidecegin tam belli degil .
Ultima online 4 sene oynadım
anarch online 4 sene oynadım
eve online 7 sene oynadım .
wow cok uzun oynadım .
planetside2 3 sene oynadım
guildwars1 2 sene oynadım
hemen hemen tüm online oyunları oynadım saymaya yetmez ama eso yukardaki listeye giremedi diğer giremiyenlere katıldı bence.
Archage kısmet 2 saat kaldı downloadın bitmesine alphaya başlıyorum umarım uzun soluklu olur. bunuda beğenmezsem everquest next sırada.
Sosyal ağlarda paylaş

Mina said:

Bu bug betada yazılmadı çizilmedi, aksini soyliyen sallıyor. Ne official forumlar da yazıldı nede fan forumlarında.Adamlar oyun release olduğunda exploitin köküne vurduktan sonra ortaya çıktı.Sonra da dağıldı ortalığa.O zaman önlenmesi için millet forumlara yazdılar. Sence forumlarda yazılıp bunu gören developerlar bunu engellicek hiçbir şey yapmicaklar ve sonrasında bu kadar negatif tepki alıcaklar.Sence bu mantıklı mı ?

başka oyunlarda da oldu bu durum. bilerek yapılması değil. community managerların iyi iş çıkartmaması ve bunların aradan kaçmasından dolayı oluyor. sen zannediyor musun wow'da o kadar yıl deneyim ettiğimiz şeyler report edilmediği için release'de vardı? adamların oyunu erken release etmesi gerekiyordu çünkü deadline geliyordu ve para kazanmaları gerekiyordu. bu işler böyle.

uzun beta yapmak, sektörü analiz ederek öngörü sahibi olmak önemli şeyler (buna göre personel sahibi olmak). bug huntları bitirmeden, betaya sokmadan erken release edersen böyle şeyler daha dramatik etkilerle ortaya çıkıyor.

forumdan ayrıca link vardı reportla ilgili, arayıp bulamam ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip exploitler malesef olabiliyor her oyunda. Fixleyip banladığını banlamak dışında yapılabilecekte çok birşey yok rollback falan atsalar haklı olarak isyan eder o kadar level kasmış adamlar yeni oyun birde.

Rahatsızlığın sebebide bütün tartışmanın tek başlıkta yapılması aslında eso ve wildstar kendi forumlarını hakedecek kadar mesaj alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Questleri belli bir sırayla yapman gerek.Kafana göre yapamıyorsun .Bazı questleri alabildigin halde hic bir ipucu verilmeden başka bir questle bağlanmış . Saatlerce ne yapıcagını dusunuyorsun .Google la bakıyorsunki herkes senin gibi ,ve ögreniyorsunki, bir yerde, bu questi yapmak icin bir başka quest yapmak zorundaymıssın.
Dungeounlar ,caveler, mahzenler, evler ve satoların ici hep aynı. Sanıyorsunki buraya daha oncede geldim . Noktasına virgulune kadar hepsi aynı 3-4 tane ornek yapılmıs tum oyuna dagıtılmış
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten senin gibi boş konuşan ve gelene geçene eleştiri atan "ergen" arkadaşlar yüzünden 12 yıldır mesaj sayım 2000'i geçmedi, yazmaktan ziyade okuyup gülüyorum yazılanlara.

Üslup kişiden kişiye değişiyor haklısın, klavyeden yazı yazmak kolay ama sen yine de kimsenin şahsına laf atma bence, benim yazdığım mesajlara bak bakalım senin veya herhangi başka birinin şahsına laf atmış mıyım?

Negatif şeyleri yazan burada sensin ben değilim, daha onun bile farkında değilsin :) Ben sadece boş yazıların tarafıma kabak tadı verdiği için "bizi rahat bırakında oyun ile ilgili paylaşım yapalım" diyen tarafım. Garbage'a karalayın bu kadar doluysanız, rahatlarsınız belki..
Sosyal ağlarda paylaş

Vanilla Wow hasreti çekeceğimi hiç sanmıyorum^^ Ayrıca hiçbir oyundan yeni Wow olmasını beklediğim yok. Yeterince oynadık, doyduk. Wow denildi çünkü jonq wow benzetmesi yaptı. Ayrıca adap bozulmadığı sürece isteyen herkes fikirlerini yazmakta özgür. Negatif veya pozitif hiç fark etmez. Bence kötü oyun çünkü animasyonlarına, vuruş hissine hiç alışamadım. Ve bu kıstaslar benim için önemli. Bunları başaramayan bir oyunu oynama niyetim yok. Böyle tartışmaların yaşanması da doğal çok. Zevkler ve renkler denilmiş, çok kişisel şeyler bunlar. Siz bir insana "uhahaha sen bu oyunu mu oynuyorsun olm" dediğinizde = "uhahahaha sen salaksın olm" gibi bir şey oluyor. Zevkler ve renkler tartışılamayacağı için değil, çoğunlukla ortak nokta bulunamayacağı için söylenmiş bir söz bence. Ya da iki kişininde çok olgun bir tarzı olmalı ki tartışma yumruklaşmaya dönmesin^^
Sosyal ağlarda paylaş

