Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Quel-Thul said:

onceki sayfalarda birisi tavsiye etmişti ara academy diye bi dernek, eğitim vs veriyorlar

http://ommriders.com/ara-2/
https://www.arariders.net/

güzel bir eğitimdi, atatürk olimpiyat stadı otoparkında yapıyorlar, 16 kişi toplam, 8er gruplara ayrıldık.

viraj, yön verme, panik fren, yürüme hızında kontrol, slalom vs çalıştık iyiydi bayagı

egitim 250 lira kendi motorunuzla gidiyorsunuz, halkalı taraflarında yer olarak biraz uzak ama deger bayagı ogreticiydi.

oglen yemegi olarak mangalda et kızartıp hamburger yaptılar yanına kola salata tatlı falan onumuze kondu yedik bizde fiyata nası dahil etmişler bunu oha fln diye düşünürken 40 lira istediler en son yemek için sdfsa, çirkinleşecektim yemeden soylemeniz lazım ucrete dahil olmadıgını falan diye ama yapmadım

genel olarak iyiydi tavsiye olunur, fırsat olursa roadcraft fln devam edecegim
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
İlgilenen olursa e-posta geldi;

10 Haziran 2018 tarihinde İSTANBUL’da gerçekleştireceğimiz IAM – ARA CONTROL ETKİNLİĞİ'NE ilişkin davetiyemiz aşağıdaki gibidir. Detaylar için www.ommriders.com adresini
ziyaret ediniz.İlgili çalışmaya kaydınızı www.arariders.net üzerinden online olarak yapabilirsiniz.
Bilgilerinize,
Sosyal ağlarda paylaş

büyükdere caddesinde metrocity i geçtikten sonra zincirlikuyuya kadar olan yolda sağda bir motosiklet yolu var. emniyet şeridi gibi ama araba sığmıyor, motorlar tır tır geçiyor. orası işte hep böyle, illa ki bir gerizekalı otobüsün önünden koştura koştura karşıya gçiyor (her taraf bariyer nasıl geçiyor wtf).
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Sacma sapan bi sinavin ardindan (MT-07 ile 5 dakika surdurup tamam dur gectin dediler bakirkoyde) CB250R aldim. CRF ile cok alakasiz ama boyut vs olarak baslangic icin daha uygun geldi.

1 aydir falan ise gidip geliyorum. Arabayla trafiksiz 30dk, trafikli allah buyuktu (2 saati buluyordu cogu zaman), simdi net 35dakika suruyor yol bos da olsa dolu da olsa.

800km'de falan suan. Rodaj 1000 dediler. Ne yaptiysam ne ettiysem ne 3litrenin uzerine cikabildim ne de altina inebildim. Nokta atisi 3.0 yakiyor alet. Bunun dusme ihtimali var mi rodaj yagi falan degisince?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Genwa said:

Sacma sapan bi sinavin ardindan (MT-07 ile 5 dakika surdurup tamam dur gectin dediler bakirkoyde) CB250R aldim. CRF ile cok alakasiz ama boyut vs olarak baslangic icin daha uygun geldi.

1 aydir falan ise gidip geliyorum. Arabayla trafiksiz 30dk, trafikli allah buyuktu (2 saati buluyordu cogu zaman), simdi net 35dakika suruyor yol bos da olsa dolu da olsa.

800km'de falan suan. Rodaj 1000 dediler. Ne yaptiysam ne ettiysem ne 3litrenin uzerine cikabildim ne de altina inebildim. Nokta atisi 3.0 yakiyor alet. Bunun dusme ihtimali var mi rodaj yagi falan degisince?

bu sınavlar artık baya ciddi yapılıyordu. Yine gevşeme olmuş demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Araba istasyonunda yaptırmanı tavsiye ederim, bir tane motor yeri olduğu için biraz daha fazla bekletiyorlar ama havada karada geçiyor. Motosiklet istasyonunda elli tane ekstra detaya bakıyorlar.

Lastiklerin kabak değilse, farların 3 kademe düzgün yanıyorsa, sinyalin stopun yerindeyse, frenler ölmemişse (ki ona da ölçerek değil "bi git dön giderken ön dönerken arka sık" falan gibi bakıyorlar), plakanda harf/rakamların içinde siyah vida yoksa geçersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Xaero said:

Bende var xmax 250 ABS. 400 alma boşuna gerek yok. Bence o paralara en doğrusu xmax olur. Facebook'ta kulübün sayfasına git orada satanlar çok..

Katılıyorum, iyice keyife bağlayıp TMAX almayı anlarım da XMAX 250 yerine 400 gereksiz. Fayda/maliyet düşük, MTV'de bant atlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...