Sinowhatrecup said:

Vanilla Wow hasreti çekeceğimi hiç sanmıyorum^^ Ayrıca hiçbir oyundan yeni Wow olmasını beklediğim yok. Yeterince oynadık, doyduk. Wow denildi çünkü jonq wow benzetmesi yaptı. Ayrıca adap bozulmadığı sürece isteyen herkes fikirlerini yazmakta özgür. Negatif veya pozitif hiç fark etmez. Bence kötü oyun çünkü animasyonlarına, vuruş hissine hiç alışamadım. Ve bu kıstaslar benim için önemli. Bunları başaramayan bir oyunu oynama niyetim yok. Böyle tartışmaların yaşanması da doğal çok. Zevkler ve renkler denilmiş, çok kişisel şeyler bunlar. Siz bir insana "uhahaha sen bu oyunu mu oynuyorsun olm" dediğinizde = "uhahahaha sen salaksın olm" gibi bir şey oluyor. Zevkler ve renkler tartışılamayacağı için değil, çoğunlukla ortak nokta bulunamayacağı için söylenmiş bir söz bence. Ya da iki kişininde çok olgun bir tarzı olmalı ki tartışma yumruklaşmaya dönmesin^^

Yazdıklarına katılıyorum fakat iki kişiden birinin tazı da "olgun" olmayınca maalesef tartışma istenmeyen yerlere gidebiliyor. Üzücü olan da bu. Daha burada tartışmayı bilmeyen adam gerçek hayatta ne yapar kim bilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Zaten senin gibi boş konuşan ve gelene geçene eleştiri atan "ergen" arkadaşlar yüzünden 12 yıldır mesaj sayım 2000'i geçmedi, yazmaktan ziyade okuyup gülüyorum yazılanlara.

Üslup kişiden kişiye değişiyor haklısın, klavyeden yazı yazmak kolay ama sen yine de kimsenin şahsına laf atma bence, benim yazdığım mesajlara bak bakalım senin veya herhangi başka birinin şahsına laf atmış mıyım?

Negatif şeyleri yazan burada sensin ben değilim, daha onun bile farkında değilsin :) Ben sadece boş yazıların tarafıma kabak tadı verdiği için "bizi rahat bırakında oyun ile ilgili paylaşım yapalım" diyen tarafım. Garbage'a karalayın bu kadar doluysanız, rahatlarsınız belki..

o senin güzel yorumun. boşluk, doluluk konusu baya göreceli. sen bu görece kavramını pek idrak edememişsin. kendi algını evrensel nitelikte sanıyorsun baya, yetişkin bir insan için baya üzücü bir durum.

klayveden yazı yazmak kolay, hepimiz öyle yapıyoruz. forum ortamında yazılan yorumları kaldıramıyorsanız foruma girmeyin. mesela aklınca bana ergen diyerek hakaret ettiğini zannetmişsin, senin gibi çok tip oldu böyle. hehe deyip geçerim yani. kimsenin şahsına hakaret sayılacak bir şey yazmadım şurada. eğer öyle bir hakaret olduğunu düşünüyorsan yine şikayet tuşunu kullanabilirsin, 2002 yılında kayıt olmuş biri olarak bunları bilmen gerekir.

bende paylaşın yapın da okuyalım diyen tarafım. oyunla ilgili şeyleri de garbage'a yazmam için bir sebep yok, 2002 yılında kayıt olmuş biri olarak bunu en iyi sen bilirsin. beğenmiyorsun diye garbage olmuyor. (yine görece-algı)

"yazmaktan ziyade okuyup gülüyorum yazılanlara" bunu pek yapamıyormuşsun gibi geldi bana eğer öyle yapıyor olsaydın yazılanlar sana batmazdı, bu kadar wot döşemek zorunda kalmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

@sadman
Benim mantığıma göre, daha fazla bakacak bir şey olmadığına karar verdim. Etrafta parkinson hastası gibi dolanan ve içine direk geçirilmiş karakterlerin koşuşunu görmek istemedim.
İçinden haşerat çıkan bir yemeği yemek için çok aç olmak gerekir. Artık oyunlara doydum ve benim için anlam ifade eden şeylere vakit ayırmaya çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Afterdeep said:

o senin güzel yorumun. boşluk, doluluk konusu baya göreceli. sen bu görece kavramını pek idrak edememişsin. kendi algını evrensel nitelikte sanıyorsun baya, yetişkin bir insan için baya üzücü bir durum.

klayveden yazı yazmak kolay, hepimiz öyle yapıyoruz. forum ortamında yazılan yorumları kaldıramıyorsanız foruma girmeyin. mesela aklınca bana ergen diyerek hakaret ettiğini zannetmişsin, senin gibi çok tip oldu böyle. hehe deyip geçerim yani. kimsenin şahsına hakaret sayılacak bir şey yazmadım şurada. eğer öyle bir hakaret olduğunu düşünüyorsan yine şikayet tuşunu kullanabilirsin, 2002 yılında kayıt olmuş biri olarak bunları bilmen gerekir.

bende paylaşın yapın da okuyalım diyen tarafım. oyunla ilgili şeyleri de garbage'a yazmam için bir sebep yok, 2002 yılında kayıt olmuş biri olarak bunu en iyi sen bilirsin. beğenmiyorsun diye garbage olmuyor. (yine görece-algı)

"yazmaktan ziyade okuyup gülüyorum yazılanlara" bunu pek yapamıyormuşsun gibi geldi bana eğer öyle yapıyor olsaydın yazılanlar sana batmazdı, bu kadar wot döşemek zorunda kalmazsın.

Kafa tarzın belli, söylediklerin belli, hala "batıyormuş" vs. şeklinde "ucuz" ifadeler kullanıyorsun :) Ben sana daha ne diyeyim. Klavyeden yazmak kolay evet, asıl başarı bunları gerçek hayatta da aynı şekilde devam ettirebilmek. "Klavye delikanlılığını" sevmiyorum ama kaldıramadığım söylenemez. Burada atıp tut, burada atıp tuttuğunla kalırsın :)

Merak etme forumun bana tanıdığı tüm olanakları en iyi şekilde kullanıyorum.

Bu arada sana hakaret etsem emin ol direkt olarak anlardın. "Ergen" bir hakeret değildir, şu an çizdiğin tabloya söylenebilecek en iyi kelimedir sadece. Yazmak istediklerin var ise özelden devam edebiliriz, konuyu daha fazla berbat edip insanları rahatsız etmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bingildak masallahin var.. Arkadaslar bu arkadasimiz farkli zevk ve fikirlerden olusabildigimizin farkinda degil. Sorun burada. O begenmeyip biz nasil begenebilirizi cozdugu anda ki mumkun gorunmuyor tartismalar gereksiz uzamayacak.. Aylardir burada takildik kaldik.

Tek basina gene herkese bilgi dagitiyor bosa kasmayin he deyin gecer..
Sosyal ağlarda paylaş

Direk fazla araştırmadan sadece kafa dağıtmaya ihtiyacım olduğu için aldım oyunu. Yaklaşık bi 50 sayfa okudum şu konuyu ve en ufak izlenim edinemedim oyun hakkında. Bunu da neden yazdim bilmiyorum da biriniz de şu oyunla ilgili iyi kötü bi değerlendirme yapsın kahroldum lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Kafa tarzın belli, söylediklerin belli, hala "batıyormuş" vs. şeklinde "ucuz" ifadeler kullanıyorsun :) Ben sana daha ne diyeyim. Klavyeden yazmak kolay evet, asıl başarı bunları gerçek hayatta da aynı şekilde devam ettirebilmek. "Klavye delikanlılığını" sevmiyorum ama kaldıramadığım söylenemez. Burada atıp tut, burada atıp tuttuğunla kalırsın :)

Merak etme forumun bana tanıdığı tüm olanakları en iyi şekilde kullanıyorum.

Bu arada sana hakaret etsem emin ol direkt olarak anlardın. "Ergen" bir hakeret değildir, şu an çizdiğin tabloya söylenebilecek en iyi kelimedir sadece. Yazmak istediklerin var ise özelden devam edebiliriz, konuyu daha fazla berbat edip insanları rahatsız etmeyelim.

batıyor kelimesine ucuz ifade diyen adam karşısındakine ergen diye hitap ediyor. adres ver noktasına çok az kalmış. haz vermedi değil. hakaret edebilirsin bu arada, 2002 kayıtlı olarak sen daha iyi bilirsin, tatava yapmam şikayete basar seni yörüngeye gönderirim. zırnık kadar ne sen ne de hakaretin umrumda olur.

başlığa yorum yapıyorum, benim konunun geneline yaptığım yorumlar sana batıyor diye kişisel olarak benimle tartışmaya giriyorsun. 2002 girişli biri olarak bilmen gerekir ki bu davranış biçimi konuyu dağıtan davranış biçimidir. eğer kişisel bir notun varsa özelden yazabilirsin, onun dışında konuya yapılan yorumları kişisel tartışmayı çevirmemeyi öğren.

herşey senin algına ve beğenine göre şekillenmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...